Aktualności

 

Wakacyjne życzenia

Wakacji nadszedł czas

Aż trudno uwierzyć, że to już czerwiec i czas wakacji. Rok szkolny 2019/2020 minął bardzo szybko. Dużo się nauczyliśmy, przeżyliśmy wspólnie wiele ciekawych przygód i wspaniałych chwil. Niestety wielu planów nie udało nam się zrealizować, a rok szkolny kończymy nietypowo, na odległość. Przedszkolak jednak potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. I choć dzielą nas kilometry, to jednak jednoczy myśl, że jesteśmy jedną przedszkolną rodziną. Starszaki pod czujnym okiem swoich rodziców przygotowały króciutką akademię na zakończenie roku. Będąc każdy w swoim domu, ale zdecydowanie jednocząc się duchowo pożegnały wszystkich pracowników Radosnej Dolinki oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci z młodszych grup również przesłały filmiki z pozdrowieniami i życzeniami udanych wakacji. Kończąc ten rok szkolny serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom, a zwłaszcza ich rodzicom za trud, zaangażowanie i współprace podczas nauki zdalnej. Wszystkim życzymy samych pogodnych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacyjnych dni, wspaniałych przygód oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

film tutaj

Zakończenie roku

Grupa - słoneczka

film tutaj

Galeria prac zdalnych

W naszym przedszkolu nauka zdalna trwa nadal.

Doceniamy trud dzieci i ich rodziców wkładany w tworzenie przepięknych prac w domu. Postanowiłyśmy nie chować dzieł naszych przedszkolaków we wnętrzu własnych laptopów, tylko stworzyć kolejną galerię prac zdalnych, aby każdy mógł nacieszyć oczy ich widokiem. Trudno wybrać te najładniejsze bo każda jest piękna, oryginalna i ma w sobie to coś. Dziękujemy za wszystkie przesłane zdjęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Pozdrawiamy serdecznie.

galeria tutaj

Dzień Dziecka

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka

film tutaj

 

KOMUNIKAT

Informujemy, że od dnia 25.05.2020 r. planowałyśmy otworzyć nasze przedszkole. W tym celu przeprowadzone zostały konsultacje z rodzicami. Jednak w związku z bardzo małym zainteresowaniem, dużymi obawami rodziców odnośnie przyprowadzania dzieci do przedszkola, jak również krytycznymi głosami na temat zaostrzonych wytycznych przez GIS i MEN dotyczących zajęć dzieci w przedszkolu w czasie epidemii oraz ogólnej, bardzo niepewnej sytuacji w kraju, nie podejmujemy decyzji o wszczęciu działalności placówki. Przedszkole jednak cały czas funkcjonuje, prowadzi dyżury i w razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości oraz nadziei na lepsze jutro. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Komunikat

Decyzją MEN oraz nowymi informacjami na temat możliwości otwierania od 6 maja 2020 r. placówek opiekuńczych, informujemy, iż przedszkole nasze w dalszym ciągu tj. do 24 maja prowadzi nauczanie zdalne. Zachęcamy do ciągłego, tak, jak do tej pory aktywnego uczestnictwa. O wszelkich zmianach, w tym również otwarciu przedszkola dla dzieci będziemy informować Państwa na bieżąco.

Nasze przedszkolaki nie próżnują i w domach pilnie pracują

Za nami już kilka tygodni nauki zdalnej. Jak wiemy, nic nie zastąpi wspólnej zabawy i nauki. Najwspanialszy pokój to nie sala przedszkolna, a ukochani domownicy to jednak nie przedszkolni przyjaciele. Niestety sytuacja zmusza nas do pozostania w domu. Jednak przedszkolak nigdy się nie poddaje i z każdym wyzwaniem sobie poradzi.

Nasze przedszkolaki wytrwale pracują z rodzicami w domach i chętnie dzielą się efektami swojej pracy. Drodzy rodzice serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w pracę z dziećmi podczas nauki zdalnej. Kochane przedszkolaki życzymy wytrwałości i jeszcze wielu ciekawych pomysłów w realizacji zadań.

galeria tutaj

 

Komunikat dla Nauczycieli i Rodziców!

Szanowni Państwo, w związku z kształceniem na odległość proszę o zapoznanie się z ofertą edukacyjną mediów publicznych otrzymaną w dniu dzisiejszym z Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

Oferta tutaj

 

Komunikat

Informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostaje przedłużone kształcenie na odległość do dnia 26 kwietnia 2020 roku. Treść komunikatu Ministra przekazuje Państwu w załączeniu wraz z rozporządzeniami.

czytaj tutaj

 

 

Drodzy Rodzice!!!

