Aktualności

KOMUNIKAT

Informujemy, iż we wtorek 29.08.2023r. o godz. 14.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, których dzieci uczęszczać będą do przedszkola w roku szkolnym 2023/2024. Celem spotkania będzie omówienie bieżących spraw organizacyjnych dotyczących funkcjonowania placówki oraz podpisanie niezbędnych dokumentów.

Klockowy zawrót głowy

Podczas letniej przerwy wakacyjnej nasze przedszkolaki trochę stęskniły się już za swoimi kolegami i koleżankami, a zwłaszcza za wspólnymi zabawami. Jednak jeden z pierwszych dni po powrocie do przedszkola był wyjątkowy.

Dzieci wybrały się do sali zabaw „GROTA” w Końskich. Tam czekało na nie mnóstwo przeróżnych klocków:dużych, małych i całkiem maleńkich, twardych i miękkich, okrągłych, podłużnych, kwadratowych. Po prostu klockowy zawrót głowy. Przedszkolaki mogły budować domy i domki, pojazdy, zwierzęta, tory i autostrady, a wszystko to według własnych pomysłów. Dzieci zaskakiwały wszystkich swoją kreatywnością i sprytem. Przedszkolaki mogły również obejrzeć już stworzone niezwykłe budowle z klocków. Największe zainteresowanie wywołałrobot układający kostkę Rubika. To był naprawdę miło spędzony dzień.

galeria tutaj

 

Wakacyjne odkrycia

Świat kryje przed nami wiele tajemnic, a któż bardziej niż dziecko jest tych tajemnic ciekawy. Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki wróciły z mnóstwem wrażeń i ciekawych pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas kolejnych zajęć i doświadczeń.

Dzieci zastanawiały się dlaczego morze jest słone, co sprawia, że wulkany wybuchają, jak startuje rakieta. Rozwiązywanie kolejnych zagadek przyrody sprawiało dzieciom wiele radości, a wykonywanie eksperymentów powodowało większą ciekawość otaczającego nas świata.

galeria  tutaj

 

Aktualności

Już wkrótce wakacje!” - Uroczyste pożegnanie starszaków i powitanie wakacji.


Dopiero co szedł wrzesień przez zielony las w deszczu z parasolem i wszystkie dzieci witały przedszkole, a tu już słoneczny czerwiec i czas pożegnania. Za nami wiele wspólnych uroczystości, odbytych zajęć, ciekawych eksperymentów, wesołych zabaw, mnóstwo zdobytej wiedzy i umiejętności. A przed nami ciekawe wakacyjne plany, nowe przygody,czas na relaks. Grupa Słoneczka, która po letnim wypoczynku opuści naszą placówkę i skieruje swe kroki na kolejny szczebel edukacji jakim jest szkoła, na uroczyste zakończenie roku zaprosiła rodziców. Przedszkolaki z grupy

Motylki i z grupy Żabki, które w większości powrócą do nas po wakacjach powitały nadchodzący czas wierszykiem i piosenką, które zostały nagrane i umieszczone na stronie internetowej. Dla wszystkich dzieci był to czas dużych emocji i wzruszeń. Nagrodąza wysiłki włożone nie tylko w to ostatnie przedstawienie, ale przede wszystkim za całoroczną pracę były dyplomy wręczone przez panią dyrektor.


Wszystkim przedszkolakom, ich rodziną oraz dyrekcji i pracownikom przedszkola dziękujemy serdecznie za tegoroczną współprace i życzymy udanego wypoczynku i nabywania sił na kolejny rok.

grupa słoneczka tutaj

grupa motylki tutaj

grupa żabki tutaj
 

Dzień Ojca

 

„To już lato” - Powitanie lata

Gorące, długie dni, pyszne lody, coraz więcej zabaw na świeżym powietrzu, wszystko to wskazuje na to, że dużymi krokami zbliża się lato. Przedszkolaki, które bardzo lubią tę porę roku powitały ją z wielką radością. Pani Lato, która zapukała do każdej z przedszkolnych sal, przyniosła ze sobą kwiatki: maki i rumianki. Dzieci bez trudu odgadły nazwy kwiatów.

Po powitaniu grup w salach Pani Lato zaprosiła wszystkie przedszkolaki na świeże powietrze, gdzie czekało na nie wiele ciekawych zadań. Tego dnia królował kolor żółty. Pojawiał się on nie tylko na ubrankach dzieci, ale też przewijał się w większości zadań, któreprzygotowałaPani Lato. Dzieci bez trudu rozwiązywały letnie zagadki, odnajdowały obrazki do pary, ułożyły piękne słońce, a nawet napis lato. Opowiadały z czym kojarzy im się nasza nowa poru roku i gdzie można jechać na wakacje. Ciekawym zadaniem okazały się eksperymenty z żółtą bibułai wiatrem oraz wesołe tańce z promykami słońca.Wszystkim towarzyszył promienny uśmiech oraz radość.

galeria tutaj

 

Dzień Dziecka z Powiatowym Urzędem Pracy

W Radosnej Dolince Dzień Dziecka nieco się przedłużył i trwa już drugi tydzień. W dniach poprzednich przedszkolaki gościły w różnych miejscach, a dziś goście pojawili się w przedszkolu. Były to znane już dzieciom pani Agata i pani Asia z Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, które przygotowały mnóstwo niespodzianek. Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu o różnych zawodach.

Był on o tyle niezwykły, że w rolę aktorów wcielili się pracownicy Urzędu Pracy. Następnie przedszkolaki mogły samodzielnie zaprojektować i zbudować „Miastozawodów”. Swoją wiedzę o licznych zawodach dzieci pogłębiały wykonując kolejne zadania na kartach pracy przygotowanych przez naszych gości. Podróż po świecie zawodów zakończyły wzajemne podziękowania i wręczenie upominków.

galeria tutaj

„Mama i tata najpiękniejsze słowa świata”- Dzień Rodziny

W piątek 2 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup wraz ze swoimi rodzicami wybrały się na wielką wycieczkę. Chociaż trasa nie była daleka, bo odwiedziliśmy Stajnie Artystyczną w Marcinkowie, to sam cel wyprawy wzbudzał w dzieciach wiele emocji. Po krótkiej przejażdżce autokarem wszystkie grupy zgromadziły się na placu i przedstawiły montaż słowno-muzyczny poświęcony dwóm najważniejszym osobom w życiu małegoi nie tylko małegodziecka, którymi są mama i tata.

