Aktualności

Przedszkolaki dziś świętują

20 września swoje święto obchodzą wszystkie przedszkolaki. W naszym przedszkolu również był to dzień pełen śmiechu i radości. Dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach rozwijając nowe i doskonaląc już zdobyte umiejętności. Większości zabaw towarzyszyła wesoła muzyka. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne przedstawiające ukochane przez dzieci baloniki. Za udział w uroczystości każdy wzorowy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci

Moja droga do przedszkola

Wrzesieńto czas, kiedy dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki, a także zasady panujące w przedszkolu. Jest to również odpowiednia pora na zwrócenie uwagi dzieci na to co dzieje się na drodze do i z przedszkola. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki bardzo dokładnie zgłębiały tajniki ruchu drogowego. Wszystkie dzieci zapoznały się z kształtem, kolorystyką iprzede wszystkim z symboliką znaków drogowych. Doskonale znają kolory i znaczenie świateł sygnalizatora. Wiedzą, że zebra to nie tylko pasiaste zwierzę w Zoo. Przedszkolaki wykonały wiele ćwiczeń utrwalających zasady ruchu drogowego na kartkach papieru i w przedszkolnej sali. Poznawały także znaki drogowe podczas spacerów i doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy czujemy się o wiele bezpieczniej pokonując drogę do przedszkola.

Wakacyjne wspomnienia

Wakacje dobiegły końca. Za nami piękne sierpniowe dni.Część przedszkolaków poświęciła je na letni wypoczynek z rodziną, ale wiele dzieci uczestniczyło już w miesiącu sierpniu w przedszkolnych zabawach, konkursach i wielu atrakcjach przygotowanych przez placówkę.

Pierwszy tydzień sierpnia upłynął pod hasłem „Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat” i dostarczył przedszkolakom wiele ciekawych wrażeń, a także poszerzył ich wiedzę w zakresie historii powstania zabawek, ubrań i wielu przedmiotów użytku codziennego. Drugi tydzień przeniósł wszystkich do niezwykłego i pełnego tajemnic świata zwierząt, gdzie dzieci poznały wygląd, głos i zwyczaje najdziwniejszych zwierząt świata. A już po kilku dniach przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody w małym przedszkolnym „laboratorium”. Każdy pamiętał również jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu. Podczas wakacji w przedszkolu nie zabrakło spacerów, wycieczek, olimpiad, pikników i licznych zawodów sportowych. To były piękne dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

galeria tutaj

 

NIEBOWO

Błękitne niebo nad głowami, a wokół zieleń i piękna zabytkowa architektura. W tak niezwykłym miejscu przedszkolaki wraz z opiekunami spędziły jeden z sierpniowych dni. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu dawnej wsioraz zapoznanie dzieci z obrazem życia codziennego w chaciei gospodarstwie.

Przedszkolaki mogły zobaczyć prawie stuletnie chaty kryte strzechą, a w nich urządzenia służące ludziom przed laty do wypieku chleba, do wędzenia kiełbasy czy do produkcji masła. Nie zabrakło też instrumentów i zabawek z dawnych lat, które wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Zainteresowaniem cieszyły się również rzeczywistych rozmiarów figury ludzi i zwierzątwykonane z papieru. W pobliżu domostwznajdowała się stodółka, a w niej eksponaty związane m.in. z rolnictwem, stolarstwem i tkactwem.Zmęczone zwiedzaniem przedszkolaki mogły odpocząć na łonie natury i coś przekąsić, aby z nową energią wykonać piękną ozdobę głowy, która będzie pamiątką tego miło spędzonego dnia. Właścicielom tego cudownego miejsca-państwu Edycie i Krzysztofowi Moczek serdecznie dziękujemy za gościnę, przekazaną wiedzę oraz upominki. Gratulujemy pomysłu na stworzenie takiego miejsca i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś ich odwiedzimy.

galeria tutaj

„Już rozstania nadszedł czas!” – uroczyste pożegnanie starszaków i powitanie wakacji.

Szybko minął roczek cały, już wakacje nam nastały zgodnie przyznały wszystkie przedszkolaki. Jedni z radością i entuzjazmem planując letni wypoczynek. U innych zakręciła się łezka w oku. Duże wzruszenie można było zauważyć zwłaszcza u naszych najstarszych przedszkolaków, które żegnałyplacówkę.

Emocje wzmagał fakt, iż swój ostatni występ artystyczny „Słoneczka” wykonały w obecności rodziców. Jak na starszaki przystało zadanie zostało wykonane na medal i nagrodzone wielkimi brawami oraz upominkiem od rodziców. Pamiątką lat spędzonychw przedszkolu będą dyplomy i piękne zdjęcia. Młodsze grupy również pożegnały przedszkole, ale nie na długo. Wakacyjny czas szybko minie,a dzieci pełne sił, ciekawych pomysłów i zapału do pracy powrócą do swoichsal. Przedszkolaki z grupy „Motylki” oraz z grupy „Żabki” również przygotowały krótkie występy artystyczne, po których nastąpiło wręczenie dyplomów

Naszym absolwentom życzymypowodzenia w stawianiu pierwszych kroków w szkole. A wszystkim przedszkolakom oraz ich bliskim udanych, bezpiecznych, pełnych przygód i beztroskich wakacji.

galeria Motylki tutaj

galeria Słoneczka tutaj

galeria Żabki tutaj

Video Żabki tutaj

Video Słoneczka tutaj

Video Motylki tutaj

W zdrowym ciele-zdrowy duch- Dzień Kultury Fizycznej

Ciepłe letnie dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, a ruch fizyczny jest niezbędny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Potrzeba ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym jest szczególnie duża i stanowi jeden z niezbędnych elementów prawidłowego rozwoju.

Dzień Kultury Fizycznejobchodzony 22 czerwca był doskonałą okazją do kształtowania postawy prozdrowotneji propagowania kultury fizycznej wśród dzieci. Wszystkie przedszkolaki chętnie brały udział w konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Chwilowe zmęczenie szybko ustąpiło miejsca wielkiej radości. Tym razem nie było zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy wygrali nagrodę główną- dobre samopoczucie i energie na dalszą część dnia.

Dzień ojca

 

plakat

„Lato baw się z nami” - powitanie lata

Przyszło do nas dzisiaj lato, wszyscy już czekali na to. A w oczekiwaniu na pogodne i ciepłe letnie dni przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały piękne słoneczne prace plastyczne. Nowa pora roku, jak zwykle, niesie ze sobą wiele zagadek i ciekawych zadań dla naszych milusińskich. Przedszkolaki ułożyły piękne słonko i rozwiązały wiele letnich zagadek.

Miały okazje opowiedzieć z czym kojarzy im się lato oraz tańczyć przy radosnych piosenkach tematyką nawiązujących do nowej pory roku. Wszystkim zabawom i konkursom towarzyszył oczywiście wszechobecny kolor żółty. Mamy nadzieję, że piękne i pogodne lato na dobre zagości w naszym kraju

galeria tutaj

Przygoda z Tatą

Przygoda z Tatą
 

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.
 

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.
 

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
 

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.
 

Planowane konkurencje na trasie gry:
 

1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
 

2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
 

3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
 

4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
 

5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
 

6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
 

7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
 

8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
 

9. gra w golfa
 

10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie
 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
 

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

Ukulele, charanga czy buzuki???

Na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami „Filharmonii na kółkach” przedszkolaki poznały instrumenty strunowe z różnych stron świata. Wakacyjną podróż rozpoczęliśmy we Francji wraz z melodią walca wygrywaną na ukulele.

Dzieci mogły zapoznać się z różnymi nazwami tego typu instrumentów ze wzglądu na kształt oraz z ogólna jego budową.Nasz kolejny przystanek w muzycznej wakacyjnej wyprawie to Włochy i porywający wszystkich utwór Tarantella. A tuż po nim kolejny utwór na „hałaśliwym” instrumencie rodem z Boliwii, którego kształt przypomina pancernika, a jego nazwa brzmi charango. Nie mogliśmy zapomnieć o Grecji i pięknym przypominającym kroplę wody instrumencie o nazwie buzuki, który najlepiej na świecie potrafi wygrać rytm zorby. We wspaniałych i radosnych nastrojach czas szybko płynie i spotkanie w okamgnieniu dobiegło końca, ale wszystkie te letnie wakacyjne melodie zostaną z nami jeszcze przez wiele, wiele dni.

galeria tutaj

 

KOMUNIKAT


Podajemy poniżej listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Prosimy o zapoznanie się z listami. W przypadku rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola prosimy
o informację zwrotną drogą telefoniczną lub sms.

Grupa 3 – latki
1. Antos Kornelia
2. Baran Janina
3. Brzeski Mikołaj
4. Brzeski Michał
5. Cuper Marcel
6. Chałubek Anna
7. Czernicka Julia
8. Jakóbczyk Liliana
9. Knop Liliana
10. Matyjasik Hanna
11. Nowacka Lena
12. Pawlik Szymon
13. Piekielnik Hania
14. Pikuła Antoni
15. Podwysocki Piotr
16. Ruszkiewicz Adrianna
17. Sieroń Filip
18. Siwek Maja
19. Stańczyk Nina
20. Szeląg Gabriel
21. Ślęzak Aniela
22. Świątek Tymon
23. Wilk Natan
24. Wieczorek Szymon
25. Zamożniewicz Zofia
Grupa 4 – latki
Wszystkie dzieci z rocznika 2018 uczęszczające do przedszkola w ubiegłym roku są przyjęte.
Lista rezerwowa:
1. Borończyk Fabian
2. Wójcik Lena
3. Pacyniak Wiktor
4. Dąbrowska Dobrochna
5. Smak Ada
6. Jarosińska Liliana
Grupa 5 – latkiWszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola w ubiegłym roku są przyjęte oraz dzieci nowe:
1. Baranowska Olga
2. Gołąb Aleksander
3. Smak Michalina
4. Komorowski Wojciech
5. Papiernik Hubert

 

Dzień Dziecka

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- Dzień Dziecka.

Pierwszy czerwca - dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.