 

Rodzicu:
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia w przedszkolu zostają nadal zawieszone przez MEN,
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, jeśli Ty nie możesz, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• nie wychodź bez potrzeby z domu,
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły lub przedszkola.
Źródło: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z nauczycielami poszczególnych grup w sprawach realizacji materiału, zalecamy korzystanie z programów edukacyjnych emitowanych przez SERWIS TELEWIZJI POLSKIEJ;

Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne. Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC” i inne. Przykładowe strony:https://eduzabawy.com/generatory/. https://mac.pl./flipbooki gov.pl/zdalnelekcje


Życzymy przyjemnej pracy
 

 

Drodzy Rodzice!!!

Niepubliczne Przedszkole „ Radosna dolinka” w Żarnowie informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli odpowiednie dokumenty o przyjęcie dziecka do przedszkola zostały zakwalifikowane i przyjęte.

Jednocześnie informujemy, że przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Trwa rekrutacja uzupełniająca.

Kartę dziecka oraz umowę (dostępne na stronie przedszkola) należy przesłać na e-mail przedszkola radosnadolinka@op.pl

W przypadku braku możliwości przesłania dokumentów na maila przedszkola prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny na numery podane na stronie.

 

Komunika

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej okres zamknięcia placówek oświatowych został wydłużony do 12 kwietnia. W związku z tym rozpoczynamy nauczanie zdalne. Będziemy wysyłać Państwu zadania, zgodnie z podstawą programową, do wykonania wspólnie z dziećmi. Bardzo prosimy o systematyczne odwiedzanie naszej strony internetowej przedszkola. Materiały będą umieszczane w zakładkach poszczególnych grup tutaj O dalszych zmianach będziemy na bieżąco państwa informować na naszej stronie.

Dziękujemy za współpracę!

Rozporządzenie MEN

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

Rozporządzenie tutaj

Komunikat

KOMUNIKAT

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020, poz. 410) przypominamy, iż od 16 do 27 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są zawieszone.

 

Lekarze, specjaliści i eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dzieci w czasie zawieszenia zajęć powinny bezwzględnie pozostać w domach, nie powinny spotykać się w grupach w celu uniknięcia zarażenia wirusem. Przebywanie w skupiskach ludzi może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby zalecenia odpowiednich służb były należycie realizowane. W warunkach domowych należy także przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają dzieci.

Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że czas przerwy w zajęciach dydaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem, nie jest czasem wolnym. W związku z tym przesyłamy tematykę zajęć na najbliższe dwa tygodnie do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zbuduj zdalna klasa.

  

Wykaz tematów, których realizacja była zaplanowana w najbliższych dniach we wszystkich grupach wiekowych w ,,Radosnej Dolince”.

 

Tydzień od 16.03-20.03.2020r.

Temat tygodnia: Marcowa pogoda

Temat dnia:

  1. Obserwujemy pogodę
  2. Marcowe zamieszanie
  3. Marcowe niespodzianki
  4. Marcowe ubrania
  5. Pożegnanie zimy

Tydzień od 23-27.03.2020r.

Temat tygodnia: Wiosenne przebudzenia

Temat dnia:

  1. W poszukiwaniu wiosny
  2. Oznaki wiosny
  3. Kwitną drzewa i krzewy
  4. Wszystko rośnie
  5. Wiosenne kwiaty

Rodziców prosimy o korzystanie z materiałów dostępnych na stronach internetowych oraz
z ogólnodostępnej literatury.

 

Prosimy na bieżąco o śledzenie informacji zamieszczanych na stronie przedszkola www.radosnadolinka@op.pl

 

OGŁOSZENIE


Informacja dla Rodziców

Informujemy, że przedszkole decyzją MEN nie pracuje od dnia 12.03 do 27.03 włącznie.

 Każdemu rodzicowi przysługuje 14 dniowy zasiłek opiekuńczy na dziecko do ósmego roku życia.

Czy duża, czy mała to kobieta jest wspaniała

W tym roku święto kobiet przypada w niedzielę, ale w naszym przedszkolu uczciliśmy je już w piątek 6 marca. Jak zwykle nasi mali mężczyźni stanęli na wysokości zadania.