Po części oficjalnej przyszła pora na korzystanie z przygotowanych atrakcji. Była przejażdżka na koniku, zamek do skakania, dmuchana zjeżdżalnia, klocki konstrukcyjne, bańki mydlane, strzelnica i inne gry zręcznościowe. Dla każdego uczestnika wycieczki przygotowana była kiełbaska z grilla i pyszne ciasta. Czas spędzony w tak pięknym miejscu i w miłej atmosferze minął nam bardzo szybko i niestety trzeba było wracać do codzienności. Nie tylko dzieci, ale również rodzice wspominali w drodze powrotnej, żeDzień Rodziny w Marcinkowie pozostawił w ich głowach wiele pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

galeria tutaj

„Uśmiechu od ucha do ucha dla każdego malucha”- Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszy dzień czerwca to data wyczekiwana z niecierpliwością przez każde dziecko niezależnie od wieku. Nasze przedszkolaki również odliczały dni do swojego święta. Pierwszym miłym akcentem tego dnia były prezenty od dyrekcji przedszkola, które sprawiły dzieciom dużo radości. Niespodzianką był również fakt, że w tym roku Dzień Dzieckaspędziliśmy wspólnie z naszymi sąsiadami, którymi są Warsztaty Terapii Zajęciowej. Po śniadaniu przedszkolaki z przygotowanymi przez rodziców plecakami i uśmiechem na twarzy udały się na Piknik Integracyjny.

Tam czekało nadzieci wiele atrakcji. Wszystkich zachęcała do tańca rozbrzmiewająca wokół muzyka. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach zręcznościowych, zabawach ruchowych i logopedycznych. Była też wielka niespodzianka roztańczonych uczestników pikniku odwiedziła wesoła Pszczółka, która bawiła się ze wszystkimi i pozowała do wspólnych zdjęć. Przedszkolaki podziękowały gospodarzom za miłe przyjęcie, wszystkie atrakcje i słodki poczęstunek najpiękniej jak potrafią -wierszykami i piosenkami. Występ naszych maluchów spodobał się nie tylko instruktorom, ale również uczestnikom WTZ. Był to dzień, który z pewnością wywołał uśmiech od ucha do ucha nie tylko u każdego malucha. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i mamy nadzieję na więcej takich spotkań.

galeria tutaj

Dzień Dziecka

 

Dzień MAMY

 

Z wizytą w bibliotece szkolnej

Nasze przedszkolaki chętnie słuchają różnych bajeczek i oglądają kolorowe książeczki. Bardzo lubią też dużo wiedzieć. Dlatego wybrały się do biblioteki w szkole podstawowej, aby nie tylko poznać wiele ciekawych informacji o różnego rodzaju książeczkach dla dzieci, ale też obejrzeć różne albumy i atlasy, które są źródłem wiedzy także dla starszych dzieci.

Pani Emilia Zelga pracująca w bibliotece zaprezentowała przedszkolakom ciekawe wydania i opracowania najróżniejszych bajek dla dzieci oraz przeczytała fragment jednej z nich. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak należy dbać o książki.Na zakończenie spotkania każdedziecko otrzymało kolorową zakładkę. Przedszkolaki w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki wręczyły pani Emilii medal z logo przedszkola i obiecały, że na pewno jeszcze odwiedzą bibliotekę.

galeria tutaj

 

 

„Ale Meksyk…”

W czwartek 18 maja odbyło się kolejne spotkanie z panami Rafaelem i Maciejem z Filharmonii na kółkach.

Tym razem nasz muzyczny autobus zajechał do Meksyku. Tam dowiedzieliśmy się między innymi skąd wzięła się nazwa charakterystycznego dla tego regionu kapelusza-sombrero i jak wygląda strój mieszkańca Meksyku. Spotkanie rozpoczęliśmy piosenką Miguela z filmu „Coco”. Następnie wszystkie rączki rytmicznie klaskały z rytmem utworu „La Bamba”. Wraz ze sprytną myszką Speedy Gonzales zgłębialiśmy tajniki meksykańskiej kuchni. Wysłuchaliśmy również takich utworów jak „Celito Lindo” czy „Cancion del Mariachi” z filmu Desperado. Pożegnaliśmy się radosnym i humorystycznym utworem „La Cucharacha”. To było bardzo udane spotkanie.

galeria tutaj

 

Żarnów poznajemy i przedszkole promujemy

W piątek 12 maja przedszkolaki z Radosnej Dolinki promowały swoje przedszkole w lokalnym środowisku. Idąc w korowodzie ulicami Żarnowa dzieci serdecznie pozdrawiały napotkanych przechodniów, wręczały im drobny upominek z logo placówki opowiadając o działalności i wrażeniach z przedszkola.

Wyprawa nam się udała, ponieważ pogoda dopisywała, a dzieci mogły zaobserwować zmiany jakie zaszły na terenie naszego Żarnowa. Dzieci zafascynowane były również serdecznymi spotkaniami ze sprzedawcami tutejszych sklepów i punktów usługowych. Przedszkolaki z nowymi wrażeniami wróciły szczęśliwe do przedszkola.

galeria tutaj

 

W świecie zawodów…

W czwartek 11 maja w ramach zajęć związanych z poznawaniem ciekawych zawodów do przedszkola zaprosiliśmy wyjątkowych gości panią Agatę Białas oraz panią Joannę Rychlicką, które na co dzień pracują w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opocznie i są doradcami zawodowymi. Podczas spotkania przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Co to właściwie jest zawód?”.

Dzieci nazywały różne zawody i wykonujących je ludzi. Dzieliły się z koleżankami i kolegami wiedzą na temat zawodów wykonywanych przez ich rodziców oraz zastanawiały się, co najchętniej będą robić, gdy już będą dorosłe. Wszystkie zadania umilały wierszyki i piosenki związane oczywiście z różnymi zawodami. Dzięki wierszykowi „Wszyscy dla wszystkich” dzieci zrozumiały, że każdy zawód jest ważny i potrzebny. Dużą niespodzianką była skrzynia tajemnic kryjąca przedmioty charakterystyczne dla poszczególnych zawodów oraz wirtualna wycieczka po mieście, podczas której przedszkolaki siedząc na dywanie poznawały budynki, instytucje i pracujących w nich ludzi.

Na koniec dzieci podziękowały paniom za przeprowadzenie ciekawych i interesujących zajęć oraz za otrzymane naklejki. Przedszkolaki również obdarowały panie upominkiem w postaci podziękowania i medalu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

galeria tutaj

 

KOMUNIKAT

Podajemy poniżej listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.Prosimy o zapoznanie się z listami. W przypadku rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola prosimy o informację zwrotną drogą telefoniczną lub sms

Lista tutaj

„Strażak dobrze wie- pożar trudno gasi się.”

