Aktualności

Wakacje :-)

plakat

Lato słońcem nas wita

Coraz dłuższe, gorące dni, piękne kolorowe kwiaty i zimne lody- wszystko to wskazuje na to, że lato już na dobre zagościło wśród nas. Pojawiło się również w naszym przedszkolu z bukietem pięknych kwiatów i mnóstwem ciekawych zadań, które przedszkolaki bardzo chętnie rozwiązują.

Dzieci układały letnie puzzle, poszukiwały ukrytych oznak lata, pokonywały letni tor przeszkód, same zbudowały piękne słońce i spakowały wakacyjne walizki. Po tych wszystkich zmaganiach przedszkolaki w towarzystwie Pani Lato wybrały się na relaksujący spacer w poszukiwaniu oznak i odgłosów królującej już na dobre pory roku. To był bardzo udany dzień, który dostarczył dzieciom wielu ciekawych informacji, emocji i wrażeń.

galeria tutaj

 

Koniec roku

Koniec czerwca to czas, kiedy radość przeplata się ze wzruszeniem i smutkiem. Wszyscy cieszą się, że już za kilka dni wyruszą na swoje wymarzone wakacyjne wyprawy i przeżyją niezwykłe przygody. Jednak po wakacjach spotkamy się już w nieco zmienionym składzie, ponieważ najstarsze przedszkolaki na dobre pożegnały przedszkole i wkrótce rozpoczną kolejny etap edukacji już w szkole.

Wszystkie grupy uroczyście zakończyły rok szkolny. Grupa Motylki i grupa Żabki wspólnie powitały nadchodzące wakacje wierszykiem i piosenką. Najstarsza grupa Słoneczka świętowała zakończenie roku wspólnie z rodzicami. Przedszkolaki przygotowały z tej okazji piękny występ, który sprawił, że w oku niejednego rodzica zakręciła się łza wzruszenia. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy za to, że przez ten rok byli z nami i życzymy radosnych, beztroskich, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Młodszym dzieciom mówimy do zobaczenia po wakacjach, a starszym życzymy powodzenia w szkole

galeria Motylki tutaj

galeria Słoneczka tutaj

galeria Żabki tutaj

 

Zobacz wideo tutaj

 

Dzień Ojca

Czuj czuj czuwaj…

Harcerskim „czuwaj” powitali nas Druh Bartłomiej oraz pan Michał na ostatnim w tym roku koncercie. Jak na harcerzy przystało spotkanie rozpoczęła piosenka „Gawędziarze”. Podczas harcerskich opowieści przedszkolaki poznały zwyczaje harcerzy oraz zasady postępowania w różnych sytuacjach zwłaszcza na biwakach i obozach.

Dzieci dowiedziały się również jak wygląda mundur harcerza i co oznaczają poszczególne symbole harcerskie. Uwagę uczestników spotkania zwrócił duży harcerski plecak, a zwłaszcza jego wyposażenie m.in. menażka i krzesiwo, które sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach „Płonie ognisko”. Ogrzane przy muzycznym ogniu przedszkolaki ruszyły na „Bieszczadzki trakt”. W doskonałej zabawie nikomu nie przeszkadzało nawet „Lato z komarami”. Zbliżają się wakacje i wszyscy liczymy na to, że razem z rzekom i lasem czeka na nas piękne lato. To właśnie piosenka „Lato, lato” zakończyła harcerską wędrówkę. Szkoda, że był to już ostatni koncert przed wakacjami. Od września będziemy czuwać w oczekiwaniu na naszych gości. A na ten wakacyjny czas wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze przedszkole wraz z Filharmonią na kółkach oraz prowadzącym koncerty życzymy udanych, spokojnych, ale pełnych wrażeń wakacji, które dostarczą sił i pomysłów na nowe muzyczne podróże.

galeria tutaj

 

Dzień Rodziny obchodzimy - na pikniku się bawimy

W środę 5 czerwca piękny, pogodny poranek powitał wszystkich zgromadzonych na bardzo ważnej uroczystości. W tym niezwykłym dniu odbył się zorganizowany przez Radę Rodziców Piknik Rodzinny.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez Dyrekcję przedszkola i przedstawiciela rodziców nadszedł czas na przygotowane przez dzieci słowno-muzyczne życzenia dla rodziców. Pomimo tremy i rozpraszających nieco atrakcji, każde dziecko starało się wystąpić jak najlepiej. Po uroczystym odśpiewaniu „Sto lat” przyszedł czas na wesołą, nieco szaloną zabawę. Były: zjeżdżalnie, dmuchany zamek, kolorowe klocki, błyszczące tatuaże i tęczowe bańki mydlane. Jak na piknik przystało każdy mógł skosztować pysznej kiełbaski z grilla i słodkości przygotowanych przez rodziców. Nad bezpieczeństwem uczestników pikniku czuwali strażacy: Jan Wronkowski, Bartłomiej Dybalski, Piotr Bociek i Mateusz Fidelus. Było nam bardzo miło, że mimo natłoku obowiązków, chociaż na chwilę swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz dr Krzysztof Błażej Nawrocki.

Za okazaną pomoc i wsparcie w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego składamy serdeczne podziękowania dla pana burmistrza dr Krzysztofa Błażeja Nawrockiego, Urzędu Miasta i Gminy Żarnów, pani Danuty Głowy, pani Anny Witkowskiej, pana Eugeniusza Piekielnika oraz wszystkich rodziców, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości

galeria tutaj

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Przedszkolaki wiedzą, że uśmiech ma magiczną moc. Potrafi nawet zaczarować cały świat. Czerwiec niesie dzieciom wiele niespodzianek i powodów do radości. Przedszkolaki rozpoczęły ten miesiąc od obchodów Dnia Dziecka.

Największe atrakcje jeszcze przed nami, ale już pojawiły się pierwsze upominki i piękne dziecięce uśmiechy. Oczywiście jak na przedszkole przystało nie mogło zabraknąć dobrej zabawy przy naszych ulubionych dziecięcych utworach. To był bardzo udany dzień, który sprawił, że razem z Radosną Dolinką śmiał się cały świat.

galeria tutaj

Dzień Dziecka

zobacz film tutaj

Dzień Mamy

Słodkim głosem

Słodkim głosem zabrzmiał instrument, który przedszkolaki miały okazję poznać podczas spotkania z panią Polą, panem Maciejem i panem Michałem z Filharmonii na kółkach. Był to flet poprzeczny. Dzieci poznały budowę tego instrumentu, dowiedziały się, do której rodziny instrumentów on należy oraz jak zabawne dźwięki wydaje. Spotkanie rozpoczął utwór „Humoreska” A. Dvoraka. Następnie zabrzmiał utwór „Badinerie” – J. S. Bacha oraz brazylijski „Tico Tico”.

Kolejna melodia zagrana tym razem na flecie piccolo zamieniła przedszkolaki w małe „Pisklątka tańczące w skorupkach” do utworu M Musorgskiego. A już po chwili na naszej przedszkolnej scenie pojawiły się „Trzy kurki”, które szły w pole w rytmie tradycyjnej piosenki francuskiej wykorzystanej w wariacjach W. A. Mozarta. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem koguta. Naszą muzyczną przygodę zakończył piękny walc Szostakowicza.

galeria tutaj

Świat zawodów widziany oczami dziecka

W środę 22 maja nasze przedszkole zamieniło się w studio nagrań, a to za sprawą pań z Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie.

Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat. Dzieci aktywnie w przyjaznej i radosnej atmosferze brały udział w wydarzeniu i chętnie udzielały wypowiedzi na temat pracy w różnych zawodach. Przedszkolaki mówiły, jaki zawód ich najbardziej fascynuje i kim by chciały zostać w przyszłości. Mamy nadzieje, że już niebawem w mediach społecznościowych ukaże się nagranie promujące świat zawodów widziany oczami naszych przedszkolaków.

galeria tutaj

Kosmiczna przygoda

14 maja nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Ogromny przenośny namiot sferyczny dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych emocji.

Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały i podziwiały Wszechświat, poszerzyły wiedzę na temat kosmosu i zjawisk atmosferycznych. Przemierzały Układ Słoneczny poznając nazwy planet, gromady gwiazd i galaktyk. Zachwycały się widokiem Słońca i Księżyca. Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat budowy poszczególnych planet i panujących na nich warunkach. Jak się okazało tylko planeta Ziemia jest tą, na której może rozwijać się życie. Dzieci cieszyły się, że mogą zamieszkiwać taką piękną planetę. Pokaz w Mobilnym Planetarium okazał się cudowną podróżą po niebie, która nie tylko dostarczyła dzieciom „kosmicznych wrażeń”, ale wzbogaciła ich wiedzę na temat Wszechświata.

galeria tutaj

Lista przyjęć

Podajemy poniżej listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.Prosimy o zapoznanie się z listami. W przypadku rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola prosimy o informację zwrotną drogą telefoniczną lub sms.

lista tutaj

KOMUNIKAT

Rodzicu!

Informujemy, że od 6 maja 2024r. do 15 czerwca2024r. na terenie szkoły podstawowej ( budynek A ) oraz od 6 maja 2024r. do lutego 2025r. w szkole jak i na placu szkolnym przy budynku B będą odbywać się prace remontowo – budowlane. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa podczas przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. Za utrudnienia przepraszamy.

Dzień Strażaka

„Straż pożarna szybko mknie- do pożaru śpieszy się.” Dzień Strażaka

Strażacy ciężko pracują niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie ratują innych ludzi. Na szczęście strażacy z OSP w Żarnowie znaleźli chwilę i odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaków, poznały wyposażenie wozu strażackiego, a nawet mogły dokładnie zwiedzić wnętrze tego auta.

Przedszkolaki zapoznały się z zasadami jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach i utrwaliły numery alarmowe. Są to bardzo ważne umiejętności, które mogą przydać się w każdym wieku. Panom strażakom bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

galeria tutaj

Dzień Flagi

,,Biel i czerwień - dwa kolory, które każdy Polak zna.” Dzień Flagi

Przedszkolaki bardzo lubią kolorowe stroje, ale w tym wyjątkowym dniu wszyscy pojawili się ubrani na biało i czerwono, aby uczcić nasze barwy ojczyste. Obchody Dnia Flagi rozpoczęły się od recytacji patriotycznych wierszy.

Następnie dzieci ze wszystkich grup uroczyście zaśpiewały piosenkę o naszej pięknej biało-czerwonej fladze. Przedszkolaki dowiedziały się wiele interesujących faktów z historii naszej ojczyzny oraz utrwaliły wiedzę o polskich symbolach narodowych. To była piękna lekcja patriotyzmu.

galeria tutaj

„Ziemio tak Cię kochamy, że zawsze o Ciebie dbamy”- Dzień Ziemi

W poniedziałek 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Dzieci przyszły ubrane na zielono i z niecierpliwością czekały na przybycie gości- przedstawicieli PGK Opoczno. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny przedstawiający historię odpadów od momentu ich powstania przez segregowanie, drogę do oczyszczalni lub na wysypisko aż do nowych produktów powstałych na drodze recyklingu.

Panie przypomniały dzieciom również jak należy prawidłowo segregować odpady do poszczególnych pojemników, żeby lepiej dbać o środowisko. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach zadając mnóstwo pytań i dzieląc się doświadczeniami z własnych domów. Na koniec tej niezwykłej lekcji ekologii odbył się konkurs z nagrodami. Czas minął nam bardzo szybko. Przedszkolaki podziękowały za spotkanie i za otrzymane drobne upominki

galeria tutaj

Spotkanie Indian

W czwartek odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie Indian. Wielki wódz Rafael wraz z wodzami Michałem i Maciejem zaprosili wszystkich do indiańskiej wioski, aby zapoznać dzieci z muzyką i kulturą Indian.

Przedszkolaki poznały indiański flet i fletnie, które doskonale naśladowały dźwięki wiatru i słońca. Pojawiły się również charakterystyczne dla tej muzyki dźwięki bębna i deszczowy kij. Przedszkolaki wyruszyły w podróż z Krzysztofem Kolumbem, zyskały indiańskie imiona, ozdabiały tipi i wybrały się na indiańskie polowanie, zamieniły się w piękne, szybujące orły, a wszystko to przy dźwiękach indiańskiej muzyki. To było spotkanie pełne emocji i wrażeń.

galeria tutaj

 

,,Przez bajki w świat”

8 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr ,,Bigiel” z Krakowa. Tym razem aktorzy z humorem wędrowali przez klasykę literatury dziecięcej. Wszystkich zebranych przywitała Pyza Wędrowniczka, która przemierza świat w poszukiwaniu przygód. Tyle, że nie jest to świat prawdziwy, lecz fantastyczny świat bajek.

W długiej podróży, czasem trochę nużącej i pełnej wrażeń, jak to z podróżami bywa, natyka się na bohaterów, których większość dorosłych i dzieci doskonale zna. Pierwsze jej wspomnienie z podróży skierowane było w stronę Słonia Trąbalskiego, który cierpiał na zanik pamięci. Z kolei doskonałą pamięć miała Skarżypyta, która bez problemu potrafiła wymienić czyny i występki różnych osób. We wspomnieniach z wędrówki Pyzy pojawiły się również: Sroka - Kłamczucha, zakochany Bociek, Żółw i Zając oraz słynna Kwoka. Podczas występu aktorzy mieli doskonały kontakt z publicznością i angażowali ją do udziału w spektaklu. Dzięki ekspresowej charakteryzacji dzieci mogły wcielić się w różne postacie i chętnie pomogły dziadkowi wydobyć smakowitą ,,rzepkę” z ziemi. Aktorom z Teatru ,,Bigiel” serdecznie dziękujemy za wspólną, pełną śmiechu i dobrej zabawy wędrówkę po świecie dziecięcej literatury i z niecierpliwością czekamy na kolejną dawkę niezapomnianych wrażeń.

galeria tutaj

 

Wesołych Świąt

wwww

„Będą święta i baranki i kurczęta i pisanki…” - śniadanie wielkanocne

W ostatnim spędzonym razem w przedszkolu dniu przed Wielkanocą dzieci ze wszystkich grup spotkały się przy wspólnym stole.