W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były wesołe tańce, kolorowe piłeczki, zabawy z chustą, bańki mydlane i wspólny piknik, podczas którego dzieci delektowały się przygotowanymi przez rodziców łakociami. Szkoda tylko, że warunki pogodowe uniemożliwiły wyjście na świeże powietrze, ale przedszkolaki mają ogromną wyobraźnie, która sprawiła, że przedszkolny korytarz zamienił się we wspaniałą piknikową łąkę. Wszyscy najedzeni i szczęśliwi bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

galeria tutaj

 

Poznajemy zawody

Przez kilka kolejnych dni maja przedszkolaki poznawały różne zawody. Przedstawicielki niektórych z nich udało nam się zaprosić do przedszkola, aby mogły osobiście zapoznać dzieci z wykonywanym zawodem. W naszej placówce gościły następujące osoby: pani Ewa Borończyk- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Grażyna Bucewka-pielęgniarka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarnowie oraz pani Magdalena Marcinkiewicz – policjantka z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Wszystkie panie w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przedstawiły aspekty swoich zawodów. Zaprezentowały również wiele interesujących rekwizytów wykorzystywanych podczas codziennych czynności. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały przybyłych gości oraz angażowały się w prowadzone przez nich zajęcia. Poznały różne rodzaje książeczek dla dzieci, wysłuchały ich fragmentów, a nawet wspólnie z panią Ewą zaśpiewały piosenkę oparta na tekście wiersza. Dzieci wiedzą już czym różni się biblioteka od księgarni i jak trzeba postępować z książkami. Kolejny gość wprowadził dzieci w metody profilaktyki prozdrowotnej oraz zaprezentował kilka przyrządów używanych w gabinetach lekarskich i pielęgniarskich. Pani policjantka zapoznała przedszkolaki z elementami umundurowania oraz utrwaliła z nimi kilka zasad postepowania np. w kontaktach z obcą osoba, podczas przechodzenia przez ulice oraz podczas zgłaszania wypadku czy przestępstwa. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedze i poświęcony czas. Były to dla nas wszystkich niezwykle ważne i cenne zajęcia.

galeria tutaj

 

Dzień Rodziny w Stajni Artystycznej w Marcinkowie

Tegoroczny Dzień Rodziny udało nam się spędzić w niezwykłym miejscu, a co najważniejsze we wspaniałym towarzystwie. Aby uczcić to święto przedszkolaki wraz ze swoimi najbliższymi udały się na krótką lecz pełną wrażeń wycieczkę do Stajni Artystycznej w Marcinkowie. Tam czekały już na nie liczne atrakcje między innymi jazda konna. Można też było się wiele dowiedzieć na temat zwierząt zamieszkujących gospodarstwo, a nawet samodzielnie karmić kury i kozy. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły: dmuchany zamek do skakania, zjeżdżalnia, bańki mydlane oraz strzelnica. Doskonałą pamiątką będą też brokatowe tatuaże przedstawiające przeróżne bajkowe postacie

Pomimo tylu niespodzianek przedszkolaki nie zapomniały o głównym celu tego dnia i zaprezentowały swym rodzinom występ przygotowany z okazji ich święta. Oprócz gromkich braw dzieci otrzymały od swych rodziców mały upominek. A następnie rozpoczęła się wspaniała zabawa. Szaleństwom zdawało się nie być końca. A czas mijał bardzo szybko. Aby chwile odpocząć i uzupełnić energię przed powrotem do domów wszyscy mieli okazje skosztować kiełbasek z grilla. Dzień spędzony w Marcinkowie minął bardzo szybko i pozostawił po sobie wiele pięknych wspomnień. Bardzo dziękujemy właścicielce-pani Marzenie za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie w Stajni Artystycznej, animatorom za przygotowane atrakcje, a wszystkim uczestnikom za obecność, dobry humor i wspaniałą zabawę.

galeria tutaj

 

Dzień MAMY

„Powiedziała Wiolonczela…”

Podczas ostatniej wizyty „Filharmonii na kółkach” w naszym przedszkolu dzieci poznały niezwykły instrument. Była to piękna niczym ptak lub modelka, delikatna i czuła wiolonczela. Przedszkolaki nie tylko zapoznały się z jej budową, ale także dowiedziały się, że pochodzi ona z rodziny instrumentów strunowych, do której należą również: skrzypce, altówka czy kontrabas. Po kilku teoretycznych wiadomościach przyszedł czas na poznanie dźwięków.

Koncert rozpoczął piękny utwór „Poranek” Edwarda Griega. Pojawiła się niezwykle nastrojowa „Serenada” Franciszka Schuberta oraz francuski taniec dworski „Menuet”. A skoro wiolonczela jest jak piękny łabędź nie mogło zabraknąć fragmentu utworu „Karnawał zwierząt”nawiązującego swym tytułem do tego niezwykłego ptaka.

Jeśli na spotkaniu pojawiła się wiolonczela, to oczywiście i „Prześliczna wiolonczelistka” zespołu Skaldowie. Zaskoczeniem dla wszystkich był motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów”, który zakończył nasze muzyczne spotkanie. Niezwykłe dźwięki wiolonczeli zaczarowały przedszkolną publiczność.

galeria tutaj

 

„Strażak życie ratuje. Odwagi mu nie brakuje.” – Dzień Strażaka

W środę 4 maja przedszkolakiz ,,Radosnej Dolinki”uczestniczyływ spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie. Był to dzień szczególny, ponieważ właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Zaraz po śniadaniu dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem wyruszyły na spotkanie z niezwykłymi gośćmi.Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę swojej pracy prezentując swój strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz czy wypadków samochodowych. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażackioraz wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły również przymierzyć hełm strażacki, obejrzeć z bliska węża strażackiegooraz wsiąśćdo wozu, aby choć przez chwile poczuć sięjak prawdziwi strażacy.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia oraz życzyły wielu sukcesów i wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

galeria tutaj

 

,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie…” Dzień Flagi

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość biel -  serce czyste...

Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Te słowa wiersza Czesława Janczarskiego rozpoczęły przedszkolną akademię, której celem było uczczenie naszej polskiej flagi oraz wspomnienie Konstytucji 3 maja.

 

Dzieci ze wszystkich grup ubrane w stroje w barwach ojczystych pięknie wyrecytowały wiersz o barwach naszej flagi, a następnie zaśpiewały piosenką „Flaga biało-czerwona”. Dodatkowym akcentem wzmacniającym patriotyczny nastój były własnoręcznie wykonane przez dzieci flagi, które po skończonym występie zabrały ze sobą, aby również w domu pamiętać o znaczeniu świąt majowych dla wszystkich Polaków.

galeria tutaj

 

 

Filharmonia na kółkach na ludowo

Przełom kwietnia i maja to czas kiedy myśli wszystkich Polaków skierowane są w stronę ojczyzny. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się wiele o swoim kraju i odbyły ciekawe podróże „palcem po mapie”, a dzięki naszym wspaniałym gościom poznały także muzykę z różnych regionów Polski. Pani Gabrysia, pan Michał i pan Maciej zabrali nas w muzyczną podróż po naszej pięknej ojczyźnie. Wędrówką rozpoczęliśmy od Śląska razem z dzieweczką, która „szła do laseczka” i Karolinką, która „poszła do Gogolina”.

Pojawiły się również inne znane wszystkim melodie jak „Głęboka studzienka”, „ Poszło dziewczę po ziele” czy „Nie chcę Cię znać”. W doskonałych nastrojach wszyscy podążyli w kierunku Lublina. A tam dzieci poznały takie utwory jak „Tańcuj macha dam ci piróg” czy „Cygan”. Na Podhalu nie mogło zabraknąć słynnej melodii z filmu „Janosik” czy tekstu o zbójnikach, którzy „tańcowali w murowanej piwnicy”. Żadna biesiada nie może się odbyć bez piosenki „Hej sokoły”, której nie zabrakło też na naszym spotkaniu. Tak miłe rozpoczęcie dnia stało się motywacją do dalszej pracy.

galeria tutaj

 

„Choć nie ma zamka, ani kluczyka, często otwieram ja i zamykam”- Światowy Dzień Książki.

Książki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Sięgamy po nie bardzo chętnie, aby pogłębić swoją wiedzę, przenieść się w świat przygód i miło spędzić czas. 23 kwietnia swoje święto obchodzą wszystkie książki na całym świecie.

Nasze przedszkolaki postanowiły uczcić Światowy Dzień Książki w poniedziałek 25 kwietnia. W tym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną książeczkę, aby pokazać ją na forum grupy i o niej opowiedzieć. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jaka jest jej budowa oraz poznały zasady szanowania książek. Dowiedziały się również, gdzie książkę można kupić, a gdzie ją wypożyczyć. Na zakończeniezajęć przedszkolaki pokolorowały okładkę książki, wykonały kolorowe zakładki oraz plakat z okazji ,,Światowego Dnia Książki.”

galeria tutaj

 

Naszą Ziemię szanujemy. Na niej śmiecić już nie chcemy!- Dzień Ziemi

„Inwestujmy w naszą planetę” – to hasło tegorocznego Dnia Ziemi. A czy może być lepsza inwestycja w przyszłość niż wiedza i świadomość ludzi w każdym wieku. Nasze przedszkolaki również brały udział w wielu zabawach z ekologią w tle.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, co robić, aby nie marnować energii i jak mądrze gospodarować odpadami. Doskonałym dowodem na ogromne możliwości wykorzystania różnych surowców był pokaz „eko-mody” podczas której, dzieci prezentowały wykonane z pomocą rodziców stroje z surowców wtórnych. W podsumowaniu i usystematyzowaniu wiedzy na temat naszej pięknej planety oraz możliwości dbania o przyrodę pomogły wszystkim przedstawicielki PGK SP z o.o. w Opocznie. Nasi goście przypomnieli nam zasady segregowania odpadów oraz metody dbania o środowisko. Panie zaprosiły również dzieci do udziału w konkursach z nagrodami. Na zakończeniewszyscy mali ekolodzy otrzymali dyplomy i medale oraz złożyli „Przysięgę przyjaciela Ziemi” .Teraz już na pewno żaden przedszkolak nie rzuci papierka w niedozwolonym miejscu, ani nie będzie płoszył zwierząt w lesie.

galeria tutaj

 

Kartka świąteczna

 

W wielkanocnym nastroju

Na stole piękne wielkanocne dekoracje, jajeczka, zajączek, baranek i wiele innych pyszności, a wokół odświętnie ubrane przedszkolaki. tak w naszym przedszkolu uczciliśmy nadchodzące Święta Wielkanocne.

Uroczyste śniadanie wielkanocne rozpoczęło się wspólnym składaniem życzeń świątecznych. Po pysznym jedzonku nadszedł czas na piosenki, zagadki, wielkanocne łamigłówki i radosne rozmowy. spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

galeria tutaj

 

„Szukamy wielkanocnego zajączka” - Wielkanoc.

Przyszła wiosna, a z nią świąteczne przygotowania. Przedszkolaki nie czekając na ostania chwile wielkanocne przygotowania zaczęły już kilka dni wcześniej. Pierwszy etap polegał na posianiu owsa, który ozdobi wielkanocny stół. Przez kolejne dni dzieci poznawały zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Powstawały coraz piękniejsze pisanki, kurczaczki, zajączki i koszyczki wielkanocne. Przedszkolaki nie zapomniały o swoich najbliższych i przygotowały dla nich kartki ze świątecznymi życzeniami. Również podczas eksperymentów pojawił się symbol świąt- jajko. Przedszkolaki nie tylko poznały budowę jajka, ale również wiele magicznych sztuczek, które znajdą zastosowanie w niejednej kuchni. Teraz już spokojnie czekamy na święta.

galeria tutaj

 

Taka Polka

Piękny, słoneczny marcowy poranek, za oknami słychać śpiew ptaków, a w naszym przedszkolu równiutkie klaskanie i radosny śmiech dzieci. A wszystko to za sprawą naszych gości i wesołych melodii, które potrafią zagrać na wszystkim, co wpadnie w ręce. Mowa oczywiście o panu Macieju i jego Filharmonii na kółkach.