W czwartek 4 maja przedszkolaki z Radosnej Dolinki udały się z wizytą do OSP w Żarnowie, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków, utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. Zrozumiały, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru, ale biorą również udział w różnych akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Podczas spotkania dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć stroje strażackie używane w trakcie różnych akcji ratowniczych oraz mogły przymierzyć strażacki hełm. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak wozy strażackie. Dzieci mogły oglądać je z bliska oraz podziwiać ich wyposażenie. Największą atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego, by choć na chwile poczuć się jak prawdziwy strażak. Podczas wizyty w OSP pojawił się niespodziewany gość – wójt gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki, który wraz z przedszkolakami uczestniczył w dalszym spotkaniu. Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

galeria tutaj

„Kolorowy zawrót głowy”- Dzień Tęczy

 

W kalendarzu na dobre zagościła wiosna, a świat robi się coraz bardziej kolorowy. Wiele barw pojawiło się również w naszym przedszkolu. Tym razem kolorowy zawrót głowy wywołała tęcza. Niestety nawet najbystrzejsze oko nie zdołało dostrzec jej na niebie, ale pomysłowe przedszkolaki same zrobiły tęcze.

Była ona nie tylko efektem prac konstrukcyjnych, ale również wynikiem kolorowych eksperymentów prowadzonych w salach i na zewnątrz. Do stworzenia tęczy przedszkolaki wykorzystały: kolorowe klocki, kartki, paski bibuły, kredki, cukierki oraz farby. To był naprawdę kolorowy zawrót głowy

galeria tutaj

 

,,Flaga biało-czerwona …” Dzień Flagi

Przed nami święta majowe. Przedszkolaki już od kilku dni rozmawiały o naszej ojczyźnie, o symbolach i barwach narodowych. Polska flaga towarzyszyła dzieciom podczas wielu zajęć, przewijała się w wierszykach i piosenkach.

Wyjątkowym dniem był 27 kwietnia, w którym przedszkolakichciałyszczególnie uczcić nasze barwy ojczyste. Tego dnia dzieciod rana ubrane były w stroje biało- czerwone, a po krótkich zajęciach wprowadzających w tematykę Święta Flagi, wspólnie recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Był to czas na przypomnienie historii państwa polskiego, utrwalenie znajomości symboli narodowych oraz barw ojczystych i ich znaczenia.Każda grupa ozdobiła swoje sale i tablice na korytarzu pracami plastycznymi, na których widnieją oczywiście wykonane różnymi metodami flagi.

galeria tutaj

video tutaj

 

Ballada o fagocie

Na kwietniowe spotkanie z Filharmonią na kółkach przybyli znani nam już doskonale pan Maciej i pan Michał, a wraz z nimi pan Szymon i dużytajemniczy instrument. Fagot, bo o nim mowa, choć początkowo przywitał nas nieco groźnym basowym brzmieniem wprawił wszystkich w radosny nastrój już pierwszym utworem, którym był „Wesołek”. Tuż po nim do tańca porwała nas melodia Menueta Luigiego Boccheriniego.

Nie zabrakło też motywów zwierzęcych. Pojawił się „Słoń” z „Karnawału zwierząt”, którego autorem jest Camille Saint Seans oraz mysz i kot z „Ballady o kocie i fagocie”. Na koniec wszyscy ochoczo ruszyli na wielką wyprawę, która zakończyła się „W grocie króla gór”. Wszyscy wykazali się wielką odwagą, nikt nie bał się nawet tajemniczych i nieco groźnych dźwięków fagotu. Podczas spotkania przedszkolaki mogły wysłuchać nie tylko wielu ciekawych utworów, ale również informacji na temat budowy i pochodzenia poznanego instrumentu. Teraz wszyscy wiedzą, gdzie fagot ma skrzydło, kolanko czy stopę, do czego służy stroik, es, kogucik, rura basowa i czara głosowa. Przedszkolaki z wielka radością uczestniczyły w spotkaniu, a za zdobytą wiedzę i przeżyte emocje podziękowały gościom gromkimi brawami

galeria tutaj

 

„Wszyscy na Ziemi mieszkamy, o jej piękno i czystość dbamy.” Dzień Ziemi

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszym przedszkolu rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia, które najstarsza grupa przygotowała dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego przedszkolaki zastanawiały się „Jak z przyrodą żyć, jej przyjacielem być?”.

Poszukując odpowiedzi na to pytanie bohaterowie przedstawienia udali się do lasu, na łąkę i nad wodę. Tam uzyskali wiele cennych rad jak postępować, aby być przyjacielem przyrody. Po otrzymanych wskazówkach wszystkie przedszkolaki brały udział w sprzątaniu swojego najbliższego otoczenia pięknie segregując odpady do właściwych koszy. Zwieńczeniem ekologicznych zmagań było stworzenie pięknych plakatów pokazujących jak należy dbać o naszą planetę.

galeria tutaj

 

Miłych gości zapraszamy, dzień otwarty zaczynamy

W środę 19 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu Dzień Otwarty.

Zaproszone zostały dzieci, które uczęszczać będą do przedszkola od września wraz ze swoimi rodzicami. Dzieci powitały wszystkich przybyłych gości króciutkim występem, a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy.Po szybkiej integracji przedstawiciele każdej z grup zaprosili przybyłych gości do swojej sali, aby tam pokazać jak można miło spędzać czas na zabawie i nauce. Każde dziecko mogło obejrzeć przedszkolne sale i pobawić się w nich ze starszymi kolegami i koleżankami, a na pamiątkę spotkania zabrać do domu kolorowego balonika. Czas zwiedzanym minął bardzo szybko i większość dzieci niechętnie opuszczało nasze przedszkole. Mamy nadzieję, że od września będziemy się spotykać w równie dobrych humorach

galeria tutaj

Dni otwarte

 

Wesołych Świąt

„Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”- Śniadanie wielkanocne

Wesołe rozmowy toczyły się przy pięknie udekorowanych stołach w Radosnej Dolince. Tuż przed świętami przedszkolaki ze wszystkich grup oraz pracownicy placówki spotkali się w jednej sali, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się wielkanocnym jajeczkiem.

O coś pysznego na świąteczne śniadanie zadbali rodzice naszych przedszkolaków, za co bardzo dziękujemy, a sam wystrój sali już od dawna przygotowywały dzieci. Kończąc uroczystość wszyscy jeszcze raz życzyli sobie zdrowych, wesołych, radosnych świąt pełnych niespodzianek od wielkanocnego zajączka. Czego oczywiści życzymy również wszystkim bliskim naszych przedszkolaków i gościom odwiedzającym naszą stronę internetową

galeria tutaj

Wielkie przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Wielkanocne przygotowania już dawno rozpoczęte. Wesołe kurczaczki wyglądają nieśmiało ze swoich skorupek, rozbrykane baranki i kolorowe pisanki zdobią przedszkolne sale, a na korytarzu w równiutkich rządkach stoją zajączki.