Była to okazja nie tylko do skosztowania wielkanocnych przysmaków przygotowanych przez rodziców, ale przede wszystkim do poznawania i kultywowania wielu zwyczajów i tradycji związanych z tymi świętami. Każde dziecko przyniosło swoje jajeczko- symbol Świąt Wielkanocnych, a w głowie wiązankę pięknych życzeń dla wszystkich przedszkolaków i pracowników. Radosne rozmowy przy wielkanocnym stole przeplatane były śpiewem piosenek o tematyce wiosenno-świątecznej. Wspólne śniadanie wprowadziło zgromadzonych w miłą, świąteczną atmosferę

galeria tutaj

Przedszkolaki nie próżnują już do świąt się szykują

Już tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszych Świąt Wielkanocnych. Dzieci do tego wydarzenia szykują się już od dłuższego czasu. W przygotowaniach bardzo pomocne okazały się mamy i babcie naszych przedszkolaków, które przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty związane z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi

galeria 1 tutaj

galeria 2 tutaj

galeria 3 tutaj

Witaj wiosno upragniona, piękna, ciepła, wymarzona!

W czwartek 21 marca wszystkie przedszkolaki pojawiły się w pięknych, zielonych strojach. Chciały w ten sposób powitać nową porę roku i zachęcić ją do odwiedzenia Radosnej Dolinki. Pani Wiosna oczywiście nie zapomniała o tak grzecznych i miłych przedszkolakach. Przybyła z bukietem wiosennych kwiatów i mnóstwem zadań do wykonania. Dzieci rozpoznawały i nazywały zwiastuny wiosny, liczyły i porządkowały wiosenne kwiaty i zwierzęta, które kojarzą się z budzącą do życia przyrodą.

Pilne przedszkolaki zadbały o mały wiosenny ogródek i dokonały pierwszych zasiewów, które już wkrótce ładnie się zazielenią i ozdobią przedszkolne sale. Wszyscy postanowili też zadbać o formę i poruszać się w rytmie wesołej piosenki. Na koniec spotkania dzieci swym pięknym śpiewem uśpiły marzannę, która będzie sobie smacznie spać przez kilka kolejnych miesięcy. Teraz wszyscy czekamy na ciepłą, wiosenną pogodę i spacery w poszukiwaniu poznanych zwiastunów wiosny.

galeria tutaj

Miłych gości zapraszamy, dzień otwarty dzisiaj mamy.

We wtorek 19 marca do naszego przedszkola zawitali mili goście. Były to dzieci, które do naszej przedszkolnej gromadki dołączą od września oraz ich rodzice.

Po krótkim powitaniu przez dyrekcje przedszkola obecne jeszcze w placówce dzieci zaprezentowały swoje ulubione wierszyki i piosenki oraz zaprosiły młodsze koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy. Następnie przedstawiciele poszczególnych grup zaprosili przybyłych gości do swoich sal, gdzie dzieci mogły się dalej bawić, a rodzice zapoznać z ofertą przedszkola. Nasi mali goście wykazali się dużym sprytem i odwagą. Chętnie angażowali się w zabawy proponowane przez starszych kolegów i koleżanki. Dla wszystkich było to miło spędzone popołudnie.

galeria tutaj

Dawne podwórko

Wszystkie dzieci lubią się bawić. A gdzie odbywają się najlepsze zabawy? Wiadomo, na podwórku. Takie właśnie zabawy z dawnego podwórka przypomnieli nam pan Maciej i pan Bogdan z Filharmonii na kółkach.

Przywieziony przez nich instrument - banjo zabrał wszystkich do Lwowa, bo przecież „Tylko we Lwowie… każdy ma uśmiech na twarzy…”. Pojawiło się również wspomnienie Eugeniusza Bodo i jego piosenki „Już taki jestem zimny drań.” Na naszej przedszkolnej scenie zaprezentowała się bardzo elegancka „Panna Andzia”, która szykowała się na bal na „chłodnej”. Wśród podwórkowych przebojów nie mogło zabraknąć „Ballady o Felku Zdankiewiczu”. Dla głodnych kolejnej porcji wrażeń muzycznych zabrzmiała „Zupa Romana”. Dzieci poznały też kilka zabaw i smakołyków charakterystycznych dla dawnego podwórka oraz niecodzienne zastosowanie przedmiotów codziennego użytku. Wrażenia i wspomnienia z porannego spotkanie z Filharmonią na kółkach przeplatały się w wypowiedziach dzieci przez cały dzień.

galeria tutaj

Ogłoszenie

 

„Dziś dla każdej damy piękne kwiaty mamy.”- Dzień Kobiet

W piątek ósmego marca obchodziliśmy święto wszystkich pań i dziewczynek. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek i pań pracujących w przedszkolu wiele niespodzianek. Pierwszą z nich były wykonane przez chłopców piękne kwiaty.

Nasi mali panowie przygotowali też krótki montaż słowno-muzyczny, który zakończyło uroczyste odśpiewanie „ Sto lat”. Dziewczynki nagrodziły swoich kolegów ogromnymi brawami. Po występie chłopcy zaprosili koleżanki do wspólnej zabawy tanecznej. To był bardzo radosny dzień spędzony w miłej atmosferze

galeria tutaj

„Żyły dawno temu…”- Dzień Dinozaura

W poniedziałek 26 lutego w przedszkolu pojawiły się dziwne i niespotykane stwory. Miały różne kształty, kolory i rozmiary. Przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione dinozaury, aby w ten sposób uczcić obchodzony właśnie Dzień Dinozaura.

Podczas wielu ciekawych zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek o tych prehistorycznych stworzeniach. Brały udział w zadaniach rozwijających spostrzegawczość i wyobraźnie, a nawet próbowały naśladować sposób poruszania się wybranych dinozaurów. Powstały również ciekawe prace plastyczne przedstawiające oczywiście dinozaury. To był niezwykły dzień pełen wielu ineresujących odkryć i wrażeń.

Galeria tutaj

Przedszkolne laboratorium

W tym tygodniu przedszkolne sale zamieniły się w małe laboratoria, w których przedszkolaki poznawały świat prowadząc przeróżne doświadczenia. Dzieci próbowały dowodzić, że powietrze istnieje, chociaż go nie widać.

Sprawdzały co pływa, a co tonie. Łączyły różne barwy i tworzyły sztuczne wulkany. Przedszkolaki ze wszystkich grup wykonały wiele ciekawych eksperymentów, które odkrywały przed nimi kolejne tajemnice przyrody. To były ciekawe zajęcia, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Galeria tutaj

Zestaw perkusyjny

Podczas lutowego spotkania z Filharmonią na kółkach przedszkolaki dowiedziały się z czego składa się zestaw perkusyjny. Poszczególne elementy tego zestawu oraz ich brzmienie zaprezentowali pan Daniel oraz pan Michał.

Dzieci poznały bęben wielki, z którym poczuły się jak żołnierze maszerujący na defiladzie. Bęben, na którym muzyk, gra stopą, bęben Tom służący niegdyś do przekazywania informacji oraz werble, które można usłyszeć w cyrku, w wojsku, a także przy okazji wielu świąt państwowych. Tym razem pojawił się motyw muzyczny z filmu „Gwiezdne wojny”. Nie mogło również zabraknąć talerzy. Pojawił się hi-hat związany z muzyką jazzową i Samba Charleston. Na talerzach prezentowana była również muzyka charakterystyczna dla Chin. Dzieci poznały cały zestaw pałek perkusyjnych i ich zastosowanie. Bardzo dziękujemy za tą wiedzę i ogrom pozytywnej energii na cały dzień.