Tematem dzisiejszego spotkania były Polki. Dzieci próbowały odgadnąć z jakiego kraju naprawdę wywodzi się Polka i poznały równe wersje tego utworu. Pojawiły się między innymi znana wszystkim z ,,Lata z Radiem” i nie tylko- „Polka Dziadek”, porywająca wszystkich „ Polka ze śmiechem”, budząca niezwykłe zainteresowanie „Polka z kowadłem” i „ Polka na maszynie do pisania”. Nie mogło zabraknąć „Polki przedszkolki”. Spotkanie zakończyła energetyczna i pełna humoru „Polka trishtrash” Johanna Straussa. Dzieci z wielką pasją i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Trudno było wysiedzieć w miejscu, gdy nogi rwą się do tańca, a dłonie do wyklaskiwania rytmów. Jeszcze długo po tym, jak nasi goście opuścili przedszkoletemat i melodia Polek pozostała w uszach i na ustach dzieci.

galeria tutaj

 

„Zima kończy panowanie teraz wiosny czas nastanie”- Powitanie Wiosny

Nadeszła w końcu ta pora radosna, już wiosna, już wiosna, już wiosna! 21 marca przedszkolaki z„Radosnej Dolinki”przywitały Wiosnę.Tego dnia dzieci świetnie poradziły sobie z wykonywaniem różnych ciekawych, wiosennych zadań i zagadek.

Oznaki wiosny już nie są im obce. Każda z grup również obchodziła swoje święto i z tej okazji dzieci przyszły ubrane w kolorach nawiązujących do nazw swoich grup: „Żabki”- na zielono,„Motylki”- różowo i niebiesko, „Słoneczka”- na żółto. Podczas zajęć dzieci pogłębiały wiedzę na temat swoich symboli, brały udział w zabawach ruchowych oraz wykonały pracę plastyczną. Wszystkie przedszkolaki pożegnały zimę wraz z „Marzanną”, a wesoło przywitały nową porę roku – „Wiosnę”. Mamy nadzieję, że w tym roku Wiosna będzie piękna i kolorowa.

 

galeria tutaj

„Wiwat Kobiety!”- Dzień Kobiet

Niechaj się niesie na cały kraj dziś dla pań wszystkiego naj.. naj... naj! Początek marca, przyroda wokół rozkwita, a w naszym przedszkolu już pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. Nie są to jednak przebiśniegi, a piękne kwiaty wykonane przez chłopców dla ich koleżanek i pań z okazji ich święta. Nasi mali mężczyźni odśpiewali uroczyste „ Sto lat”, wręczyli swoim koleżankom i paniom pracującym w przedszkolu kwiaty i udekorowali je medalami, które będą pamiątką tego święta. Wszystkim kobietom, tym małym i dużym życzymy samych pogodnych i radosnych dni.

galeria tutaj

Ferie zimowe stawiają dla przedszkolaków wyzwania nowe

Za nami już luty i ostatnie dni feryjnego szaleństwa. Na szczęście w głowach pozostały jeszcze wesołe piosenki i ciekawe wspomnienia.

Podczas tegorocznych ferii zimowych przedszkolaki zgłębiały wiele ciekawych tajemnic i poznawały zwierzęta z prehistorii. Dowiedziały się jak cenny jest czas i kto po cichutku nam go zabiera. Uczyły się rozpoznawać różne emocje i poznawały metody, które pomagają sobie z nimi radzić. Wszystkie dzieci wiedzą już, że prawdziwy zwycięzca potrafi przegrywać, a w życiu najważniejsza jest przyjaźń i umiejętność przyznawania się do popełnionych błędów.W odkrywaniu tych wniosków pomagały przedszkolakom zarówno nowoczesne urządzenia elektroniczne jak i stare sprawdzone i wszystkim znane planszówki. Dzieci tworzyły również własne gry, labirynty i teatrzyki nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. Było coś dla ciała i dla ducha, a ta równowaga sprawiała, że dobry humor nie opuszczał nas przez calutkie dwa tygodnie.

galeria tutaj

 

Przedszkolny Dzień Przyjaźni

„Każdy serce dziś rysuje, zaraz komuś podaruje” - Przedszkolny Dzień Przyjaźni.

Przedszkolaki z „Radosnej Dolinki” w poniedziałek 14 lutego obchodziły „Przedszkolny Dzień Przyjaźni”. Z tej okazji wszystkie dzieci były ubrane na czerwono. W tym dniu przedszkolaki poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach, a także rozmawiały o tym jak można okazywać przyjaźń i miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Dzieci bawiły się przy muzyce, układały serca według wielkości, dobierały serduszka w pary, stworzyły łańcuch przyjaźni, a także wykonały pracę plastyczne nawiązujące do tematyki przyjaźni.

Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero odkrywają znaczenie przyjaźni i uczą się, jak nawiązywać nowe znajomości. Przedszkolaki zrobiły właśnie pierwsze kroki ku temu, by być prawdziwymi przyjaciółmi.

galeria tutaj

 

Bal Karnawałowy

„Dziś w przedszkolu śpiew i tańce. Tańczą różne przebierańce.”- Bal Karnawałowy

10 lutego nasze przedszkole okazało się być nie tylko Radosną Dolinką, ale niezwykłą baśniową krainą pełną wspaniałych postaci. W przedszkolnych salach pojawiały się kolejne dzieci we wspaniałych karnawałowych przebraniach. Kolorowe dekoracje i wesoła muzyka sprawiały, że nogi same rwały się do tańca. Nie brakowało też chętnych do konkursów i wspólnych zabaw. Aby wszyscy mogli dokładnie obejrzeć stroje swoich kolegów w każdej grupie odbyły się pokazy mody. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. To był wspaniały bal.

galeria tutaj

 

„W małych kawałeczkach ukryta bajeczka”- Międzynarodowy Dzień Puzzli

Układanie puzzli to jedna zulubionych zabaw dzieci, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość. Buduje wiarę we własnemożliwości, rozwija sprawność manualną i uczy pracy w zespole. Puzzle i układanki na co dzień towarzyszą również naszym przedszkolakom, dlatego już 28 stycznia uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli.

Tego dnia dzieci układały różne puzzle składające się z małych i większych elementów - indywidualnie lub w małych zespołach. Wykonywały różne zadania z puzzlami w rolach głównych: porównywały ich wielkości, szukały takiego samego kształtu i koloru. Puzzle towarzyszyły dzieciom również podczaszabaw ruchowychoraz były motywem przewodnim w pracach plastycznych. Doskonałą umiejętnością okazało się również układanie puzzli na tablicy multimedialnej. Dzień ten minął przedszkolakom na wspaniałej zabawie rozwijającej logiczne myślenie i koncentrację.

galeria tutaj

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Video Motylki - tutaj

Video Słoneczka - tutaj

Video Żabki - tutaj

„Miodek lubi nie od dziś.” – Dzień Kubusia Puchatka

We wtorek 18 stycznia przedszkolaki z „Radosnej Dolinki obchodziły„Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”. Święto to ustanowiono na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci.

Kubuś Puchatek to bajka o sympatycznym misiu, który nade wszystko kochał miód, mieszkał w Stumilowym Lesie i miał cudownych przyjaciół. Tego niezwykle przyjaznego misia kochają wszystkie dzieci na całym świecie. Panie z każdej grupy przygotowały niezwykłe atrakcje, aby dzieci ciekawie świętowały. W tym dniu była zabawa z chustą, która polegała na podrzucaniu balonu z Kubusiem Puchatkiem tak wysoko, aby Kubuś nie spadł na ziemie, tylko unosił się w powietrzu. Kolejnym zadaniem było wyciągnięcie słoiczka miodu z ula tak, aby żadna z powieszonych na sznurkach papierowa pszczółka się nie poruszyła. Następną atrakcją była zabawa, która polegała na przyczepianiu z zamkniętymi oczami ogonka Kłapouchemu. Podczas opowieści ruchowej dzieci wybrały się również do Stumilowego lasu w odwiedziny do Kubusia Puchatka, Tygryska i Kłapouchego. Podsumowaniem wiedzy był quiz o Stumilowym Lesie, dzieci z angażowaniem odpowiadały na zadawane zagadki.Powstały również prace plastyczne różnymi technikami. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz zabrał ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia z tego radosnego dnia.

galeria tutaj

Coraz bliżej święta….

„Jest taki dzień tylko jeden raz do roku…”,ale na nadejście tego szczególnego dnia wszyscy przygotowują się przez wiele dni, a nawet tygodni. Przedszkolaki również zaangażowały się w świąteczne przygotowania. Powstało mnóstwo przeróżnych choinek: z kół, z trójkątów, ze stożków, stojących i wiszących.

Pojawiały się coraz nowsze i bardziej kolorowe bombki, łańcuchy i inne ozdoby choinkowe, które udekorowały świąteczne drzewko. Wszystkie dzieci wykonały również bożonarodzeniowe kartki z życzeniami dla swoich najbliższych. Dzieci poznawały różne tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i na świecie oraz próbowały wyjaśnić „Jakto z Pańskim narodzeniem było..?”. Gdy przedszkolne sale i korytarz są już przepięknie ozdobione, kąciki autek i lalek lśnią czystością, a w uszach dźwięczą poznane kolędy, możemy spokojnie wyczekiwać zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

galeria tutaj

 

„Cóż to proszę za nowina, narodził się Bóg-Dziecina” – wspólne kolędowanie

Grudzień to wyjątkowo piękny miesiąc, nie tylko ze względu na wspaniałą zimową aurę, ale także na wszechobecną atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne emocje daje się odczuć również w przedszkolu, gdy korytarz rozświetla swym blaskiem piękna choinka, a wokół rozbrzmiewają dźwięki kolęd. Wspólne kolędowanie w czasach pandemii niestety różni się nieco od tego tradycyjnego. 17 grudnia wszystkie grupy spotkały się na krótką chwilę, abyzłożyć sobie nawzajem życzenia, wspólnie zaśpiewać kolędę i choć symbolicznie podzielić się opłatkiem. Był to dzień, który wlał w serca wszystkich-dzieci i pracowników przedszkola radość i nadzieje oraz wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.

video tutaj

galeria tutaj

 

„My się zimy nie boimy”- Powitanie Zimy.