Posiany kilka dni wcześniej owies pięknie się zieleni. Kartki świąteczne pełne serdecznych życzeń dostarczone do adresatów. Przedszkolaki poznały i utrwaliły wszystkie najpopularniejsze zwyczaje i tradycje związane z obchodami zbliżających się świąt. Jeszcze tylko ostatnie porządki w kąciku lalek i na półkach z samochodami i Radosna Dolinka może już świętować.

galeria tutaj

HAVANA

Dziś w przedszkolu królowały kubańskie rytmy, które były motywem przewodnim spotkania z Filharmonią na kółkach. Roztańczeni goście pani Patrycja i pan Angel pięknie zaprezentowali stroje i tańce rodem z Kuby, a pan Maciej jak zwykle miał dla dzieci kilka ciekawostek dotyczącychkultury, języka i zwyczajów omawianego kraju.

Przedszkolaki poznały też klawesy - kubański instrument muzyczny, którego charakterystyczny rytm, określany jako clave, stanowi podstawę salsy. Nasi goście zaprezentowali również miedzy innymi takie tańce jak:czacza, mambo,son. Kubańska muzykato żywiołowa mieszanka rytmów pochodzenia afrykańskiego i hiszpańskiego, toteż i atmosfera panująca dziś w przedszkolu była gorąca i radosna

galeria tutaj

„Wiosna, ach to Ty! ”- Powitanie Wiosny

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego już od kilku dni przedszkolaki chodziły na spacery w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Dzieci oglądały pąki na drzewach i krzewach, szukaływiosennych kwiatów oraz słuchały śpiewu ptaków. Prawdziwa wiosna zawitała do naszego przedszkola we wtorek 21 marca. Już od samego rana dzieci ubrane w kolory zielenioczekiwały na spotkanie z Panią Wiosną, którazradością powitała dziecii zaprosiła do wspólnej zabawy. Przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, ponieważ Pani Wiosna przygotowała dla nich kilka zadań do wykonania.

Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku oraz wykonywały zadania dotyczące wiosny. Tego dnia dzieci wykonały również piękne, kolorowe prace plastyczne przedstawiającewiosenne kwiaty, które udekorowały nasz przedszkolny korytarz. Przedszkolaki nie zapomniały również o Marzannie, z którą wyruszyły z przemarszem po korytarzu żegnając zimę, a witając już na dobre nową porę roku- wiosnę. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom

galeria tutaj

Dzień Kobiet

Panie, koleżanki, mamy… dziś serdecznie pozdrawiamy! - Dzień Kobiet

„Marzec pięknie się wystroił. W kole między dziećmi stoi….” śpiewali chłopcy swoim koleżankom i paniom pracującym w przedszkolu. A nasz marzec w pięknej choć zimowej, śnieżnej szacie wysyłał przez okna promienne, słoneczne życzenia dla wszystkich kobiet w dniu ich święta. Chłopcy od samego rana traktowali dziewczynki jak księżniczki, przepuszczali je w drzwiach i pomagali sprzątać po zabawie.

Tuż po śniadaniu mali panowie wykonali piękne laurki dla wszystkich kobiet, tych małych i tych trochę starszych. Po krótkim występie artystycznym wręczyli swoim koleżankom odznaki i laurki z gorącymi, płynącymi prosto z serduszka życzeniami i odśpiewali uroczyste sto lat. Wszyscy obiecali też nie zapomnieć o swoich mamach, siostrach i babciach, które też są kobietami i życzyć im dużo zdrowia, radości i spełnienia marzeń nie tyko w dniu ich święta

galeria tutaj

 

Pszczoły - nasi mali przyjaciele

We wtorek 28 lutego odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty. Głównym punktem zajęć było zapoznanie z życiem żywych organizmów, jakimi są pszczoły. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda prawdziwy ul, w którym mieszkają pszczoły, dlaczego pszczelarz nosi kombinezon, jakich narzędzi używa podczas pracy w pasiece i do czego one służą.

Dzieci poznały wygląd poszczególnych mieszkańców ula, ich funkcje i hierarchie jaka panuje wśród tych owadów. Z zaciekawieniem słuchały również jak, gdzie, kiedy i z czego powstaje miód i kto tak naprawdę go je oraz jak należy spożywać ten słodki skarb, aby nie stracił swej wartości. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w towarzystwie pszczół i to nie tylko w teorii, ponieważ nasi mali skrzydlaci przyjaciele byli cały czas obecni na zajęciach i można było im się przyjrzeć z bliska. Doskonałą pamiątką dzisiejszego dnia będzie wykonana własnoręcznie przez dzieci świeczka woskowa oraz odznaka młodego pszczelarza, którą prowadząca warsztaty wręczyła każdemu uczestnikowi.

galeria tutaj

 

Karnawał tańczy i śpiewa

Karnawał już za nami, ale w głowie dalej rozbrzmiewa karnawałowa muzyka. A wszystko to za sprawą naszych gości z Filharmonii na Kółkach pana Rafaela, pana Michała i pana Maćka. Przedszkolaki nie tylko poznały kilka hiszpańskich słów jak Hola, Buenos dias czy Por favor, ale również elementy kultury hiszpańskiej i piękne karnawałowe rytmy.

Hiszpański karnawał rozpoczęliśmy z utworem „Lambada”. Pojawił się również Enrique Iglesias i„Bailando”. Wyruszyliśmy na plażę z piosenką „Vamos A La Playa” i poznaliśmy historię młynka z utworem „Moliendo Café”. Szkoda, że czas przeznaczony na koncert tak szybko mija. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

galeria tutaj

Poznajemy tajniki świata przyrody

Czwarty tydzień lutego rozpoczęliśmy od wizyty niezwykłego gościa. Odwiedził nas tata jednego z naszych przedszkolaków-pan Marcin Harbat, który zaprezentował swoje niecodzienne zainteresowania.

Pasją pana Marcina są „zrzuty” i nie chodzi tu wcale o prace na komputerze wręcz odwrotnie hobby to polega na obcowaniu z naturą. Nasz gość wyjaśnił dzieciom, że owe zrzuty to poroże jelenia lub sarny, które raz do roku gubią samce tych gatunków. Na wiosnę poroże gubią jelenie, końcem jesieni i początkiem zimy sarny. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat rodzajów zrzutów i samej budowy ciała jeleniowatych. Teraz już wiedzą po co sarnie łyżki i świece, kiedy zmienia suknie i gdzie nosi lustro. Dowiedziały się również,że pojedyncze poroże jelenia szlachetnego i sika nazywane jest tyką, daniela łopatą, łosia rosochą, natomiast kozła, czyli samca sarny, parostkiem. Z zaciekawieniem dzieci oglądały przyniesione przez pana Marcina okazy, chętni mogli ich dotknąć, a nawet sprawdzić ich wagę. Po była ciekawa lekcja przyrody nie tylko dla przedszkolaków, ale też dla pań.Panu Marcinowi dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w życie przedszkola, przekazaną wiedzę, rozwijanie u dzieci zainteresowań przyrodniczych oraz wspólnie spędzony czas.

galeria tutaj

 

"My jesteśmy kotki dwa…”- Dzień Kota

W piątek 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą maskotki przedstawiające kotki, książeczki o kotkach oraz inne akcesoria związane z kotkiem.