Galeria tutaj

Wesolutkie mamy minki, obchodzimy Walentynki

W środę 14 lutego w naszej Radosnej Dolince królował kolor czerwony. Przedszkolaki nie tylko przyszły w czerwonych strojach, ale również zgromadziły czerwone przedmioty, z których wspólnie ułożyły ogromne serce.

Małe serduszka towarzyszyły dzieciom podczas zabaw tanecznych oraz tworzenia prac plastycznych. Przedszkolaki pokazały, że niezależnie od wieku, walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło można ze sobą spędzać czas. To był z pewnością dzień miłych wrażeń.

galeria tutaj

Ferie

My się zimą nie nudzimy, w ferie świetnie się bawimy

Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko, nikt nawet nie miał czasu pomyśleć o nudzie. W pierwszym tygodniu dzieci poznawały różne bajki i baśnie, a pomagali nam w tym najlepsi eksperci-mamy naszych przedszkolaków. Wszystkie goszczące u nas panie zaprezentowały ulubione książeczki swoich dzieci. Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem, oglądały piękne ilustracje i rozwiązywały zagadki dotyczące czytanych bajek. Pani Ania, która jest pracownikiem Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej przyniosła nie tylko wiele ciekawych i bardzo różnorodnych książeczek, ale też plakat zachęcający do czytania. Były też upominki pomocne w poruszaniu się po świecie książek-zakładki.

W drugim tygodniu ferii przedszkolaki mogły rozwijać swoje zdolności kreatywne tworząc przeróżne budowle z klocków i poruszając się w świecie wirtualnym. Podczas wizyty w Sali Zabaw ,,GROTA” w Końskich dzieci mogły zobaczyć mnóstwo interesujących klocków i zbudować z nich przeróżne cudeńka od wielkiego zamczyska po najmniejsze precyzyjne pojazdy czy budowle. Okazało się, że z klocków można budować nie tylko domki, pojazdy i garaże. Można z nich stworzyć kosmos, przepyszne dania, obrazek na tablicy, a nawet robota układającego Kostkę Rubika. Przewodnikiem po świecie Internetu, był nasz gość- pan Łukasz Dusza- informatyk z Urzędu Miasta i Gminy w Żarnowie. Przedstawił on przedszkolakom zarówno korzyści szybkiego dostępu do wielu stron internetowych będących źródłem wiedzy i świetnej zabawy, jak i również niebezpieczeństwa czyhające w sieci. Po takich zajęciach przedszkolaki już całkiem bezpiecznie mogą korzystać z dostępnych w przedszkolu urządzeń nie tylko w okresie ferii, ale również przez cały rok.

galeria tutaj

„Cała nasza przedszkolna gromadka kocha Babcię i Dziadka.”

Wszystkie dzieci kochają swoich dziadków i cieszą się, kiedy mogą im sprawić przyjemność. W tym roku radość sprawił wszystkim fakt, że po dłuższej przerwie mogliśmy znów zaprosić babcie i dziadków do naszej placówki.

Przybyli goście zostali powitani przez Panią Dyrektor, która przekazała serdeczne życzenia w imieniu wszystkich pracowników. Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały krótki występ, którym chciały pokazać dziadkomjak bardzo ich kochają. Dzieci przygotowały też upominki, które wręczyły swoim bliskim wraz z pięknymi życzeniami i gorącymi uściskami. Następnie przedszkolaki zaprosiły gości do wspólnej zabawy i słodkiego poczęstunku. To były piękne chwile spędzone w cudownym towarzystwie i miłej atmosferze.

 

galeria żabki tutaj

galeria słoneczka tutaj

galeria motylki tutaj

Aktualności

„Niech żyje bal…z Filharmonią na kółkach”

Wprawdzie bal karnawałowy już za nami, ale nasze przedszkolaki dalej w iście balowym nastroju, bo oto do naszej Radosnej Dolinki zawitała Filharmonia na kółkach, a wraz z nią pani Sylwia, pan Michał i pan Maciej. Podczas spotkania wspomniane zostały takie znane postacie sceny muzycznej jak Ediht Piaf, Liza Minelli czy Maryla Rodowicz.

Nic dziwnego, że nasze przedszkolaki pląsały wesoło w rytm ich utworów, przy melodiach takich jak „La vie en rose”, „Cabaret”, czy „Niech żyje bal” trudno wysiedzieć bez ruchu. Pojawiły się również doskonale znane dzieciom motywy muzyczne takie jak „Witajcie w naszej bajce”,„Miłość rośnie wokół nas”, oraz duet „Koty” Rossiniego. To był wspaniały koncert dostarczający mnóstwa pozytywnej energii na cały dzień.

galeria tutaj

 

„Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce.” - Bal karnawałowy

W piękny, mroźny, styczniowy dzień w naszym przedszkolu nie było widać przedszkolaków. Pojawiły się za to przeróżne postacie z bajek, filmów i książeczek dla dzieci. Wkrótce przybyli również nasi goście z Agencji Artystycznej Piccolo-Art.

Bal karnawałowy zaczął się na dobre. Wszyscy doskonale się bawili w rytmie karnawałowych przebojów, które prezentowali prowadzący. Tańce z Elzą sprawiły dzieciom wiele radości. Wspólna zabawa przeplatana była konkursami, w czasie których dzieci mogły zaprezentować swój strój oraz wymyśleć własny układ taneczny do muzyki. Energii wszystkim dostarczył poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkie przedszkolaki nieco zmęczone, ale w doskonałym nastroju jeszcze długo po zakończeniu zabawy dzieliły się wrażeniami z balu.

galeria tutaj

 

Zrzuty bez tajemnic…

Tematyka zajęć prowadzonych w bieżącym tygodniu skoncentrowana jest wokół zwierząt i ich zimowych zachowań, potrzeb i zwyczajów. Przedszkolaki nauczyły się wiele podczas zajęć, ale zdobycie tak obszernej wiedzy nie byłoby możliwe, gdyby nie nasz gość.

Był nim pan Marcin-tata jednego z naszych przedszkolaków. Zaprezentował nam nie tylko dużą ilość ciekawostek na temat różnych zwierząt, ale również liczne interesujące eksponaty. Pan Marcin opowiedział dzieciom, gdzie można znaleźć takie okazy, kto może je zbierać oraz kiedy i w jakich warunkach zwierzęta zrzucają poroże. Przedszkolaki poznały budowę i nazwy ozdób głowy koziołka, jelenia, daniela i łosia. Mogły też zobaczyć przepiękne ozdoby i akcesoria wykonane z takich właśnie zrzutów. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przyniesione przez naszego gościa cudeńka: świeczniki, gwizdki, sztućce, a nawet obraz. Jeszcze większą radość sprawiła dzieciom możliwość własnoręcznego ozdabiania eksponatów. Na koniec przedszkolaki podziękowały panu Marcinowi za interesujące spotkanie, wręczyły drobny upominek i zaprosiły do wspólnego zdjęcia. Dzieci również otrzymały pamiątkę, która ozdobi nasz przedszkolny korytarz. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi, który nie tylko ma ciekawą pasję, ale również potrafi dzielić się nią z innymi.

galeria tutaj

 

Wesołych Świąt

„Wigilijne kolędowanie” – wspólne śpiewanie kolęd.