Przyszła zima biała, śniegu nasypała… Wszystkie dzieci się cieszą, bo dokoła biało, a z nieba lecą przepiękne śniegowe gwiazdki. Idąc po świecie Pani Zima zawitała również do naszego przedszkola.

Dzieci z ochotą wykonywały przygotowane przez nią zadania, rozwiązywały zagadki i doskonale bawiły się przy zimowych utworach muzycznych. Wszyscy wiemy, że nie ma zimy bez śniegu, dlatego przedszkolaki przygotowały swój własny śnieg i ciekawe prace plastyczne. Mamy nadzieję, że długo będziemy mogli podziwiać piękne zimowe krajobrazy oraz wspaniale bawić się na śniegu

galeria tutaj

 

„Czy Wy wiecie drogie dzieci, że Mikołaj do Was leci?” – Mikołajki.

6 grudnia, data wyczekiwana przez wszystkich, a zwłaszcza przez tych najmłodszych. Tego dnia przedszkolaki zjawiły się w swoich salach w pięknych mikołajowych czapkach i z dreszczykiem emocji wyczekiwały głośnego„ho, ho ho”. Święty Mikołaj bawił się z przedszkolakami w ciuciubabkę podrzucając najpierw prezenty do kolejnych sal, by w końcu ukazać się dzieciom w pełnej krasie.

Gdy rozległo się pukanie do drzwi i dźwięk dzwoneczka, wszystkie dzieci wstrzymały oddech w oczekiwaniu na niezwykłego gościa. Święty Mikołaj zaprosił kolejno każdą z grup pod choinkę. Tam dzieci przywitały go wierszykiem i piosenką, a nasz Święty odwdzięczył się wspaniałymi prezentami. Na koniec dzieci wręczyły Mikołajowi podziękowanie i oczywiście zaprosiły do kolejnych odwiedzin za rok, obiecując przy tym, że będą bardzo grzeczne. Dalsza część dnia upłynęła już bardzo szybko, bo jak tu się nudzić, gdy wokół tyle nowych zabawek i ciekawych książeczek do przeczytania. Na zakończenie tego pięknego dnia dzieci z radością obejrzały spektakl on-line pt.: „Trzy elfy” w wykonaniu Teatru Kultureska. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

galeria tutaj

 

„Powróż sobie z nami…” - zabawy andrzejkowe.

Każdy przedszkolak uwielbia wesołą zabawę, a zwłaszcza jeśli pozwala ona odkryć jakąś ciekawą tajemnice. Doskonałą okazją do takich zabaw są Andrzejki- magiczny czas wróżb.

Wszystkie przedszkolaki z zachwytem i w nastroju tajemniczości uczestniczyły w laniu wosku, losowały imię najlepszego przyjaciela, poznawały nazwy przyszłego zawodu, odkrywały magię kolorów oraz ustawiały buty, aby sprawdzić kogo pierwszego odwiedzi Święty Mikołaj. Na koniec wrzucały monety do studni życzeń. Celne trafienie miało być gwarancją spełnienia wszystkich przepowiedni. Zwieńczeniem obchodów andrzejkowych była zabawa taneczna i wykonanie andrzejkowych prac plastycznych. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i radosnych chwil.

galeria tutaj

 

„Wszyscy kochamy pluszowego misia”– Dzień Pluszowego Misia.

W czwartek 25 listopada do każdej z przedszkolnych sal zapukał niezwykły gość w brązowym futerku. Jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci bardzo chętnie bawiły się z przybyłym gościem i wykonywały misiowe zadania. Uczestnicy konkursów i zabaw wykazali się dużą wiedzą i niezwykłym sprytem. W tym wesołym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły portrety swoich ulubionych misiów, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów i pląsały przy piosenkach o misiach. Również piękne prace ochoczo wykonane przez dzieci przedstawiały wspaniałe misie. Był to dzień pełen świetnej zabawy.

galeria tutaj

 

„Kto Ty jesteś? Polak mały”- Święto Niepodległości

„11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze…”-ten jeden z wersów znanej piosenki dla dzieci mówiącej „Co to jest niepodległość” jest tak ważny dla każdego Polaka. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli,

Polska odzyskała niepodległość. Nasze przedszkolaki, choć jeszcze małe wiedzą, że należy kochać i szanować swoją ojczyznę. Właśnie, dlatego 10 listopada wszystkie dzieci odświętnie ubrane w uroczysty sposób deklamowały koleine wersy utworu Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. A następnie całe swe małe serduszka włożyły w wykonanie pięknych prac plastycznych przedstawiających oczywiście Polskę-naszą ojczyznę. Tego dnia nasza placówka wzięła również udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania niepodległości.

galeria tutaj

video tutaj

 

Próbna ewakuacja

Dnia 8 listopada odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Jej celem było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. W ewakuacji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne oraz pracownicy placówki.

Na dany sygnał uczestnicy sprawnie i szybko udali się na wyznaczone miejsce zbiórki- korytarz przedszkolny. Akcja przebiegała bez zakłóceń, a po jej zakończeniu wszyscy wrócili do swoich obowiązków. Przedszkolaki już wiedzą, że tego typu ćwiczenia są konieczne, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy może wydarzyć się sytuacja zagrażająca życiu.

galeria tutaj

„W zaczarowanej krainie czas szybko płynie.” - Dzień Postaci z Bajek.

W piątek 5 listopada nasze przedszkole zamieniło się w zaczarowaną krainę bajek. Zamiast pań w salach pojawiły się: zawsze roześmiana Myszka Mini, roztańczony Czerwony Kapturek, Zwariowana Czarownica z Księżyca i równie szalona Pipi Langstrumpf.

Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały pojawiające się postacie i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały bajkowe zadania. Dzieci rozpoznawały utwory po przeczytanym fragmencie, odgadywały tytuły bajek po rekwizytach i układały "bajkowe" puzzle. Jak na bajkową krainę przystało nie mogło zabraknąć magii i czarów. Przedszkolaki przeniosły się w świat pełen kolorów, które własnoręcznie wyczarowały. Piękne barwy pojawiły się również na pracach plastycznych przedstawiających bajkowe postacie. O tym, że w zaczarowanej krainie czas szybko płynie, wiedzą nawet przedszkolaki, które chętnie słuchając czytanych bajek przenosząc się w uwielbiany przez dzieci świat fantazji. Dzisiejsze święto sprawiło wszystkim wiele radości i przypomniało o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania książek.

galeria tutaj

 

„Łapy, łapy, cztery łapy…”- Dzień Kundelka

Święto wielorasowych psów czyli tzw. „Dzień Kundelka” obchodzony jest 25 października. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki w tym dniu poznały rasy psów oraz dowiedziały się jak o nie dbać, jakie mają potrzeby, co sprawia im radość.

Te wszystkie informacje są bardzo ważne, ponieważ pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Dzieci wiedzą także jak bronić się przed agresywnymi psami, jak przyjąć prawidłową pozycję, aby ich nie zaatakowały. Panie wszystkich grup zorganizowały różne zabawy i gry, co sprawiło, że ten dzień był bardzo radosny dla przedszkolaków. Na koniec dzieci wykonywały „Pieska” różnymi technikami plastycznymi.

galeria tutaj

 

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „IDZIE JESIEŃ PO ŚWIECIE…”

W środę 20 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt: „IDZIE JESIEŃ PO ŚWIECIE…”
Konkurs został zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Radosna Dolinka w Żarnowie.
Wzięło w nim udział 15 osób. Przedmiotem konkursu było wykonanie przez dzieci z pomocą rodziców pracy przedstawiającej jesień widzianą oczami dziecka.


Nagrody przyznano następującym uczestnikom:
I miejsce : Bartosz Marcinkiewicz
II miejsce: Zofia Kołodziejczyk
III miejsce: Antoni Stuleblak i Piotr Szymczyk


Biorąc pod uwagę oryginalność i wkład pracy komisja przyznała 3 wyróżnienia.
Otrzymali je: Natalia Baran, Jakub Filocha oraz Iga Wiaderna.
Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzymała dyplom i symboliczny upominek, a autorzy zwycięskich prac również nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.

galeria tutaj
 

„Takie piosneczki i pieśni”

We wtorek 26 października zawitała do naszego przedszkola „Filharmonia na kółkach”. Pan Maciej i jego goście- pani Patrycja i pan Michał uświadomili przedszkolakom, że każdy z nas ma w sobie niezwykły instrument jakim jest ludzki głos. Tematem przewodnim spotkania były „Takie piosneczki i pieśni”.

W czasie muzycznej podróży po dźwiękach dzieci nauczyły się odróżniać wysokie kobiece dźwięki jak sopran i alt od niskich męskich głosów jak tenor i bas. Przedszkolaki z pomocą naszych gości wykonały kilka ćwiczeń ułatwiających kształtowanie głosu i kontrolowanie oddechu. Wszyscy podziwiali wykonanie takich utworów jak „Śliczny chłopiec” czy „Życzenie” Fryderyka Chopina oraz „Prząśniczki” i „ Kum i kuma” Stanisława Moniuszki. W niezwykle radosny nastrój wprawił zebranych utwór Gioacchino Rossiniego „Duetto buffo di due Gatti”- „Duet kotów”. Naszym gościom dziękujemy za miło spędzony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

galeria tutaj

Pasowanie na przedszkolaka.

„Chociaż jestem krasnal mały- przedszkolak ze mnie wspaniały!”- Pasowanie na przedszkolaka.

22 października dzieci z grupy ,,Żabki” oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Był to szczególny dzień dla dzieci i chociaż z powodu pandemii musiał odbyć się bez udziału rodziców, to dzieci czuły, że jest to wyjątkowa chwila. Uroczystość rozpoczął wspólny występ artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały to, czego od kilku tygodni uczyły się w przedszkolu. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie pani dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku zorganizowanego przez rodziców.

Wszystkim dzieciom przyjętym do grona przedszkolaków serdecznie gratulujemy i życzymy, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą dobro oraz wiele pozytywnych doświadczeń. Rodzicom natomiast dziękujemy za zaangażowanie i współpracę przy organizacji pierwszej tak ważnej dla dzieci uroczystości.

galeria tutaj

 

„ Mydło lubi zabawę…” – Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony jest na całym świecie 15 października. Przedszkolaki z „Radosnej Dolinki” również włączyły się w obchody tego dnia. Nauczyciele wszystkich grup uświadomili dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma prawidłowe i dokładne mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

Dzieci dowiedziały się jak wiele niewidzialnych drobnoustrojów żyje na naszych dłoniach. Omówiony został także dokładny schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Dzieci bawiły się również przy piosenkach pt. „Umyć ręce”, „Piosenka o myciu rąk”. Oglądały prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne przedstawiające „mycie rąk mydłem i wodą”. Dzieci wraz z Panią wykonywały eksperyment z pieprzem i mydłem, w którym przy brudnym paluszku pieprz nie uciekał, a przy paluszku z mydłem pieprz (bakterie) odsuwały się

 

galeria tutaj

 

„Wesołe nutki”- Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest 1 października. Jest to święto, które jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej, bo przecież każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa, słucha, a może nawet wygrywa. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki również postanowiły uczcić Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Podczas zajęć dzieci wzięły udział w wielu zabawach muzyczno-ruchowych, rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu, śpiewały piosenki oraz tańczyły. W każdej grupie dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające instrumenty muzyczne. Tego dnia każde dziecko miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Wspólnymi siłami przedszkolaki stworzyły prawdziwą orkiestrę, która zagrała piosenki doskonale znane wszystkim przedszkolakom. Ta muzyczna uczta zapewne dostarczyła dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

galeria tutaj

 

Dziewczynki 100 lat śpiewają, bo chłopcy swoje święto mają!