Przedszkolaki wykonały wiele ciekawych zadań m.in. porządkowały kotki według wielkości, naśladowały ich odgłosy, odkrywały i odgadywały obrazki kotków z różnych bajek oraz zamieniały się w kotki ukazując ich grację i spryt. Powstało również wiele pięknych prac plastycznych, których bohaterami były oczywiście - koty. Wszystkie dzieci brały aktywny udział we wspólnych konkursach i zabawach, a także dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tych miłych zwierząt. Cały dzień upłynął nam bardzo szybko i radośnie.

galeria tutaj

 

W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale…

Tak było również w naszym przedszkolu. 15 lutegow każdej grupie pojawiły się dzieci w pięknych karnawałowych strojach. Postacie z przeróżnych bajek, filmów i książeczek pląsały w rytm wesołej muzyki w kołach, w parach i pojedynczo.

Wszystkie przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje w pokazie mody. Bal karnawałowy upłynął dzieciom pod znakiem wspaniałej zabawy, tańców, śpiewów i konkursów. Na zmęczone tańcami przedszkolaki czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się wyśmienicie i opuścili salę z nowymi, wspaniałymi wspomnieniami.

galeria tutaj

 

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu,, Walentynki”. Wszystkich w tym dniu obowiązywał strój w kolorze czerwonym. Zajęcia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, układały serduszka według wielkości, łączyły je w pary oraz segregowały według odpowiedniej liczby.

Przedszkolaki wykonały różne prace plastyczne z serduszkami w rolach głównych oraz uczestniczyły we wspólnych pląsach przy muzyce. Nie zabrakło również wesołych zabaw z balonikami w kształcie serduszka, które sprawiły dzieciom najwięcej radości. To był dzień pełen emocji oraz pozytywnych uczuć.

galeria tutaj

 

Dbamy o zdrowie

Motywem przewodnim drugiego tygodnia ferii było hasło „Dbamy o zdrowie”. Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie wiele wskazówek prowadzących do zdrowego stylu życia. Same przygotowały piękne, kolorowe, ale przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki, które później zjadły ze smakiem. Wszystkie dzieci wiedzą też jaki wpływ zwłaszcza na mały, rosnący jeszcze organizm ma mleko. Jak się okazało ten pyszny biały napój nie tylko doskonale nadaje się na śniadanie, ale jest też źródłem inspiracji plastycznych.

Dzieci wykonały kilka eksperymentów z mlekiem w roli głównej. To były niezwykłe doświadczenia. Przedszkolaki wiedzą jak ważny dla zdrowie człowieka jest ruch. Z wielką ochotą budowały ścieżki zdrowia i pokonywały tory przeszkód. Zabawy ruchowe są stałym elementem zajęć każdego dnia, ale jeden był wyjątkowy, a to dlatego, że niecodzienni byli prowadzący. Do naszej Radosnej Dolinki zawitały mamy przedszkolaków, które zaprosiły wszystkich do wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. To był wspaniały dzień. Wszyscy trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach podziękowali przybyłym gościom i wręczyli im medale. Mamy również przygotowały niespodzianki dla małych sportowców – zdrową wodę oraz piękne kolorowanki. Cały tydzień upłynął bardzo szybko, ale chęć dbania o zdrowie nie przemija.

galeria tutaj

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom

„Kocha babcie i dziadziusia każdy wnuczek każda wnusia.”

Pierwszy tydzień ferii był czasem niezwykłym. Tematyka zajęć obejmowała wyjątkowych członków rodziny, którymi są babcia i dziadek. Wszystkich bardzo ucieszył fakt, że dziadkowie brali aktywny udział w zajęciach. Jedni przybliżyli dzieciom wykonywane przez siebie zawody i zainteresowania, inni prezentowali ulubione bajeczki swoich wnuków.

Wszyscy goście brali czynny udział w zabawach ruchowych, do których przedszkolaki chętnie zapraszały swoich dziadków. W ostatnim dniu tygodnia dzieci przygotowały piękne laurki orazmuzyczne życzenia dla swoich babć i dziadków. Niestety nie mogliśmy gościć wszystkich w naszym przedszkolu, dlatego występ został nagrany i umieszczony na stronie internetowej przedszkola. Teraz każdy dziadek i każda babcia bez względu na odległość i warunki atmosferyczne może usłyszeć płynące prosto z serca życzenia.

Galeria tutaj

Video tutaj

Muzyczny krok w Nowy Rok

Za nami już pierwszy krok w nowy 2023 rok. Jak wiadomo żadna droga się nie dłuży w dobrym towarzystwie, a w dodatku przy dźwiękach muzyki. Na pierwszym noworocznym spotkaniu z Filharmonią na kółkach dzieci poznały całą rodzinę instrumentów dętych drewnianych wynalezionych przez Adolpha Saxa- saksofonów.

Przedszkoleodwiedził saksofon altowy, tenorowy isopranowy. Nasz gość pan Krzysztof zagrał na tych instrumentach wiele znanych i lubianych utworów. Były między innymi wprawiająca w dobry humor melodia „Don'tworry be happy”, motywy muzyczne ze spektaklu „Muppet Show”, czy „Titanic”. Koncert zakończyły utwory „Miłość w Zakopanem” oraz „Na tańce go gogo”, które nie pozwalając usiedzieć w miejscu porwał wszystkich do wspólnej zabawy i dostarczył pozytywnej energii na resztę dnia.

galeria tutaj

Życzymy sobie wszyscy razem… - Spotkanie opłatkowe

W blasku choinki i przy dźwiękach kolęd rozpoczęło się przedszkolne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 21 grudnia.

Była to uroczystość łącząca nie tylko dzieci ze wszystkich grup, ale również wszystkich pracowników naszej placówki. Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie kolędy i złożenie wszystkim świątecznych życzeń przez dyrekcję. Następnie każdy otrzymał swój opłatek i głośno wszyscy razem życzyli sobie Wesołych Świąt

galeria tutaj

 

„Co się nagle stało, że wokoło biało biało…?”- Powitanie Zimy.

Pędzą sanie białą drogą, wieje zimny wiatr, a na saniach Pani Zima jedzie poprzez świat. I tak jadąc dojechała do nas nowa pora roku. Pani Zima przywitała dzieci śnieżną piosenką i zaprosiła do wspólnych zabaw. Dzieci pomagały przybyłemu gościowi uporządkować śnieżynki, nakarmić głodne pingwinki i dobrać rękawiczki do pary.