 

Jest taki wyjątkowy dzień, który łączy wszystkich. Nawiązując do pięknej wigilijnej tradycji nasza przedszkolna rodzina zgromadziła się przy choince, aby tam podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Następnie wszyscy usiedli razem przy stole śpiewając wspólnie kolędy i utrwalając tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

galeria tutaj

Coraz bliżej święta…

Piękna, kolorowo ozdobiona choinka, zapach igliwia i dźwięki kolęd to znak, że coraz bliżej święta. Nasze pracowite przedszkolaki jak każdego roku zadbały o to, żeby na święta wszystko było gotowe.

Dzieci wytrwale sklejały paseczki tworząc piękny, kolorowy łańcuch na choinkę, dekorowały bombki, gwiazdeczki i inne wymyślne ozdoby. Przedszkolaki nie zapomniały także o swoich najbliższych. Wykonały dla nich piękne bożonarodzeniowe kartki, które wręczyły razem z życzeniami„Wesołych Świąt”.

galeria tutaj

„Hu hu ha zima wcale nie jest zła”- Powitanie Zimy.

Swoje królowanie rozpoczyna nowa pora roku i chociaż za oknami nie widać ani jednego płatka śniegu, przedszkolaki bez trudu odgadły jej nazwę. Pani Zima zawitała do naszego przedszkola z wieloma zadaniami i zagadkami.

Dzieci powitały ją z wielką radością i z ogromnym entuzjazmem wykonywały przygotowane zadania. Potrzebna była nie tylko wiedza, ale też zwinność i odrobina sprytu. Wszyscy zgodnie przyznali, że zima „wcale nie jest zła”, że to piękna i ciekawa pora roku. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki przygotowały dla Pani Zimy ciekawe prace plastyczne przedstawiające jeden z symboli zimy-bałwanka. Teraz czekamy już na białe szaleństwo na dworze.

galeria tutaj

Bóg się rodzi…- wspólne kolędowanie z Warsztatami Terapii Zajęciowej

„Bóg się rodzi…” to hasło przewodnie tegorocznego spotkania kolędowego, które odbyło się w piątek 15 grudnia w naszym przedszkolu. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ nie świętowaliśmy sami. Do wspólnegokolędowania przyłączyli się nasi wspaniali goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przedszkolaki z wielką radością, ale i nie małą tremą powitały zebranych krótkim montażem słowno-muzycznym.

Nasi goście też mieli przygotowane muzyczne niespodzianki. Po wspólnym odśpiewaniu kilku kolęd, złożeniu świątecznych życzeń i wręczeniu upominków wszyscy zasiedli do stołów, na których przygotowany był poczęstunek. Gdy wszyscy nabrali już sił, dźwięki kolęd rozbrzmiały na nowo. To był bardzo miły dzień dostarczający wielu wrażeńi pozostawiający po sobie wiele wspomnień. Naszym gościom dziękujemy serdecznie za przybycie i już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego spotkania. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt.

galeria tutaj

 

Wesołych Świąt

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W przedszkolu pojawiły się już świąteczne dekoracje i choinka.

A dziś odwiedzili nas świąteczni goście pan Maciej i pan Michał z Filharmonii na kółkach. Utwory „To już Święta”, „Jingle bells” czy „Gdy śliczna Panna” wprowadziły wszystkich w radosną świąteczna atmosferę. Następnie przedszkolaki mogły wcielić się w role wędrujących kolędników i aniołków, które nie miały choinki na święta. Na szczęście niebo przed pożarem uratował nasz dzielny strażak. Podczas tego spotkania, jak na czas przedświąteczny przystało, każdy miał jakieś zadanie do wykonania. Wszyscy doskonale się przy tym bawili, a magia świąt już na dobre zagościła w naszym przedszkolu.

galeria tutaj

 

„Mikołaj spełnia sny”

Co roku Mikołaj odwiedza nas w przedszkolu. Tak było i tym razem, ale nasze przedszkolaki postanowiły dowiedzieć się o Świętym Mikołaju nieco więcej. W tym celu wybrały się do MDK w Opocznie na baśń muzyczną pt.: „Mikołaj spełnia sny”. Już sama podróż autokarem sprawiła dzieciom wiele radości. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie spektaklu.

Kiedy na scenie pojawiły się wesołe skrzaty Maniek i Gutek cała publiczność biła brawa z zachwytu. Przedszkolaki trochę martwiły się, że skrzaty zamiast pakować prezenty grają w karty i ucinają sobie drzemkę, ale prawdziwy kłopot pojawił się wraz z przybyciem Supermana Rudolfa, który oznajmił, że Święty Mikołaj zaginął. Rudolf wyruszył do Krainy Zaczarowanego Dzwoneczka. Na szczęście z jej pomocą i pomocą wszystkich dzieci, które wierzą, że Święty Mikołaj na prawdę istnieje wszystko dobrze się skończyło. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, muzyka, a zwłaszcza efekty świetlne sprawiły,że niemal przez cały czas wszystkie dziecięce buzie były rozśpiewane i roześmiane. Jeszcze długo po powrocie do przedszkola dzieci opowiadały o wyjeździe i o przedstawieniu, które dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń.

galeria tutaj

 

„Czerwona postać z bajki rozdaje prezenty na mikołajki.” – Mikołajki

Szóstego grudnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w czerwonych mikołajowych czapeczka na znak oczekiwania na przybycie niezwykłego gościa. Miła niespodzianka czekała na dzieci już po śniadaniu. W każdej z sal pojawiły się nowe zabawki-prezent od Świętego Mikołaja i słodki poczęstunek. Jednak Mikołaja nigdzie nie było. Na szczęście już po chwili na przedszkolnym korytarzu rozległ się wesoły dźwięk dzwoneczka i wszyscy zobaczyli starszego jegomościa w czerwonym ubranku.

Mikołaj zawitał do każdej sali zapraszając dzieci pod choinkę, a tam czekał już worek z prezentami. Po krótkim powitaniu Świętego wierszykiem i piosenką nastąpiło wręczanie prezentów. Wszyscy odważnie podchodzili do Mikołaja i pięknie dziękowali za swój prezent. Gdy wszystkie prezenty zostały wręczone dzieci podziękowały Mikołajowi i również wręczyły mu małe upominki. Nie mogąc się rozstać z naszym wspaniałym gościem wesoło śpiewały i opowiadały zabawne historyjki. Niestety Mikołaj musiał nas opuścić i ruszać w drogę, bo kolejne dzieci już czekały na prezenty. Świętemu Mikołajowi serdecznie dziękujemy za przybycie, a rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

galeria tutaj

 

„Dziś w przedszkolu gwar i wrzawa, bo z misiem będzie zabawa”- Dzień Pluszowego Misia.