W czwartek 30 września swoje święto obchodzili nasi „mali mężczyźni”. Jak co roku dziewczynki pamiętały o swoich kolegach, przygotowały im piękne laurki i zaśpiewały „Sto lat”. W podziękowaniu chłopcy zaprosili je do wspólnych zabaw. Ciekawym pomysłom nie było końca. Były zawody sportowe, prace plastyczne oraz zabawa taneczna.

W całym przedszkolu panowała przyjemna atmosfera. Wszystkim chłopcom tym małym i tym dużym życzymy samych pogodnych, szczęśliwych dni, wypełnionych radością i zadowoleniem z życia.

galeria tutaj

 

Powitanie jesieni

Kolorowe liście lecą z drzewa to znak, że już jesień witać trzeba” - Powitanie jesieni

23 września gościła w naszym przedszkolu Pani Jesień, która przywitała dzieci wierszem i zaprosiła w świat jesiennych zadań i zagadek. Po ich rozwiązaniu każda z grup wykonała prace plastyczne związane z nową porą roku. Dzieci ubrane w stroje barw jesieni brały udział w wielu zabawach ruchowych oraz tańczyły przy jesiennych piosenkach.

Przedszkolaki wiele dowiedziały się na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały symbole jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć nie tylko o ciepłym ubraniu, ale także o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie.

Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, a wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów.

galeria tutaj

 

Dzień Przedszkolaka

Oto właśnie sprawa taka- dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka

20 września- to dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważna data, bo choć to maleńkie jeszcze osoby, to tego dnia obchodzą swoje wielkie święto.

Od samego rana w naszym przedszkolu pełno było śmiechu i radości. Dzieci podejmowały coraz to nowe wyzwania uczestnicząc w przygotowanych zabawach. Raz słychać było głośne dopingi koleżanek i kolegów w zmaganiach sportowych, a za chwilę zapanowała cisza i skupienie podczas ciekawych zadań i eksperymentów. Jak na przedszkolaka przystało każde dziecko wykonało piękną kolorową prace plastyczną. Wszystkim przedszkolakom życzymy z okazji ich święta, aby ta energia, zapał, pomysłowość i angażowanie się we wszystko całym sobą nie wygasły wraz z opuszczeniem murów przedszkola, ale by towarzyszyły im przez całe życie.

galeria tutaj

Uliczne sygnały dla dużych i małych

Początek września to czas kiedy przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego. Dzieci nie tylko uczyły się rozpoznawać podstawowe znaki i kolory świateł drogowych, ale całą tą wiedzę przekładały na praktykę obserwując ruch uliczny w okolicy przedszkola i przemierzając pobliskie skrzyżowania. Wszystkie dzieci już wiedzą jak ważne dla uczestników ruchu jest prawidłowe poruszanie się po ulicy i chodniku.

galeria tutaj

 

„Kropka- niby nic, a jednak coś wielkiego”- Dzień Kropki.

W środę 15 września zapanowało w naszym przedszkolu kropeczkowe szaleństwo. W każdej sali aż roiło się od kropek. Przedszkolaki szukały kropek w najbliższym otoczeniu i odkryły, że od dawna towarzyszą nam one w życiu codziennym.

Są nawet tam, gdzie wcześniej ich nie zauważaliśmy. Zdobią skrzydła biedronki, kapelusz muchomora a nawet nosy naszych kolegów. Kropka była towarzyszem zabaw naszych przedszkolaków przez cały dzień. Pojawiła się w zawodach sportowych, w zabawach matematycznych, brała udział w poszukiwaniu kolorów i oczywiście w pięknych pracach plastycznych. Była bohaterką piosenek, przy których tańczyły wesoło przedszkolaki. Dzieci wysłuchały również opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności-trzeba je tylko dostrzec.

galeria tutaj

 

Jak szaleństwo to najlepiej w „NIKUSIU”

W czwartek 19 sierpnia nasze przedszkolaki wybrały się do Bawialni „NIKUŚ” w Opocznie. Celem wycieczki było rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stwarzanie możliwości radosnego spędzania czasu.

Po krótkim zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w czasie zabaw, rozpoczęło się radosne szaleństwo. Kolorowe piłeczki, zjeżdżalnie i trampoliny sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Przedszkolaki korzystały także z mini pojazdów, klocków w różnym formacie i tablicy interaktywnej. Każdy kto troszkę się zmęczył, mógł odpocząć w specjalnie przygotowanym kąciku i napić się pysznej i zdrowej wody. Czas przepełniony zabawą bardzo szybko minął. Jeszcze siedząc w autobusie w drodze powrotnej do przedszkola, dzieci wymieniały się wrażeniami i wspomnieniami.

galeria tutaj

 

Morskie przygody

Od początku sierpnia nasz „ przedszkolny okręt” żeglował po morzach i oceanach odkrywając tajemnice różnych kontynentów.

Dzieci poznały zwyczaje mieszkańców różnych krajów oraz charakterystyczne dla nich rośliny i zwierzęta. Wiele dowiedziały się również o podwodnym świecie i o mieszkańcach morskich głębin. Zwieńczeniem morskich przygód był „błękitny piknik” połączony z rozgrywkami sportowymi i wykonaniem ,,morskiego pejzażu” w plenerze. Wszystkie przedszkolaki nieco zmęczone, ale w doskonałych humorach już czekają na kolejne fantastyczne przygody.

galeria tutaj

Małe zuchy na dużym boisku

Wszyscy wiemy, że nic tak nie sprzyja zdrowiu i tak nie poprawia humoru jak ruch na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczną kochają wszystkie przedszkolaki. Duża powierzchnia do biegania, kolorowe piłki i dużo swobody- jak niewiele trzeba, aby wesoła zabawa nie miała końca. W czasie wakacji przedszkolaki chętnie korzystają ze słonecznej pogody i aktywnego wypoczynku.

galeria tutaj

Wakacyjne kino

Sierpniowe załamanie pogody nie przeszkodziło naszym przedszkolakom w ciekawym i radosnym spędzaniu letnich dni. 5 sierpnia odwiedziliśmy Miejski Dom Kultury w Opocznie, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę „44 koty”. Wiele radości sprawiła przedszkolakom również przejażdżka dużym autobusem. Po powrocie do przedszkola jeszcze długo dzieci wymieniały się wrażeniami i zastanawiały kiedy znów odwiedzimy kino i co ciekawego tam zobaczymy.

galeria tutaj

„Żegnaj przedszkole, witaj przygodo!”

W piątek 25 czerwca nasi milusińscy oficjalnie pożegnali przedszkole i powitali wakacje. Każda z grup przygotowała krótki wakacyjny montaż słowno-muzyczny. Za piękny występ oraz za cały rok starań dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Był to szczególnie uroczysty dzień dla „Słoneczek”-naszych najstarszych przedszkolaków, które w progach Radosnej Dolinki występowały już po raz ostatni. Wam wszystkim drogie starszaki życzymy spokojnego wakacyjnego wypoczynku, a po nim wielu sukcesów i wspaniałych przygód w szkole. Młodszym przedszkolakom życzymy wesołych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji , a po nich nowych sił i zapału w odkrywaniu kolejnych przedszkolnych szlaków.

galeria tutaj

Video tutaj

Dzień Taty

Sto lat tato

Piękne czerwcowe dni, z nieba leje się żar, a atmosferę w przedszkolnych salach dodatkowo podgrzewają gorące serca dzieci, które z wielkim zaangażowaniem recytują wiersze i śpiewają piosenki dla swoich ukochanych tatusiów.

Po wielu próbach i mimo zmęczenia upałem, każdy starał się wystąpić najlepiej jak potrafiL. Wszyscy wiedzą, że tatuś to niezwykle ważna osoba w życiu każdego dziecka. To wielki autorytet i wzór do naśladowania. To tata zawsze weźmie „na barana”, przytuli, nauczy jeździć na rowerze i opowie bajkę na dobranoc. Ile barw i radości w życie każdego z nas wnosi tata wiedzą nie tylko te małe dzieci. Dlatego wszystkim tatusiom w dniu ich święta życzymy dużo, dużo zdrowia, wytrwałości w ciągłym wychowywaniu swoich pociech i nieustannej pomysłowości na każdy dzień, a także miłego oglądania występów kochanych synusiów i córeczek. Troszkę szkoda, że święto taty jest tylko raz w roku.

Video Żabki tutaj

Video Motylki tutaj

Video Słoneczka tutaj

 

 

„Ciepły promyk na mej buzi powitanie lata wróży” - Powitanie Lata

Piękny czerwcowy dzień, za oknami prawdziwy upał, a w naszym przedszkolu gorące rytmy letnich piosenek i równie gorący doping koleżanek i kolegów podczas letnich zabaw i konkursów. Tak właśnie przedszkolaki witały lato. Sprytne dzieci doskonale wiedzą, co kojarzy się z latem, jak się ubrać w letnie dni i w co się bawić. Do przedszkolnych zabaw dzieci wykorzystały wiele rekwizytów w kolorze żółty. Lato było również motywem przewodnim pięknych prac plastycznych wykonanych z wielkim zapałem. Mamy nadzieję, że tak powitane lato zostanie z nami na dłużej, a piękna pogoda będzie towarzyszyć nam przez całe wakacje.

galeria tutaj

 

Komunikat

Podajemy listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Prosimy o zapoznanie się z listami oraz o informację zwrotną drogą telefoniczną lub sms, w przypadku rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola.

Listy przyjęć

grupa 3 - latki tutaj

grupa 4 - latki tutaj

grupa 5 - latki tutaj

„Dziś słoneczko jaśniej świeci, bo świętują wszystkie dzieci”- Dzień Dziecka.