Przedszkolaki z ochotą opowiadały po czym można poznać jaka pora roku objęła właśnie panowanie, za co ją lubią i jak lubią spędzać zimowy czas. Dzieci poznały i utrwaliły sobie wiele zasad obowiązujących podczas zimowych zabaw i rozwiązały wiele zagadek przygotowanych przez Panią Zimę. Dla upamiętnienia spotkania z nową porą roku dzieci wykonały zimowe prace plastyczne. To był bardzo radosny dzień. Szkoda tylko, że za oknem coraz mniej śniegu, ale to przecież dopiero początek zimy…

galeria tutaj

 

Świąteczne przygotowania

Kończy się już miesiąc grudzień. Czas pełen emocji, wzruszeń i ciężkiej pracy dla wielu z nas, ale jednocześnie czas radosnego oczekiwania i świątecznych przygotowań. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki nie tylko z zapałem śpiewały kolędy i recytowały wierszyki bożonarodzeniowe, zadbały również o piękny wystrój przedszkola.

Podczas zajęć dzieci wykonały wiele prac o tematyce świątecznej i liczne ozdoby, którymi udekorowały przedszkolną choinkę oraz sale. Były różnorodne choinki, bombki, dzwoneczki oraz kolorowe łańcuchy. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związanez obchodami Świąt Bożego Narodzeniaw Polsce i na świecie. Jak co roku wszystkie grupy wykonałykartki zżyczeniami dla swoich najbliższych. Powoli czujemy już magię zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Czekamy na nie z niecierpliwością.

galeria tutaj

„Hej kolęda kolęda…” – Spotkanie kolędowe z seniorami

„Hej kolęda kolęda…” – Spotkanie kolędowe z seniorami z Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor w Niemojowicach

Piękny grudniowy dzień, przyroda w zimowej, bajkowej szacie, a w naszym przedszkolu niezwykła świąteczna atmosfera. Wszystko dzięki gościom, którzy przybyli na wspólne kolędowanie. W ramach integracji międzypokoleniowej gościli u nas seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor w Niemojowicach.

Spotkanie uświetnili również goszczący u nas co miesiąc panowie z Filharmonii na kółkach pan Maciej i pan Michał, którzy rozpoczęli uroczystość przypominając wszystkim bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki. Była między innymi „Cicha noc”, „Skrzydlata kolęda” czy „Skrzypi wóz”. Przesłaniem wszystkich utworów był tytuł spotkania „Pokój ludziom dobrej woli”. Po krótkiej przerwie na herbatkę i coś słodkiego rozpoczęły się występy przedszkolaków inaszych gości z Senior Wigor. Całość spotkania zakończyło wspólne śpiewanie kolędiwzajemne podziękowania. Wszystkim gościom pragniemy serdecznie podziękować za przybycie i wspólne kolędowanie, a rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

galeria tutaj

 

„Z siwą brodą starszy pan dziś prezenty niesie nam.” – Mikołajki.

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkie dzieci 6 grudnia. Przedszkolaki przyszły tego dnia ubrane na czerwono w mikołajkowych czapkach i w fantastycznych nastrojach. Wszystkie grupy bawiły się cichutko nasłuchując, czy gdzieś nie słychać dźwięku mikołajowego dzwoneczka lub jego radosnego głosu.

Pierwsze prezenty dzieci odkryły w swoich salach tuż po śniadaniu, ale Mikołaja nigdzie nie było. Nie minęło jednak wiele czasu, gdy na korytarzu pojawił starszy pan z siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Dzieci powitały Świętego wierszykiem i piosenką. Każdy przedszkolak podziękował pięknie za prezent, a na koniecwszyscy wręczyli upominek Mikołajowi. Kochany Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty i zapraszamy za rok.

galeria tutaj

 

,,Każdy dzień jest kolorowy, gdy jest ze mną miś pluszowy”

W piątek 25 listopada nikt nie przyszedł do przedszkola sam. Każde dziecko zabrało ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. Nasze salezamieniły się w prawdziwą „Misiową Krainę", ponieważ wszędzie można było dostrzec kolorowe pluszowe misie. Pluszaki towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień podczas zabaw, tańców i konkursów.

 

Były one również tematem prac plastycznych wykonanych przez dzieci z każdej grupy. Słysząc odgłosy wesołej zabawy przybył do nas również duży pluszowy miś, który w podziękowaniu za wspólne tańce i uczestnictwo w konkursach wręczył przedszkolakom dyplomy. Dzień w towarzystwie pluszowych misiów był dniem pełnym uśmiechu, radości oraz wspaniałej zabawy.

 

galeria tutaj

,,Nie bój się chcieć”

„Nie bój się chcieć”- to nieco tajemniczy, a jednocześnie wiele mówiący tytuł listopadowego spotkania z Filharmonią na kółkach. Pan Maciej, pani Emilia i pan Michał zabrali wszystkich w bajkowy świat muzyki. Koncert rozpoczął musical „Koty” skomponowany przez AnderwLIoyda Webbera. Następnie wraz z pogodą za oknem i pięknym głosem pani Emilii przemierzaliśmy Krainę Lodu z piosenką „Mam tę moc”, aby wreszcie wraz z Timonem i Pumbą zaśpiewać „Hakunamatata”.

 

 

W nastrojową atmosferę wprowadziła nas piękna kołysanka „Ach śpij kochanie”, którą znamy nie tylko z ust naszych kochanych mam, które śpiewały nam przed snem, ale także z filmu „Paweł i Gaweł”. Dzisiejsza lekcja muzyczna okazała się jednocześnie być niezwykłą lekcją kleksografii, na której pani Emilia zaczarowała nie tylko dzieci, ale również jedną z pań. Doskonałym podsumowaniem spotkania była piosenka „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród”. Mamy nadzieję, że będzie ona mottem dla każdego na kolejne dni i motywacją do podejmowania czekających nanas wyzwań.

 

galeria tutaj

,,Dziś wróżb i magii moc bo nadchodzi andrzejkowa noc”

Zbliżają się andrzejki, a wraz z nimi moc wesołej zabawy i oczywiście magicznych wróżb. Andrzejkowe emocje udzielały się wszystkim przedszkolakom, a wesoła muzyka milkła tylko na kilka chwil, które potrzebne były, aby przeprowadzić kolejną wróżbę.

Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych zabawach i wróżbach, dzięki którym poznawały swoją „przyszłość”. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, rzutu złotą monetą do studni, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy losowania gwiazdek z wróżbą na przyszłość. Zmęczone tańcem przedszkolaki mogły odpocząći nabrać sił przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Ten magiczny czas dostarczył dzieciom wiele radości i uśmiechu, a wyśmienity andrzejkowy humor towarzyszył wszystkim do końca dnia!

galeria tutaj

 

Narodowe Święto Niepodległości

„Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna”- Narodowe Święto Niepodległości

„Polska moim domem, domem jest, który w sercu zawsze, zawsze mam” zabrzmiało uroczyście na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci wiedzą, jak wielkie znaczenie dla każdego człowieka ma wolna ojczyzna. Dla jej uczczenia odśpiewany został Hymn Narodowy, który rozpoczął akademię. Każda grupa z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowała wiersze dedykowane Polsce- naszej ojczyźnie. A po nich rozbrzmiała płynąca z głębi małych serduszek piosenka „Mały Polak przedszkolak”. Obchody Dnia Niepodległości nie zakończyły się wraz z występem. W każdej grupie odbyły się tego dnia zajęcia poruszające ten trudny, ale niezwykle ważny temat na których zostały również wykonane piękne patriotyczne prace plastyczne. To był niezwykle ważny dzień, który na długo pozostanie w sercach i w pamięci.

galeria tutaj

video tutaj

 

„W książeczkach mieszkają bajeczki”- Dzień Postaci z Bajek

Drugi tydzień listopada rozpoczął się bardzo radośnie i w bajkowym nastroju. Wszystko to za sprawą Jasia i Małgosi, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Była to wizyta nieprzypadkowa, gdyż właśnie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

W rolę bajkowego rodzeństwa wcielili się aktorzy z objazdowego Teatru BIGIEL z Krakowa. Przedstawienie pełne było ciekawych i zabawnych scen, na które przedszkolaki reagowały głośnym śmiechem i okrzykami. Dzieci brały również czynny udział w rozgrywających się scenach, żywo reagując na polecenia i zachęte występujących na scenie postaci. Przeżyte razem z Jasiem i Małgosią przygody oswajają małego widza z prawdą, że życie to nie tylko piękne i wesołe chwile,ale też czyhające zło. Na szczęście, jak to zawsze w bajkach bywa wszystko kończy się szczęśliwie. Spektakl dostarczył dzieciom moc niezapomnianych wrażeń i mnóstwo zabawy.

galeria tutaj

 

„Błyszczące dźwięki”

Podczas październikowego spotkania z muzykami z Filharmonii na Kółkach dzieci poznały nowy instrument – trąbkę. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi dźwięk w trąbce, jak można go modyfikować i jakie znamy rodzaje trąbek.

Dzieci mogły wysłuchać Hejnału mariackiegooraz melodii wzywających myśliwych na polowania. Piękna muzyka towarzyszyła naszym małym królowym podczas „Marszu Triumfalnego”, a melodia z filmu „W pustyni i w puszczy” zabrała wszystkich w wielką muzyczną podróż. Wiele radości sprawiła dzieciom piosenka „Kaczuszki”. Wszystkie wspaniałe dźwięki zagrane przez pana Jacka na trąbce przypomniały uczestnikom spotkania „Jaki cudny jest świat”.

galeria tutaj

 

„Jestem sobie przedszkolaczek”... Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 20.10.2022 roku to pamiętny dzień dla wszystkich naszych najmłodszych dzieci z grupy „Żabek”, ponieważ w tym dniu stały się oficjalnie przedszkolakami. Na początku dzieci przedstawiły swój występ artystyczny, w którym pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki oraz tańczyły.

Przez co pokazały, że w tak krótkim czasie można się sporo nauczyć. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Następnie rodzice naszych dzieci poproszeni zostali o powstanie ze swoich miejsc i złożenie przysięgi, gdzie m.in. obiecywali: nie omijać Pań szerokim kołem i odbierać telefony od nas. Po złożeniu obietnic przez rodziców nie zabrakło pysznego poczęstunku. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak fantastycznych występów jak ten dzisiejszy, a nawet lepszych oraz aby każdy dzień był dla nich fantastycznym przeżyciem. Rodzicom należą się ogromne podziękowania za pracę, którą włożyli przy organizacji poczęstunku i oczywiście za przybycie na tak ważne wydarzenie w życiu ich dzieci.

galeria tutaj

„Gry planszowe to jest to!”

„Gry planszowe to jest to!”- Dzień Gier Planszowych

W kalendarzu na dobre zagościł październik, a z nim długie jesienne wieczory. Co robić kiedy brak pomysłu na zabawę? Na takie pytanie nasze przedszkolaki mają świetną odpowiedź: „Gry planszowe to jest to!”.

Mogą one nie tylko umilać czas spędzony w domu z rodziną, ale również sprawdzają sięw przedszkolu. Gry planszowe to nie tylko sposób na relaks. Jest to doskonała metoda poszerzająca wiedzęw różnych dziedzinach, rozwijająca wyobraźnię, umiejętność liczenia, a także pamięć. Przedszkolaki uczyły się współpracy, przestrzegania reguł gry, ale również panowania nad emocjami, które niewątpliwie wyzwala zarówno wygrana jak i przegrana. To był radosny dzień, który udowodnił wszystkim, że gry planszowe są ciekawą formą spędzania czasu i dają mnóstwo dobrej zabawy.

galeria tutaj

„Muzyka jest wszędzie”- Dzień Muzyki

Muzyka towarzyszy przedszkolakom każdego dnia podczas zajęć i podczas odpoczynku. Dzieci doskonalą poczucie rytmu, liczą dźwięki i relaksują się po pysznym obiadku właśnie słuchając różnego rodzaju muzyki. Muzyka po prostu jest.

Dziś to właśnie ona wysunęła się na pierwszy plan podczas wszystkich zajęć w każdej grupie. Dzieci poznawały różne rodzaje i formy muzyki oraz budowę i dźwięki wydawane przez różne instrumenty. Próbowały swoich sił podczas śpiewu, tańca, wyklaskiwania i wystukiwania różnych rytmów. Przedszkolaki tworzyły własne orkiestry grając na różnych instrumentach i szukały przedmiotów, które wydają charakterystyczne dźwięki. Wszyscy doszli do wniosku, że muzyka jest wszędzie.

galeria tutaj

 

„Na guzikach na językach”

Za nami już kolejne, choć pierwsze w tym roku szkolnym fascynujące spotkanie z muzyką, które umożliwiła nam Filharmonia na kółkach. Tym razem pan Maciej i pan Michał zabrali nas we wspaniałą podróż do Austrii, Francji oraz Włoch.

Wszystko to przy niezwykłych dźwiękach akordeonu, który właśnie w Wiedniu powstał. Dzieci mogły zaobserwować języki i ramki, które są elementami tego instrumentu. Do radosnej zabawy zachęcały wszystkich między innymi takie utwory jak: „Bella Ciao”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odlot jaskółek”, czy „Zuppa Romana”. Dzisiejsze spotkanie ujawniło nie tylko talenty wokalne, taneczne i rytmiczne, ale również zdolności artystyczne naszych przedszkolaków. Już nie możemy się doczekać tego, co przyniesie kolejne spotkanie.

galeria tutaj

 

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

W piątek 30 września odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Brały w niej udział dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej.