W piątkowy poranek w przedszkolu każde dziecko pojawiło się ze swoim pluszowym misiem. A wszystko to z tego powodu, że nasze ulubione pluszowe maskotki obchodziły właśnie swoje święto. Przedszkolaki nie tylko zaprezentowały wszystkim swoje kochane misie, ale również poznały wiele ciekawostek na ich temat. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz poszerzyły swoją wiedze na temat tych interesujących zwierząt. Informacje te okazały się przydatne w quizie wiedzy o misiach. Okazało się, że potrzebne są też inne umiejętności i spryt, którego nie brakuje naszym przedszkolakom. Dzieci bez trudu łowiły rybki z zagadkami i rozpoznawały miodek, ulubione pożywienie niedźwiadków, wśród innych dań. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, których bohaterem jest pluszowy miś. Dzień pluszowego misia to doskonała okazja do wspaniałej zabawy. Tak było i tym razem.

galeria tutaj

 

My Cyganie

„Kiedy skrzypce grają, w tan nas zapraszają” -tymi słowami rozpoczęło się nasze kolejne spotkanie z Filharmonią na kółkach. Tym razem było ono poświęcone muzyce cygańskiej, a skrzypce w rękach pani Gabrysi faktycznie porwały wszystkich do tańca. Przedszkolaki poznały historie i kulturę romską. Dzieci mogły nie tylko wcielić się w role prawdziwych cyganów, ale również zagrać na prawdziwych dziecięcych skrzypcach. „Zagraj nam piękny Cyganie”, „Dwie gitary”, „Cyganeczka Zosia” czy znane wszystkim „Ore, ore…” to tylko niektóre z utworów, które rozbrzmiewały na dzisiejszym koncercie. Wszyscy doskonale się bawili. Naszym gościom dziękujemy za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie.

galeria tutaj

 

Próbna ewakuacja

W poniedziałek 13 listopada na terenie Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Brały w niej również udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 3 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Cała akcja przebiegała bez zakłóceń. Wszystkie dzieci sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

galeria tutaj

 

11 Listopada ważna data dla każdego przedszkolaka-Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Pamiętają o niej wszyscy Polacy duzi i mali. Nasze przedszkolaki również uczciły to ważne święto. Uroczystość rozpoczęła się od hymnu śpiewanego wspólnie przez dzieci ze wszystkich grup.

W ten sposób nasze przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu”. Następnie przedszkolaki wyrecytowały wiersz patriotyczny oraz zaśpiewały piosenkę o Polsce. Przy tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć pięknych prac plastycznych przedstawiających naszą ojczyznę. Udział w uroczystości był dla wszystkich doskonałą lekcję patriotyzmu.

galeria tutaj

,,Znano różne w świecie lisy…” Dzień Postaci z Bajek

Już po raz kolejny z okazji Dnia Postaci z Bajek gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Bigiel z Krakowa. Tym razem aktorzy zawitali do nas ze spektaklem pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa". Jest to bajka interaktywna, która łączy zabawę z nauką. Wprowadza małego widza w świat zwierząt, pełen różnych charakterów.

W humorystyczny sposób stara się pokazać co jest dobre, a co złe. Główny bohater-Lis Witalis zapragnął mieć wszystko. Uważał, że może osiągnąć sukces, oszukując innych. Pewnego dnia lis zamieszkał w lesie.Dzięki swojemu sprytowi i podstępowi szybko przejął władzę przekonując zwierzęta, by wybrały go na prezydenta.Mieszkańcy lasu odkryli jego niecne uczynki ipostanowili go osądzić.Od tej pory wszystko przestało się dla lisa układać. Zostałukarany. Stracił to, co było dla niego najważniejsze i było jego dumą- piękny ogon.Lis zrozumiał, że bycie podstępnym i krzywdzenie innych dla własnych korzyści nie jest właściwą drogą do osiągnięcia życiowego sukcesu. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki zapamiętają tę mądrą lekcję na długo.

galeria tutaj

 

Jazda na puzonie

Za nami kolejny deszczowy październikowy poranek, ale wbrew pozorom nie był on wcale smutny. W doskonały nastrój wprowadził wszystkich pan Krzysztof, który przyjechał w towarzystwie znanych już dzieciom panów- pana Macieja i pana Michała.Tych, którzy jeszcze na dobre się nie obudzili rozruszały „Orkiestry dęte”.

Była to doskonała okazja do zaprezentowania instrumentu, który przywiózł ze sobą pan Krzysztof, a mianowicie puzonu basowego. Dzieci dowiedziały się na jakiej zasadzie działa ten instrument, jak jest zbudowany i do jakiej rodziny instrumentów należy. Wszystkie przedszkolaki po dzisiejszych zajęciach wiedzą, gdzie puzon ma suwak, co to jest ustnik i do czego służy tłumik. Poznały też kilka utworów, w których można ten instrument usłyszeć oczywiście doskonale się przy tym bawiąc. Rozmarzone przedszkolaki po wysłuchaniu utworu „Muzyka na wodzie” Georga Friedricha Händla,szybko zamieniły się w słonie wraz z utworem „The Elephant”Camille Saint-Saëns, aby już za chwile poczuć się jak królowie przy pięknej królewskiej muzyce. Po tak miło rozpoczętym poranku nawet jesienna pogoda nie popsuła nikomu humoru i wszyscy ochoczo ruszyli do dalszych zajęć.

galeria tutaj

 

Dzień Mycia Rąk

„Żeby zdrowym być trzeba ręce często myć.”

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto ustanowione przez UNICEF w 2008 roku. Jego głównym celem jest popularyzowanie i wyrabianie nawyku mycia rąk przed jedzeniem, po korzystaniu z toalety i nie tylko. Podczas obchodów tego dnia dzieci dowiedziały się jak ważne jest częste mycie rąk, jak należy prawidłowo wykonywać tę czynność i jakie są następstwa jej zaniedbywania.

Dzieci wykonały eksperymenty, które pokazały im jak trudno pozbyć się bakterii i jak wiele można zyskać z pomocą mydła i wody. Wszystkie przedszkolaki dokładnie utrwaliły sobie kolejne czynności wykonywane przy myciu rąki wesoło bawiły się przy„kąpielowych piosenkach”. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały plakaty, których tematem było oczywiście mycie rąk.

galeria tutaj

„Dbamy o drzewa”-Dzień drzewa - Wizyta Leśniczego

W środę 11 października w ramach obchodów Święta Drzewa zaprosiliśmy do naszego przedszkola wyjątkowego gościa- Pana Pawła Pytlosa, który jest leśniczym Leśnictwa Myślibórz. Pan Pawełprzekazał dzieciom mnóstwo ciekawych wiadomości na temat drzew, ich rodzajów orazważnej roli jaką odgrywają w naszej przyrodzie i w życiu codziennym. Opowiedział również o lesie i zwierzętach w nim żyjących, a także zaprezentował poroże jelenia-wieniec i sarny-parostki.

Dzieci z zainteresowaniem słuchałyPana Leśniczego i zadawały wiele pytań odnośnie jego pracy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu Leśniczemu za cenną lekcje przyrody oraz otrzymanedrobne upominki. Przedszkolaki jeszcze długo po spotkaniu wymieniały się wrażeniami i rozmawiały o tym, co można zobaczyć w lesie.

galeria tutaj

Dzień Poczty Polskiej

„Dzisiaj się wszyscy dowiecie jak podróżują listy po całym świecie”

Dziewiątego października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Żarnowie.

Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki uprzejmości Pań przy okienku przedszkolaki miały okazję przybić stempelek, potrzebny na każdym liście. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani Naczelnik podziękowanie dla niej oraz wszystkich pracowników Poczty Polskiej.Przedszkolaki również otrzymały słodki upominek oraz ciężarówkę z logo Poczty Polskiej -„Pocztuś”, który będzie doskonałą pamiątką tej wizyty.

galeria tutaj

„W zaczarowanym świecie książek”- Dzień głośnego czytania.

Na początku października nasze przedszkolaki przeniosły się do niezwykłego, zaczarowanego świata. A wszystko to za sprawą pięknych, kolorowych książeczek i oczywiście naszego gościa. Była nim pani Emilia Zelga, która w otoczeniu przeróżnych książeczek pracuje od lat. Pani Emilia przyniosła ze sobą nie tylko ciekawe, pięknie ilustrowane książeczki, ale również rekwizyty, dzięki który mjeszcze bardziej pobudziła wyobraźnię małych słuchaczy.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły pani Emilii podziękowanie. Dzieci również otrzymały upominki, które codziennie będą im przypominać o roli głośnego czytania. Pani Emilii dziękujemy za zainteresowanie czytelnictwem, rozwijanie wyobraźni i miło spędzony czas

galeria tutaj

 

„Jesteśmy super chłopakami, swoje święto dzisiaj mamy” – Dzień Chłopaka

W ostatni piątek września każdy chłopiec w naszym przedszkolu mógł poczuć się wyjątkowo. O wspaniały nastrój i miłą atmosferę zadbały dziewczynki, które już od rana kleiły i ozdabiały laurki dla swych kolegów w dniu ich święta.

Każdy chłopiec oprócz kolorowej laurki i pięknych życzeń otrzymał coś jeszcze -symbol „Super chłopaka”. Nie zabrakło oczywiście uroczyście odśpiewanego „Sto lat”. Chłopcy serdecznie podziękowali koleżankom i z dumą nosząc swoje odznaczenia obiecali, że nie zapomną o dziewczynkach w dniu ich święta. Wszystkim chłopakom tym dużym i tym małym życzymy spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do obranych życiowych celów.

galeria tutaj

Każdy przedszkolak jest już gotowy na rozmowę o ruchu drogowym

Początek roku szkolnego to czas poznawania wielu zasad i sposobów zachowania się. Jak wiadomo zasady obowiązują wszędzie, a życie bez nich byłoby trudne. Przedszkolaki opanowały już i utrwaliły zasady panujące w przedszkolu.

Teraz nadszedł czas na zasady ruchu drogowego. Bardzo pomocni w ich opanowaniu okazali się nasi goście mł. asp. Adrian Jakubczyki mł. asp. Krzysztof Turlińskiz Komisariatu Policji w Paradyżu. Panowie policjanci w bardzo przystępny sposób przypomnieli przedszkolakom o podstawowych zadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko, a sierżant Poli-bohater zaprezentowanego filmiku edukacyjnego ćwiczył razem z dziećmi prawidłowe przejście przez jezdnię, przestrzegał przed zagrożeniami i uczył właściwych zachowań. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Odważniejsze przedszkolaki sprawdziły nawet jak siedzi się w takim pojeździe. Panom policjantom dziękujemy za cenną lekcję i obiecujemy, że wszyscy będziemy się starać przestrzegać zasad i przepisów ruchu drogowego.

galeria tutaj

„Piękne korale ma jarzębina, to znak, że jesień się zaczyna.” Powitanie Jesieni.

W poniedziałek 25 września do naszego przedszkola przyszła Pani Jesień. W swoim koszu przyniosła różne dary m. in.: marchewkę, pietruszkę, pomidory, cukinie i ogórki. Dzieci bez trudu odgadywały ich nazwy.

Następnie przedszkolaki zrobiły dla Pani Jesienipiękny szal z kolorowych listków. Nowa pora roku przygotowała wiele ciekawych zadań i zagadek, z którymi przedszkolaki bardzo dobrze sobie poradziły. Kolejnym wspólnym krokiem było wyjście na świeże powietrze w poszukiwaniu oznak jesieni. Nie ma ich jeszcze zbyt dużo, ale sprytne przedszkolaki zauważyły już kilka z nich. Mamy nadzieje, że jesień piękna, kolorowa jeszcze nie raz zachwyci nas swoimi urokami i dostarczy wiele ciekawych darów i skarbów.

galeria tutaj

Kłamstwa kozy- Teatr Lalek PINOKIO

W piątek 22 września gościł w naszym przedszkolu Teatr Lalek PINOKIO, który zaprezentował spektakl pt. „Kłamstwa kozy”. Jego bohaterka Paulinka poszukuje pracy i miejsca dla siebie, trafia do domu gospodyni, gdzie ma zaopiekować się podstępną Kozą.

Spektakl w sposób humorystyczny ukazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Kolorowa scenografia i wesołe kukiełki wprowadziły dzieci w niezwykły bajkowy świat i sprawiły, że z ogromnym zainteresowaniem oglądały kolejne przygody Kozy, która okłamywała innych mieszkańców gospodarstwa.Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przedszkolaki nauczyły się, że nigdy nie wolno kłamać, a za złe uczynki zawsze należy przepraszać.

galeria tutaj

Zasady w przedszkolu i w muzyce

Nadszedł miesiąc wrzesień, a wraz z nim nowy okres w życiu przedszkolaków, czas pełen nowych przygód, niezwykłych wrażeń i ciekawych doświadczeń. Jednym z takich wydarzeń było niewątpliwie spotkanie z „Filharmonią na kółkach”. Po krótkim muzycznym wspomnieniu wakacji, w którym pojawiły się: paryski walczyk, włoska tarantella, tango oraz polka przedszkolaki poznały dwa niezwykłe klucze, które otwierają drzwi do świata muzyki- klucz wiolinowy i basowy. Dzieci dowiedziały się również, że wszędzie nie tylko w przedszkolu obowiązują pewne zasady, których trzeba przestrzegać.

W muzyce też musi panować porządek, a wszystkie nutki muszą być w odpowiednich miejscach na pięciolinii.Przedszkolaki poznały znaczenie kilku muzycznych terminów m.in. forte, piano, lento, allegro czy gama. Nie tracąc czasuwykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce śpiewając poszczególne dźwięki gamy, rytmicznie klaszcząc, a przede wszystkim doskonale bawiąc się przy kolejnych utworach. Panu Maciejowi i panu Michałowi dziękujemy za ten miły poranek, który nie tylko wzbogacił wiedzę muzyczną, ale również dostarczył wszystkim mnóstwo pozytywnej energii na resztę dnia.

galeria tutaj

Dzień Przedszkolaka

„Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”- Dzień Przedszkolaka oraz ślubowanie najmłodszej grupy.

W środę 20 września swoje święto obchodziły wszystkie przedszkolaki. W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten dzień. Dzieci już od rana kroczyły dumnie do swych sal w odświętnych strojach. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci, choć niektórzy nieco zdenerwowani. Każdy miał tego dni odpowiedzialną funkcję. Najmłodsze dzieci z grupy „Żabki” składały ślubowanie, a ich starsi koledzy i koleżanki pięknie przywitali ich w przedszkolnym gronie i zaprosili do wspólnej zabawy obiecując przy tym, że zawsze będą służyć pomocą i dawać dobry przykład. Po krótkiej części artystycznej, na której wszyscy zaprezentowali się wspaniale nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków, a po nim wesołe zabawy i tańce. Na przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wszystkim, który przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości serdecznie dziękujemy, a przedszkolakom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń i wielu pięknych chwil w naszym przedszkolu.

galeria tutaj

W ruchu, zdrowo, kolorowo- tak mijały nam wakacyjne dni.