Pierwszy dzień czerwca jest wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci, a to za sprawą szczególnego święta - Dnia Dziecka. W tym dniu w naszym przedszkolu zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Były zabawy, tańce, konkursy oraz zawody sportowe. Jednak największą atrakcją okazały się warsztaty kreatywne - malowanie na tkaninie prowadzone przez grupę „Warsztaciaki” z Piotrkowa Trybunalskiego. Dzieci przy pomocy kolorowych farb i szablonów własnoręcznie malowały obrazki na bawełnianych workach - każdy według swojego pomysłu. Tego dnia nie mogło zabraknąć również drobnych upominków dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku. Radość na twarzach dzieci wywołały również nowe zabawki, które otrzymała każda grupa. Było radośnie i wesoło, a wszystkie dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy radości oraz samych słonecznych dni!

galeria tutaj

 

Dzisiaj mamy Święto Mamy-dla niej pięknie zaśpiewamy.

 

26 maja data wyjątkowa, która na zawsze pozostaje w pamięci tych małych i tych „dużych dzieci”. Tego dnia świętują najważniejsze kobiety w naszym życiu- ukochane mamy. To im zawdzięczamy nasze istnienie i wiele, wiele więcej…nasze wychowanie i zdobywaną przez lata życiową mądrość. To mama zawsze jest najlepszym lekarstwem nie tylko na te cielesne zranienia, to jej możemy powierzyć każdy sekret i zawsze zapytać o radę. Aby wyrazić wdzięczność za trud włożone w wychowanie i za nieustannie okazywaną miłość każda z grup w naszym przedszkolu przygotowała muzyczne podziękowania dla swoich mam. Mimo, że dzieci nie mogły spojrzeć wprost w kochające oczy swojej mamy, to z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Każdy przedszkolak przygotował też mały upominek, który wraz ze słodkim całuskiem podaruje mamusi w dniu jej święta.

nasze video tutaj

 

Dzień „Motylków”

7 maja w naszym przedszkolu grupa ,,Motylki” obchodziła swoje święto. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat mieszkańców łąki.

Przedszkolaki poznały wygląd i nazwy różnych motylków, wysłuchały wiersza Doroty Gellner „Gąsiennica – tajemnica”, a następnie samodzielnie układały historyjkę obrazkową przedstawiającą cykl rozwoju motyla. Dzieci przeliczały motylki porównując liczebność zbiorów oraz improwizowały taniec motyla do muzyki klasycznej. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wykonały wspólny plakat na którym każdy umieścił własnoręcznie pomalowanego motylka. W przedszkolnej sali w tym dniu było bardzo wesoło i kolorowo.

galeria tutaj

 

Grasz w zielone?... -Dzień Żabek

Za oknami piękna majowa łąka, ale i w naszym przedszkolu jakoś zielono. Przedszkolaki z najmłodszej grupy postanowiły zrobić sobie małe święto i urządzić przedszkolny Dzień Żabek.

 Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat środowiska życia i zwyczajów swoich patronek- „żabek”. Poznały sławne żaby, wcielały się w rolę żabich aktorów i piosenkarzy oraz brały udział w wielu żabich konkurencjach sportowych. Można było sprawdzić swoje umiejętności liczenia, zwinności i spostrzegawczości, skakać i „rechotać” ze śmiechu do woli. Przedszkolaki sumiennie i z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne. To był naprawdę wspaniały dzień.

galeria tutaj

 

„Dzielni są tacy nasi strażacy” – Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego życia i mienia. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki również postanowiły uczcić Dzień Strażaka. Tego dnia szczególnie chłopcy bardzo się cieszyli, ponieważ każdy z nich marzy, aby w przyszłości zostać dzielnym i odważnym strażakiem.

Dzieci podczas zajęć poznały specyfikę pracy strażaków, zapoznały się z ich ubiorem, sprzętem jakim dysponują oraz dowiedziały się, w jakich sytuacjach należy wzywać straż pożarną. Przedszkolakom zostały przedstawione zadania straży pożarnej. Dzieci doskonale wiedzą, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale wzywani są również do wypadków i innych zdarzeń. Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze. Dzieci wykonały również prace plastyczne związane ze strażą pożarną. Praca strażaka wymaga dużo odwagi i poświęcenia. Wykonując swój zawód często narażają swoje życie ratując innych. Wszystkie przedszkolaki doceniają pracę strażaków i będą o nich pamiętać nie tylko w maju.

galeria tutaj

 

„Kto Ty jesteś? Polak mały” – Święto Konstytucji i Dzień Flagi

W piątek 30 kwietnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach w pięknych barwach biało-czerwonych. Chciały w ten sposób uczcić patriotyczny nastrój zbliżających się świąt majowych, czyli Dzień Flagi i Święto Konstytucji.

Po całym tygodniu zajęć o tematyce patriotycznej dzieci doskonale znają polskie symbole narodowe, potrafią zaśpiewać piosenki o Polsce oraz wyrecytować piękne wiersze o naszej ojczyźnie. Podczas zajęć, dzieci nie tylko poznały najważniejsze zakątki naszego kraju, miasta i rzeki, góry i morze, ale także odbyły daleką podróż w przeszłość zagłębiając się w historię powstania Państwa Polskiego. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wykonanie patriotycznych prac plastycznych oraz udział w konkursach wiedzy o Polsce. Tego szczególnego dnia barwy biało-czerwone towarzyszyły dzieciom nawet podczas spaceru. Wszyscy bardzo się cieszymy, że w naszym przedszkolu mamy takich wspaniałych, małych patriotów.

galeria tutaj

 

,,Czy cienkie, czy grube czytać i oglądać je lubię”

Światowy Dzień Książki to święto książek na całym świecie, które obchodzone jest 23 kwietnia. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Przedszkolaki z Radosnej Dolinki również postanowiły uczcić Światowy Dzień Książki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają książki, jak można je segregować oraz jak należy o nie dbać. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez swoje panie, rozwiązywały zagadki związane ze słynnymi postaciami bajkowymi oraz brały udział w różnorodnych zabawach i zadaniach z książkami w rolach głównych. Na koniec dzieci pokolorowały plakat z okazji Światowego Dnia Książki oraz wykonały kolorowe zakładki, które na pewno wykorzystają podczas czytania książeczek.

galeria tutaj

 

„Zielono mi…”- Dzień Ziemi

Żyjąc w ciągłym biegu nie często zastanawiamy się skąd się bierze kolor zielony, dlaczego Ziemia jest okrągła, jak fruwają motyle i dlaczego śpiewają ptaki. Przedszkolaki przez cały tydzień zgłębiały te właśnie tajemnice przyrody, by 22 kwietnia uczcić największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie - Dzień Ziemi.

Dzieci słuchały ekologicznych wierszyków i opowiadań, brały udział w konkursach i rozwiązywały ekologiczne zagadki. Wszyscy nauczyli się prawidłowego segregowania śmieci i właściwego zachowania w lesie czy na łące. Dzieci z każdej grupy wykonały również piękne portrety ziemi, które ozdobiły przedszkolny korytarz. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak żyć ekologicznie i dbać o naszą planetę.

galeria tutaj

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

więcej tutaj

Pisanka wielkanocna

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Ze względu na obecną sytuację spowodowaną epidemią i zawieszeniem zajęć stacjonarnych
w przedszkolu rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna” odbyło się na podstawie przesłanych do dnia 09.04.2021r. zdjęć prac konkursowych.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie z pomocą rodziców pisanki wielkanocnej –
w rozumieniu: ozdobienie wydmuszki, plastikowego, styropianowego itp. jajka - dowolną techniką plastyczną.

 

 

 

 

 

 


Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a decyzja trudna.

Nagrody przyznano następującym uczestnikom:
I miejsce: Kuba Czyżykowski
II miejsce: Zofia Kołodziejczyk
III miejsce: Katarzyna Potkańska
Przyznano również 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Kordian Krawczyk, Dariusz Czerczak oraz Maxymilian Kalisz

Wszystkie prace konkursowe załączone zostały do naszej galerii.
Każda osoba biorąca udział w konkursie po powrocie do placówki otrzyma dyplom, a zwycięzcy drobny upominek.
Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcą gratulujemy!

galeria tutaj

 

 

Wielkanoc

„Dzisiaj pożegnanie Zimy, razem Wiosnę zaprosimy”-powitanie wiosny

O jak zielono w całym przedszkolu, gdzie nie spojrzeć wszędzie kolor zielony. A to nie przypadek, że wszyscy pojawili się w przedszkolu w pięknych zielonych strojach. Chociaż wiadomo, że przedszkolaki kochają zimę, to każdy już tęskni za wiosną.

Dzieci postanowiły przywołać radosną wiosnę wierszykami, piosenkami i wiosennymi pracami. Pani wiosna nie kazała na siebie długo czekać. Przybyła na wezwanie przedszkolaków z ciekawymi niespodziankami. Przedszkolaki błyskawicznie rozwiązały wszystkie zagadki i wykonały wiosenne zadania. Nie zapomniały także o Marzannie, którą ułożyły do snu, by przegonić zimę. Wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim i już z utęsknieniem czekamy na prawdziwą wiosnę za oknem.

galeria tutaj

 

„Piękna żółta kula, co świeci na niebie, dziś ciepłe promyki wysyła do Ciebie”- Dzień Słońca. Święto „Słoneczek”

18 marca dzieci z grupy ,,Słoneczka” obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Słońca” połączony ze świętem grupy. Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola ubrane w słoneczne stroje, co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Przez cały dzień królowały zabawy związane ze słońcem.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat słońca. Mówiły o tym, do czego jest nam potrzebne i czy wyobrażają sobie życie bez jego ciepłych promieni. Przedszkolaki dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. ,,Słonecznych” zabaw było wiele: dzieci rozwiązywały zagadki, układały słoneczka z różnych żółtych klocków, tańczyły, śpiewały piosenki oraz wykonywały prace plastyczne ze słońcem w roli głównej. Tego dnia w grupie panowała radosna atmosfera, a żółty kolor dodał wszystkim dzieciom pozytywnej energii, którą spożytkowały podczas dalszych zabaw w przedszkolu.

galeria tutaj

 

„Dziś dla każdej damy piękny kwiatek mamy” - Dzień Kobiet

8 marca powitał nas pięknym słonecznym porankiem, a chłopcy w naszym przedszkolu witali każdą dziewczynkę i panią promiennym uśmiechem.

Nie był to jedyny prezent. Nasi mali panowie przygotowali dla swych koleżanek z grupy piękne laurki i króciutki występ artystyczny. Przez cały dzień chłopcy, jak na dżentelmenów przystało, ustępowali swoim koleżanką i pomagali we wszystkim. Wszystkie kobietki, te małe i te duże podziękowały chłopcom za pamięć i piękne życzenia. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

galeria tutaj

 

„Walentynki nie tylko dla zakochanych” - Przedszkolny Dzień Przyjaźni

Za oknami biała i mroźna zima, a w naszym przedszkolu gorąca i serdeczna atmosfera. 12 lutego obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Przyjaźni, który był okazją do wspólnej zabawy.