Celem próbnych ćwiczeń było przygotowanie dzieci i pracowników do ewentualnego szybkiego opuszczenia budynku w razie pożaru oraz nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie. Wszyscy przestrzegając zasad i ustalonych procedur wstawili się w wyznaczonym miejscu.

galeria tutaj

„Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali!”

Piątek 30 września to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Wielkie emocje udzielały się jednak nie tylko głównym bohaterom tego dnia. Ich koleżanki z wielkim zaangażowaniem i przejęciem dbały, aby tego dnia chłopcy czuli się wyjątkowo.

Dziewczynki ze wszystkich grup przygotowały dla swoich kolegów piękne laurki i odśpiewały uroczyste „Sto lat”, a panie wręczyły medale. Dzień Chłopaka to wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy! Wszystkim chłopcom tym jeszcze małym i tym całkiem już dorosłym życzymy spełnienia marzeń, mnóstwa radości, pięknych przyjaźni i życzliwości

galeria tutaj

„Idzie jesień polem, lasem…” Powitanie Jesieni

Wędrując po polach i lasach Pani Jesień dotarła do naszego przedszkola. Odwiedzając przedszkolaków z każdej grupy wymyślała im zadania do wykonania, których potrzebna była wiedza, spryt i spostrzegawczość. Nasi mali przyrodnicy bez trudu radzili sobie z rozpoznawaniem jesiennych skarbów ukrytych w koszu Pani Jesieni.

Nawet wykonanie tego zadania z zamkniętymi oczami nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. Podobnie zresztą jak pokonanie owocowo-warzywnego toru przeszkód czy opanowanie roztańczonych na wietrze listów. Przedszkolaki pomogły Pani Jesieni zrobić porządki w szafie z parasolami i kaloszami oraz bez trudu posegregowały obrazki kojarzące się z odpowiednimi porami roku. Nie zabrakło również pięknych, kolorowych jesiennych prac plastycznych, które ozdobią przedszkolny korytarz. To był wspaniały dzień pełen emocji, radości i pięknych jesiennych kolorów.

galeria tutaj

 

Przedszkolaki dziś świętują

20 września swoje święto obchodzą wszystkie przedszkolaki. W naszym przedszkolu również był to dzień pełen śmiechu i radości.

Dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach rozwijając nowe i doskonaląc już zdobyte umiejętności. Większości zabaw towarzyszyła wesoła muzyka. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne przedstawiające ukochane przez dzieci baloniki. Za udział w uroczystości każdy wzorowy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci

galeria tutaj

 

Moja droga do przedszkola

Wrzesieńto czas, kiedy dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki, a także zasady panujące w przedszkolu. Jest to również odpowiednia pora na zwrócenie uwagi dzieci na to co dzieje się na drodze do i z przedszkola.

Przedszkolaki z Radosnej Dolinki bardzo dokładnie zgłębiały tajniki ruchu drogowego. Wszystkie dzieci zapoznały się z kształtem, kolorystyką iprzede wszystkim z symboliką znaków drogowych. Doskonale znają kolory i znaczenie świateł sygnalizatora. Wiedzą, że zebra to nie tylko pasiaste zwierzę w Zoo. Przedszkolaki wykonały wiele ćwiczeń utrwalających zasady ruchu drogowego na kartkach papieru i w przedszkolnej sali. Poznawały także znaki drogowe podczas spacerów i doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy czujemy się o wiele bezpieczniej pokonując drogę do przedszkola.

galeria tutaj

 

Wakacyjne wspomnienia

Wakacje dobiegły końca. Za nami piękne sierpniowe dni.Część przedszkolaków poświęciła je na letni wypoczynek z rodziną, ale wiele dzieci uczestniczyło już w miesiącu sierpniu w przedszkolnych zabawach, konkursach i wielu atrakcjach przygotowanych przez placówkę.

Pierwszy tydzień sierpnia upłynął pod hasłem „Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat” i dostarczył przedszkolakom wiele ciekawych wrażeń, a także poszerzył ich wiedzę w zakresie historii powstania zabawek, ubrań i wielu przedmiotów użytku codziennego. Drugi tydzień przeniósł wszystkich do niezwykłego i pełnego tajemnic świata zwierząt, gdzie dzieci poznały wygląd, głos i zwyczaje najdziwniejszych zwierząt świata. A już po kilku dniach przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody w małym przedszkolnym „laboratorium”. Każdy pamiętał również jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu. Podczas wakacji w przedszkolu nie zabrakło spacerów, wycieczek, olimpiad, pikników i licznych zawodów sportowych. To były piękne dni, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

galeria tutaj

 

Bezpieczny powrót do przedszkola

 

Aktualności

Pismo informacyjne do rodziców

 

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informujemy, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w Niepublicznym Przedszkolu „ Radosna dolinka” w Żarnowie znajduje się w „Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii”.

Dokument ten obowiązuje od dnia 1 września 2020 roku WSZYSTKIE dzieci oraz pracowników szkoły. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują uczniów/ dzieci oraz ich rodziców podczas pobytu w przedszkolu.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, kwestie przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo prosimy o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informujemy ponadto, że wszystkie dzieci zostaną zapoznane z nowymi wytycznymi przez wychowawców w dniu 1 września 2020 r., jednak pokładamy głęboką wiarę w pomoc rodziców w upowszechnieniu określonych w Regulaminie zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, która będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Bardzo dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość.

 

Wakacyjne życzenia

Wakacji nadszedł czas

Aż trudno uwierzyć, że to już czerwiec i czas wakacji. Rok szkolny 2019/2020 minął bardzo szybko. Dużo się nauczyliśmy, przeżyliśmy wspólnie wiele ciekawych przygód i wspaniałych chwil. Niestety wielu planów nie udało nam się zrealizować, a rok szkolny kończymy nietypowo, na odległość. Przedszkolak jednak potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. I choć dzielą nas kilometry, to jednak jednoczy myśl, że jesteśmy jedną przedszkolną rodziną. Starszaki pod czujnym okiem swoich rodziców przygotowały króciutką akademię na zakończenie roku. Będąc każdy w swoim domu, ale zdecydowanie jednocząc się duchowo pożegnały wszystkich pracowników Radosnej Dolinki oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci z młodszych grup również przesłały filmiki z pozdrowieniami i życzeniami udanych wakacji. Kończąc ten rok szkolny serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom, a zwłaszcza ich rodzicom za trud, zaangażowanie i współprace podczas nauki zdalnej. Wszystkim życzymy samych pogodnych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacyjnych dni, wspaniałych przygód oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

film tutaj

Zakończenie roku

Grupa - słoneczka

film tutaj

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.