Wakacje to te dni kiedy czas płynie jakby inaczej, spokojniej. Można na chwile zapomnieć o codziennych obowiązkach i rutynie. Jednak nawet przedszkolaki wiedzą, że zawsze niezależnie od pory roku i miejsca pobytu należy dbać o zdrowie. Pomocne w tym są właściwe posiłki, duża ilość spożywanych płynów, odpowiednie ubranie i oczywiści ruch, który może być jednocześnie świetną zabawą.

Przez cały okres wakacyjny nasze przedszkolaki były ciągle czymś zajęte. Przez kilka dni dzieci poznawały tajemnicę produktów spożywczych. Odkrywały skąd pochodzą niektóre owoce i warzywa, jak powstaje miód, aby ostatecznie wykonać pyszne i zdrowe sałatki i soki. Kolejne dni upływały przy dźwiękach wakacyjnych piosenek i tańców. Przedszkolaki tworzyły własną letnią modę i wykonały piękny wakacyjny plakat. Następne dni poświęcone były tematyce sportu. Przedszkolaki poznawały różne dyscypliny i reguły sportowe, wytrwale ćwiczyły a nawet zorganizowały mini olimpiadę sportową. W ostatnim tygodniu dzięki słonecznej pogodzie przedszkolaki miały możliwość podziwiania piękno przyrody obserwując mieszkańców łąki, o których rozmawiali podczas zajęć.

galeria tutaj

KOMUNIKAT

Informujemy, iż we wtorek 29.08.2023r. o godz. 14.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, których dzieci uczęszczać będą do przedszkola w roku szkolnym 2023/2024. Celem spotkania będzie omówienie bieżących spraw organizacyjnych dotyczących funkcjonowania placówki oraz podpisanie niezbędnych dokumentów.

Klockowy zawrót głowy

Podczas letniej przerwy wakacyjnej nasze przedszkolaki trochę stęskniły się już za swoimi kolegami i koleżankami, a zwłaszcza za wspólnymi zabawami. Jednak jeden z pierwszych dni po powrocie do przedszkola był wyjątkowy.

Dzieci wybrały się do sali zabaw „GROTA” w Końskich. Tam czekało na nie mnóstwo przeróżnych klocków:dużych, małych i całkiem maleńkich, twardych i miękkich, okrągłych, podłużnych, kwadratowych. Po prostu klockowy zawrót głowy. Przedszkolaki mogły budować domy i domki, pojazdy, zwierzęta, tory i autostrady, a wszystko to według własnych pomysłów. Dzieci zaskakiwały wszystkich swoją kreatywnością i sprytem. Przedszkolaki mogły również obejrzeć już stworzone niezwykłe budowle z klocków. Największe zainteresowanie wywołałrobot układający kostkę Rubika. To był naprawdę miło spędzony dzień.

galeria tutaj

 

Moja droga do przedszkola

Wrzesieńto czas, kiedy dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki, a także zasady panujące w przedszkolu. Jest to również odpowiednia pora na zwrócenie uwagi dzieci na to co dzieje się na drodze do i z przedszkola.

Przedszkolaki z Radosnej Dolinki bardzo dokładnie zgłębiały tajniki ruchu drogowego. Wszystkie dzieci zapoznały się z kształtem, kolorystyką iprzede wszystkim z symboliką znaków drogowych. Doskonale znają kolory i znaczenie świateł sygnalizatora. Wiedzą, że zebra to nie tylko pasiaste zwierzę w Zoo. Przedszkolaki wykonały wiele ćwiczeń utrwalających zasady ruchu drogowego na kartkach papieru i w przedszkolnej sali. Poznawały także znaki drogowe podczas spacerów i doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy czujemy się o wiele bezpieczniej pokonując drogę do przedszkola.

galeria tutaj

 

Wakacyjne wspomnienia

Wakacje dobiegły końca. Za nami piękne sierpniowe dni.Część przedszkolaków poświęciła je na letni wypoczynek z rodziną, ale wiele dzieci uczestniczyło już w miesiącu sierpniu w przedszkolnych zabawach, konkursach i wielu atrakcjach przygotowanych przez placówkę.

Pierwszy tydzień sierpnia upłynął pod hasłem „Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat” i dostarczył przedszkolakom wiele ciekawych wrażeń, a także poszerzył ich wiedzę w zakresie historii powstania zabawek, ubrań i wielu przedmiotów użytku codziennego. Drugi tydzień przeniósł wszystkich do niezwykłego i pełnego tajemnic świata zwierząt, gdzie dzieci poznały wygląd, głos i zwyczaje najdziwniejszych zwierząt świata. A już po kilku dniach przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody w małym przedszkolnym „laboratorium”. Każdy pamiętał również jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu. Podczas wakacji w przedszkolu nie zabrakło spacerów, wycieczek, olimpiad, pikników i licznych zawodów sportowych. To były piękne dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

galeria tutaj

 

Bezpieczny powrót do przedszkola

 

Aktualności

Pismo informacyjne do rodziców

 

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informujemy, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w Niepublicznym Przedszkolu „ Radosna dolinka” w Żarnowie znajduje się w „Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii”.

Dokument ten obowiązuje od dnia 1 września 2020 roku WSZYSTKIE dzieci oraz pracowników szkoły. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują uczniów/ dzieci oraz ich rodziców podczas pobytu w przedszkolu.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, kwestie przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo prosimy o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informujemy ponadto, że wszystkie dzieci zostaną zapoznane z nowymi wytycznymi przez wychowawców w dniu 1 września 2020 r., jednak pokładamy głęboką wiarę w pomoc rodziców w upowszechnieniu określonych w Regulaminie zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, która będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Bardzo dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość.

 

Wakacyjne życzenia

Wakacji nadszedł czas

Aż trudno uwierzyć, że to już czerwiec i czas wakacji. Rok szkolny 2019/2020 minął bardzo szybko. Dużo się nauczyliśmy, przeżyliśmy wspólnie wiele ciekawych przygód i wspaniałych chwil. Niestety wielu planów nie udało nam się zrealizować, a rok szkolny kończymy nietypowo, na odległość. Przedszkolak jednak potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. I choć dzielą nas kilometry, to jednak jednoczy myśl, że jesteśmy jedną przedszkolną rodziną. Starszaki pod czujnym okiem swoich rodziców przygotowały króciutką akademię na zakończenie roku. Będąc każdy w swoim domu, ale zdecydowanie jednocząc się duchowo pożegnały wszystkich pracowników Radosnej Dolinki oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci z młodszych grup również przesłały filmiki z pozdrowieniami i życzeniami udanych wakacji. Kończąc ten rok szkolny serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom, a zwłaszcza ich rodzicom za trud, zaangażowanie i współprace podczas nauki zdalnej. Wszystkim życzymy samych pogodnych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacyjnych dni, wspaniałych przygód oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

film tutaj

Zakończenie roku

Grupa - słoneczka

film tutaj

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.