Były konkursy, zagadki, śpiewy i wspólne tańce. Między zabawami przeplatały się rozważania na temat przyjaźni i różnego rodzaju miłości. Przedszkolaki zastanawiały się, co oznaczają te dwa tak ważne słowa i jak możemy je okazywać i pielęgnować. Na koniec wszystkie dzieci wykonały „serduszkowe” prace plastyczne. Często przyjaźnie zawarte już w przedszkolu potrafią pokonać wiele przeciwieństw losu i trwać latami. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte w naszym przedszkolu właśnie takie będą.

galeria tutaj

Bal karnawałowy

„Karnawałowy czas do zabaw zaprasza nas”

Ach co to był za bal… Środa 3 luty to chwile przepełnione muzyką i zabawą. Tego dnia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki w przepięknych strojach bawiły się wspaniale. Wśród księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wielu, wielu innych postaci trudno było rozpoznać dzieci. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce w kolorowo przyozdobionych salach. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia, a energii dodawał dzieciom przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wszyscy bawili się wspaniale i już nie mogą się doczekać kolejnego balu.

galeria tutaj

 

„Cała nasza gromadka kocha babcię i dziadka”

Wszystkie przedszkolaki kochają mocno swoich dziadków i jak co roku pragną uczcić ich święto i podziękować za miliony przeczytanych bajek, za pyszne obiadki i ciasteczka, za wspólne spacery za to, że tak po prostu są i zawsze można na nich liczyć. Niestety w tym roku nie możemy zaprosić wszystkich dziadków do przedszkola na wspólne świętowanie. W związku z tym przedszkolaki postanowiły nagrać krótkie występu dla swoich dziadków. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmiku i życzymy samych pogodnych, radosnych dni, aby wszystkie troski i zmartwienia omijały państwa szerokim łukiem, a na policzkach gościły tylko łzy szczęścia.

Motylki

Słoneczka

Żabki

 

 

 

„O małym rozumku fajny miś. Każdy lubi go nie od dziś.”

18 stycznia swe święto obchodzi miś o bardzo małym rozumku, ale za to o wielkim serduszku- Kubuś Puchatek. Do świętowania przyłączyły się również nasze przedszkolaki. Dzień zaczęliśmy od zabawy przy piosence „Już pora wstać”, a następnie dzieci brały udział w różnych grach, zabawach i konkursach, których bohaterem był oczywiście Kubuś Puchatek.

0

Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku oraz obejrzały fragmenty bajek o niezwykłym misiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego lasu. W każdej grupie powstała puchatkowa praca plastyczna. To był wspaniały dzień pełen niezwykłych przygód, jak na dzień Kubusia Puchatka przystało.

galeria tutaj

Ferie pełne przygód

Nasi starsi koledzy i rodzeństwo odpoczywają od zajęć szkolnych, ale przedszkolaki nie próżnują. Jak zwykle dużo się działo. W czasie ferii dzieci zgłębiały tajemnicę świata przyrody, poznawały sekret powstawania barw, a także odbywały dalekie podróże po literaturze.

Wspólnie udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet słoń jeśli bardzo chce może zatańczyć w balecie, a każda nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. Każdego dnia towarzyszyła nam muzyka, śpiew, taniec i oczywiście prace plastyczne rozwijające wyobraźnię naszych małych artystów.

galeria tutaj

 

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą laurkę

21 stycznia został rozstrzygnięty konkurs pod tytułem: „Najpiękniejsza laurka dla babci lub dziadka”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie z pomocą rodziców laurki, którą wręczyć można na Dzień Babci lub Dzień Dziadka. Każda praca była wyjątkowa i piękna.

 

Nagrodzeni zostali następujący uczestnicy:

I miejsce : Łukasz Szczegielniak

II miejsce: Alicja Wiaderna

III miejsce: Tymon Gąsiorowski

Przyznano również 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Antonina Świątek, Kordian Krawczyk, Kuba Czyżykowski.

galeria tutaj

 

Nasze Video

Mikołajki

Żabki

Słoneczka

Motylki

 

 

Konkurs

Najpiękniejsza laurka dla babci lub dziadka

regulamin tutaj

Spotkanie kolędowe

„Boże Narodzenie przychodzi cichutko posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko” – spotkanie kolędowe w przedszkolu

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji, ale nic tak nie wprowadza w nastrój świąteczny, jak śpiewanie kolęd. Wspólne kolędowanie odbyło się również w naszym przedszkolu. W tym roku odbywało się to nieco inaczej niż zwykle. Każda z grup przygotowała swoją kolędę lub pastorałkę, ale dźwięki pięknie wykonanych utworów rozchodziły się po całym przedszkolu wprowadzając wszystkich w radosny nastrój Świąt. Nie zabrakło też symbolicznego opłatka i płynących z ust pani dyrektor gorących życzeń dla przedszkolaków, pracowników oraz ich rodzin. My również życzymy wszystkim przede wszystkim zdrowych, pogodnych i mimo panujących warunków radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

galeria tutaj

Powitanie zimy

„Nasza zima biała idzie do nas w srebrnym blasku cała!”- Powitanie Zimy

W poniedziałek 21 grudnia dzieci ze wszystkich grup powitały nadchodzącą porę roku. Chociaż biało wcale nie było, to w zimowy nastrój wprowadziły nas dekoracje oraz sama Pani Zima, która wraz ze swymi przyjaciółmi: bałwankiem, pingwinkiem i misiem, zapukała do każdej z przedszkolnych sal. Dzieci śpiewały zimowe piosenki, recytowały wierszyki i rozwiązywały zimowe zagadki. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Brakowało tylko śniegu. No cóż….może za rok

galeria tutaj

Przygotowania do świąt

Czekając na narodziny Bożej Dzieciny…

Grudzień to bardzo pracowity miesiąc nie tylko w każdym domu, ale również w przedszkolu. Dzieci w tym czasie muszą przecież wykonać mnóstwo ozdób, aby ładnie udekorować choinkę, zrobić świąteczne kartki nie wspominając już o porządkach w kąciku z puzzlami czy autkami. Nie można zapomnieć o zgłębianiu wiedzy na temat samego narodzenia Pana Jezusa, poznawaniu świątecznych tradycji czy nauce kolęd. Jednak magia świąt sprawia, że mimo tylu obowiązków nie czujemy zmęczenia i z radością czekamy na narodziny Bożej Dzieciny.

galeria tutaj

Mikołajki - Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu mikołajkowego

7 grudnia został rozstrzygnięty konkurs mikołajkowy pod tytułem: „GRUDNIOWY GOŚĆ- ŚWIĘTY MIKOŁAJ”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie z pomocą rodziców pracy przedstawiającej Świętego Mikołaja. Wszystkie prace były piękne i oryginalne, a decyzja trudna.

Nagrody przyznano następującym uczestnikom:

I miejsce : Kordian Krawczyk

II miejsce: Alicja Wiaderna

III miejsce: Antonina Świątek

Komisja  postanowiła przyznać  również 2 wyróżnienia.

Otrzymali je:

Maja Białecka oraz Mikołaj Łukasik.

Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzymała dyplom, a zwycięscy drobny upominek

galeria tutaj

Mikołajki

„Kto to do nas jedzie w grudniowej zamieci i po całym świecie szuka grzecznych dzieci?” – Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

7 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Dzieci przyszły tego dnia w strojach w pięknym kolorze czerwonym, w mikołajkowych czapeczkach i z niecierpliwością oczekiwały na niezwykłego gościa. Okazało się, że nawet święty Mikołaj boi się koronawirusa i pracuje zdalnie. Na szczęście prezenty nie były wirtualne. Święty Mikołaj choć ma już swoje lata nie tylko świetnie lata saniami, ale doskonale porusza się także w przestrzeni wirtualnej. Za pośrednictwem internetu zaprosił wszystkie przedszkolaki do swojego domu, a także do fabryki zabawek i zdradził im kilka swoich tajemnic. Na szczęście przedszkolaki odnalazły swoje zdjęcie w mikołajowej księdze grzecznych dzieci i z ulgą czekały na prezenty. Tak wiele nowych zabawek musiało wywołać lekkie zamieszanie, ale spowodowało też, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych małych pociech. Na zakończenie dnia i tak już pełnego emocji miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu mikołajkowego. Zwycięzcą gratulujemy wygranej, a wszystkim wielu ciekawych pomysłów i energii przy kolejnych konkursach, które już wkrótce.

galeria tutaj

Andrzejki

Andrzejkowe wróżby znam, chętnie dziś powróżę wam

Andrzejki od lat są tradycyjnym dniem magii i wróżb. Przedszkolaki chciały poznać swoją przyszłość i właśnie dlatego wzięły udział w zabawie andrzejkowej. W świat magii wprowadziły dzieci niezwykłe akcesoria oraz nastrojowa muzyka. Przedszkolaki bawiły się wspaniale, a każda kolejna wróżba wzbudzała coraz większą ciekawość. Co przyniesie przyszłość czas pokaże, dla nas przede wszystkim liczy się kultywowanie dawnych zwyczajów i czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

galeria tutaj

 

Spotkanie z wirtualnym misiem

Dziś -25 listopada świętują wszystkie pluszowe misie na świecie. W naszym przedszkolu również nie zapomnieliśmy o tych wspaniałych maskotkach.

Niestety tym razem misie nie mogły przybyć z dziećmi do przedszkola. „Odwiedził nas” jednak niezwykły gość. Była to wirtualna wizyta misia Ediego, który pokazał dzieciom swój dom i zachęcił wszystkich do wspólnych zabaw i konkursów. Przez cały dzień dzieci w przeróżny sposób pogłębiały swoją wiedzę na temat misiów i świetnie się przy tym bawiły

galeria tutaj

 

U nas znowu śmiech i wrzawa

Po krótkiej przerwie przedszkolaki wróciły do swoich sal pełne energii i nowych, ciekawych pomysłów na naukę i zabawę. Stęsknione za zabawkami, kolegami i koleżankami dzieci wypełniły cały budynek śmiechem i radością

galeria tutaj

 

Komunikat

Drodzy Rodzice.

W związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 u jednego z pracowników Niepublicznego Przedszkola „ Radosna dolinka” w Żarnowie zawiadamiamy, że wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci z grupy Motylki  zostają  objęci kwarantanną do 10 listopada 2020 roku, zaś dzieci z grupy Żabki i Słoneczka oraz ich rodziny pozostają w nadzorze epidemiologicznym w warunkach domowych - również do 10 listopada 2020 roku. Państwowy Inspektorat Sanitarny w Opocznie apeluje i prosi o ograniczenie w tym czasie kontaktów społecznych do koniecznego minimum, do czujnej obserwacji stanu zdrowia rodziców i dzieci, stosowania środków ochrony osobistej. W razie niepokojących objawów koniecznie należy kontaktować się z lekarzem. 

