Zajęcia dodatkowe

 

Edukacja przedszkolna to przede wszystkim czas nauki przez zabawę. Dziecko chce poznawać świat wszystkimi zmysłami i doznawać wrażeń poprzez eksperymentowanie. W zabawie uczy się popełniać błędy i je naprawiać, uczy się współżycia z innymi oraz rozwiązywania konfliktów.


Bogactwo form i metod wychowania przedszkolnego oraz wysokie kwalifikacje nauczycieli dają ogromne możliwości kierowania rozwojem poznawczym dziecka w zgodzie z zainteresowaniami, uzdolnieniami i możliwościami intelektualnymi wychowanków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, nasze przedszkole prowadzi następujące zajęcia dodatkowe:
 

Ø  gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna- zapewnia nie tylko możliwość poznawania różnych form aktywności fizycznej, ale również rozwija umiejętność dbania o prawidłową postawę ciała. 

 galeria tutaj

 

Ø  język angielski- podczas zajęć dzieci przyswajają słownictwo oraz poznają kulturę krajów angielskojęzycznych poprzez powtarzanie wierszyków i piosenek oraz aktywny udział w zabawach językowych.

galeria tutaj

 

Ø  zajęcia logopedyczne- zajęcia grupowe uczą prawidłowego oddychania i ustawiania narządów w czasie mówienia,a także umożliwiają szybkie wykrycie wad wymowy, a zajęcia w małych grupach przyspieszają ich niwelowanie.

      galeria tutaj 

 

Ø  ,,Mali badacze”- to często zapierające dech w piersiach zajęcia pozwalające w niezwykły sposób odkrywać  tajemnice otaczającego nas świata przez doświadczania i eksperymenty.

 galeria tutaj

 

Ø  „Magiczny świat kreatywności”- podczas zająć przedszkolaki poznają różne formy i metody wykonywania prac plastycznych, odkrywają jak można zrobić „coś z niczego” i jak zaczarować kredki czy farby, aby przenieść na papier wszystko, co podpowiada wyobraźnia.

 galeria tutaj

 

Ø  religia-pozwala w ciekawy i dostosowany do wieku dzieci sposób poznawać tajemnice

       galeria tutaj

 

  wiary, przybliża tradycje i zwyczaje związane z obchodzeniem najważniejszych świąt.

 

 

Na wybór zajęć dodatkowych znaczący wpływ mają rodzice, gdyż to oni najlepiej znają zainteresowania i predyspozycje swoich pociech.

Ostatnio dodane zdjęcia - więcej tutaj

Copyright by admin.jano Wszystkie prawa zastrzeżone.