Powyższe działania mają charakter prewencyjny w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa. 

Podając za pacjent.gov.pl

kto jest objęty nadzorem epidemiologicznym

Jeśli byłeś narażony na kontakt z koronawirusem, podlegasz nadzorowi epidemiologicznemu, podczas którego powinieneś mierzyć sobie dwa razy dziennie temperaturę, prowadzić obserwację stanu swojego zdrowia, a także ograniczyć kontakty z innymi osobami i wyjścia z domu do sytuacji życiowo niezbędnych. Podstawową różnicą pomiędzy nadzorem epidemiologicznym a kwarantanną jest to że w przypadku kwarantanny obowiązuje Cię zakaz opuszczania mieszkania lub miejsca jej odbywania, natomiast nadzór epidemiologiczny jedynie zaleca ograniczenia kontaktów społecznych. 

Jest to dla nas wszystkich trudny czas, jednak liczymy na Państwa wyrozumiałość i zbiorową odpowiedzialność za siebie i za innych. 

Informujemy jednocześnie, że nasza Kadra Pedagogiczna jest w gotowości do pracy zdalnej, o czym poinformują Państwa wychowawcy poszczególnych grup. 

Wszystkim życzymy zdrowia.

Pasowanie na przedszkolaka

Chcemy być przedszkolakami przyrzeczenie dziś składamy

 

16 październik to szczególna data zwłaszcza dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Tego właśnie dnia najmłodsze dzieci, uczęszczające do grupy żabek, złożyły uroczyste ślubowanie. Niestety ze względu na szalejącą pandemię nie mogliśmy zaprosić rodziców, ani żadnych gości jak to się odbywało w latach poprzednich.

Nie mniej jednak przedszkolaki włożyły w występ całe serce i z lekkim drżeniem głosu recytowały wierszyki i śpiewały piosenki czekając z niecierpliwością na magiczny ołówek, który zamieni ich w pełnoprawnych członków przedszkolnej gromady. Krótki występ artystyczny zakończyło uroczyste pasowanie dzieci na przedszkolaków przez panią dyrektor oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych wspaniałych chwil spędzonych na zabawie i nauce w naszej placówce.

galeria tutaj

Próbna ewakuacja

W dniu 22 października 2020 o godzinie 11:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne przedszkolaków i pracowników z budynku placówki.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel. Celem próbnej ewakuacji było nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji.

galeria tutaj

 

Światowy Dzień Chleba

„ABC każdy kromkę chleba chce, lecz i wiedzieć nie zaszkodzi z czego też ten chleb się robi?” – Światowy Dzień Chleba

W ramach obchodów Światowego Dnia Chleba w „Radosnej Dolince” odbyły się zajęcia dotyczące tego produktu. Dzieci poznały etapy wypieku chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi.

Przedszkolaki dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Ponadto dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, rozwiązywały zagadki i wykonywały przygotowane specjalnie na ten dzień zadania. Wiele radości sprawiło wykonanie z masy solnej własnego pieczywa: bułeczek, rogalików i chlebków.

galeria tutaj

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

Woda z kranu wesoło leci, do mycia rączek zachęca dzieci. Światowy Dzień Mycia Rąk. Dbałość o zdrowie i higienę to od zawsze sprawa priorytetowa. Jeszcze większego znaczenia nabiera czynność ta w dzisiejszych, niełatwych czasach. Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale nie wszyscy wiedzą, że 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk.

Tego dnia od samego rana główną rolę odgrywała woda i mydło. Wszystkie przedszkolaki, pod czujnym okiem opiekunów utrwaliły sobie sposób prawidłowego mycia rąk nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Nawet maluchy wiedzą, co służy do mycia rąk i jakie poszczególne przybory należy wykorzystać. Nie zabrakło wierszy oraz piosenek o czystości. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, jak prawidłowo myć ręce i jakie ma to znaczenie dla zdrowia.

galeria tutaj

 

Dzień Ziemniaka

Wszyscy jedzą kartofelki, a ja robię z nich stempelki

Przedszkolny Dzień Ziemniaka

 

My nauczyciele często zastanawiamy się jakich pomocy dydaktycznych użyć, aby zajęcia były ciekawe i przyjemne dla dzieci. Na dzisiejszych zajęciach bardzo pomocny okazał się dostępny niemal w każdym domu ziemniak. „Wszyscy jedzą kartofelki, a ja robię z nich stempelki”- wykrzyknęły radośnie dzieci i z wielką ochotą zabrały się do pracy. Ziemniaki były też bohaterami zabaw matematycznych, językowych i wielu konkurencji sportowych. Jak widać ziemniaki dają wiele radości nie tylko na talerzu, ale również są doskonałym rekwizytem do wielu zabaw.

galeria tutaj

Dzień Uśmiechu

Podziel się uśmiechem. Światowy Dzień Uśmiechu

Każdego roku początek października kojarzy nam się z uśmiechem. Pomysłodawcą Światowego Dnia Uśmiechu był Harvey Ball - autor znanej wszystkim, żółtej uśmiechniętej buzi. W Radosnej Dolince uśmiechamy się codzienne, ale tego wyjątkowego dnia uśmiech królował dosłownie wszędzie. Dzieci wysłuchały wierszyków przy których śmiały się do rozpuku, rozpoznawały minki wyróżniając te wesołe, poznały powiedzonka związane ze śmiechem, bawiły się przy wesołych piosenkach. Z dużym zaangażowaniem rysowały wesołą twarz z uśmiechem „od ucha do ucha”

Doskonale wiemy, że jak twierdził Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Dzień Uśmiechu obowiązkowo powinniśmy obchodzić przez cały rok.

galeria tutaj

Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież dzień chłopaka

W tym dniu szczególnym września trzydziestego witaliśmy serdecznie chłopaka każdego. Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki w każdej grupie przygotowały dla swoich kolegów życzenia i prezenty. Świetnie się bawiąc, wszyscy uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach ruchowych.

Nie zabrakło tańców, śpiewów i oczywiście tradycyjnego „Sto lat” dla wszystkich chłopców. Zabawa trwała cały dzień, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. Wszystkim mężczyzną tym małym i tym nieco starszym życzymy spełnienia marzeń i wiele radości.

galeria tutaj

Głośno czytać ważna sprawa. Z książką super jest zabawa. Dzień głośnego czytania

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Głośne czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i buduje silną więź emocjonalną.

Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnego czytania. W naszym przedszkolu dzieci codziennie mają kontakt z różnorodną literaturą. Wśród realizowanych materiałów pojawiają się wiersze lub opowiadania, a poobiedni odpoczynek umila czytanie bajek. Jednak dzień głośnego czytania postanowiliśmy uczcić w sposób szczególny. Tego dnia każdą z grup odwiedziła pani dyrektor, która przeczytała przedszkolakom fragmenty swoich ulubionych książeczek. Wszyscy bawiliśmy się doskonale i zgodnie uznali, że codzienne czytanie to wielka przyjemność.

galeria tutaj

,,Jesień piękna, kolorowa” - Powitanie jesieni

Kolejna kartka z kalendarza spadła....Ani się spostrzegliśmy, nadeszła jesień, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. W środę 23 września do naszego przedszkola zawitała piękna, kolorowa Pani Jesień z koszem pełnym jesiennych darów.

Opowiedziała przedszkolakom jakie zmiany zaszły na zewnątrz i zaprosiła na jesienny spacer, aby dzieci na własne oczy mogły zobaczyć kolorowe, spadające listki. W tym dniu każde dziecko było w dobrym humorze ubrane w kolory jesieni i wesoło się bawiło. Nie zabrakło również konkursów i konkurencji sprawnościowych. Dzieci z wielkim entuzjazmem odgadywały jesienne zagadki oraz wykonały barwne jesienne prace plastyczne. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

galeria tutaj

,,Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dzień Przedszkolaka to jedno z najważniejszych świąt dla naszych milusińskich. Dzieci z każdej grupy uczciły to święto uczestnicząc w wielu zabawach muzyczno - ruchowych i konkurencjach sportowych.

Zaprezentowały swoje umiejętności, dając dowód jak dużo już potrafią. Rozgrywkom towarzyszyły radość, śmiech i dopingowanie koleżanek i kolegów. Wszystkim naszym dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych szczęśliwych dni. By w przedszkolu spełniały się ich marzenia, a spędzony tutaj czas był dla nich magiczny, przepełniony zabawą, nauką i radością.

galeria tutaj

,,Od niej wszystko się zaczyna”. Dzień Kropki

Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci.

Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Był to czas przede wszystkim odkrywania mocnych stron u dzieci poprzez różnorodne aktywności. Nasze dzieciaki wykazały się różnymi talentami: plastycznymi, muzycznymi, tanecznymi, matematycznymi, sportowymi. Powstawały również „kropkowe” dzieła sztuki. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

galeria tutaj

Bezpieczny powrót do przedszkola

 

Aktualności

Pismo informacyjne do rodziców

 

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informujemy, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w Niepublicznym Przedszkolu „ Radosna dolinka” w Żarnowie znajduje się w „Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii”.

Dokument ten obowiązuje od dnia 1 września 2020 roku WSZYSTKIE dzieci oraz pracowników szkoły. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują uczniów/ dzieci oraz ich rodziców podczas pobytu w przedszkolu.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, kwestie przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo prosimy o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informujemy ponadto, że wszystkie dzieci zostaną zapoznane z nowymi wytycznymi przez wychowawców w dniu 1 września 2020 r., jednak pokładamy głęboką wiarę w pomoc rodziców w upowszechnieniu określonych w Regulaminie zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, która będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Bardzo dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość.

 

Wakacyjne życzenia

Wakacji nadszedł czas

Aż trudno uwierzyć, że to już czerwiec i czas wakacji. Rok szkolny 2019/2020 minął bardzo szybko. Dużo się nauczyliśmy, przeżyliśmy wspólnie wiele ciekawych przygód i wspaniałych chwil. Niestety wielu planów nie udało nam się zrealizować, a rok szkolny kończymy nietypowo, na odległość. Przedszkolak jednak potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. I choć dzielą nas kilometry, to jednak jednoczy myśl, że jesteśmy jedną przedszkolną rodziną. Starszaki pod czujnym okiem swoich rodziców przygotowały króciutką akademię na zakończenie roku. Będąc każdy w swoim domu, ale zdecydowanie jednocząc się duchowo pożegnały wszystkich pracowników Radosnej Dolinki oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci z młodszych grup również przesłały filmiki z pozdrowieniami i życzeniami udanych wakacji. Kończąc ten rok szkolny serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom, a zwłaszcza ich rodzicom za trud, zaangażowanie i współprace podczas nauki zdalnej. Wszystkim życzymy samych pogodnych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacyjnych dni, wspaniałych przygód oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

film tutaj

Zakończenie roku

Grupa - słoneczka

film tutaj

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.