Nie tylko złożyli życzenia swoim koleżankom i panią, ale również przygotowali dla wszystkich kobiet upominki i krótki występ artystyczny, który zakończyło uroczyste odśpiewanie „ Sto lat”. Wszystkie panie i dziewczynki podziękowały chłopcom za piękne życzenia promiennym uśmiechem, który na dłużej zagościł na kobiecych twarzach . Jeszcze raz wszystkim dziewczynkom, mamom i paniom życzymy najpiękniejszych dni przepełnionych słońcem i pełnych radości.

galeria tutaj

Na ludową nutę

Za nami kolejne spotkanie z muzyką, podczas którego w rytmie polki przenieśliśmy się do czasu naszych pradziadków. W podróż po całej Polsce zabrali nas pani Gabrysia i pan Michał. Przewodnikiem był oczywiście pan Maciej.

Byliśmy na Śląsku, w Lublinie, w Rzeszowie i Łowiczu. Nie zapomnieliśmy o naszych okolicach – o Opocznie- stolicy oberka. Odkryliśmy na nowe dobrze dzieciom znane piosenki jak: „Poszło dziewczę po ziele”, „Nie chcę Cię znać”, „Zasiali górale”, „Lipka” czy „Mam chusteczkę haftowaną”. Na zakończenie przedszkolaki zapoznały się z elementami opoczyńskiego stroju ludowego. Jak zawsze koncert dostarczył dzieciom wiele radości i emocji.

galeria tutaj

Dzień kota i tłusty czwartek

20.02 w naszym przedszkolu obchodziliśmy dwa święta: Dzień Kota oraz Tłusty Czwartek. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz dowiedziały się czym należy karmić kota i jak o niego dbać. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: śpiewały piosenki, naśladowały i rysowały kociątka, oglądały ilustracje przedstawiające te zwierzątka.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że „kocia rodzina” nie ogranicza się do „dachowców” i kotów z podwórka, ale też obejmuje dzikie zwierzęta, które możemy zobaczyć w zoo. Na zakończenie wszystkie „kotki” - jak tradycja każe – zajadały się słodkimi pączkami przygotowanymi przez rodziców. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

galeria tutaj

Senior Wigor

Przedszkolaki w Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor w Niemojowicach.

21 lutego przedszkolaki z Radosnej Dolinki odwiedziły Dom Dziennego Pobytu Senior Wigor. Celem wyjazdu było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną oraz rozwijanie u dzieci wrażliwości i otwartości. Przedszkolaki bez żadnej tremy zaprezentowały swoje przedstawienie nawiązujące do minionego niedawno Dnia Babci i Dziadka, wywołując uśmiech na twarzach podopiecznych.

Po części artystycznej dzieci wręczyły widzom upominkii zaprosiły do wspólnej zabawy. Występ przedszkolaków spotkał się ze wspaniałym przyjęciem. W nagrodę dzieci otrzymały ogromne brawa i wykonane przez seniorów upominki oraz zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Czas spędzony w gronie seniorów minął bardzo szybko i przyjemni. Pozostanie on na długo w naszej pamięci. Wszystkim podopiecznym życzymy dużo zdrowia i wiele radości.

galeria tutaj

 

Dzień Babci i Dziadka

Za nami jedna z najpiękniejszych chwil z życia przedszkola. Czas wyczekiwany od dawna i to nie tylko przez nasze przedszkolaki, ale i przez ich dziadków. W tym roku, wyjątkowo ze względu na ferie, święto dziadków uczciliśmy dopiero w lutym. Dzieci z każdej grupy przygotowały dla swoich dziadków wspaniały program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Nie jednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Oczywiście wnukowie nie zapomnieli o upominkach dla dziadków. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po uzupełnieniu energii dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy. Szczęśliwe twarze dziadków i wnuków są doskonałym potwierdzeniem tego, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

galeria (słoneczka) tutaj

galeria (motylki) tutaj

galeria (żaki) tutaj

 

Walentynki

„Walentynki, walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień miłości, życzliwości i przyjaźni popularny jako Walentynki. Już w dniu poprzedzającym uroczystość przedszkolaki wybrały się na spacer, aby przypomnieć mieszkańcom Żarnowa o zbliżającym się święcie.

 W piątek 14 lutego pięknie ubrane na czerwono przedszkolaki brały udział w różnych zabawach i konkursach walentynkowych. Motywem przewodnim prac plastycznych były oczywiście serca. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

galeria tutaj

 

Bal Karnawałowy

„Kolorową maskę bierz, baw się z nami jeśli chcesz” - bal karnawałowy

Ach co to był za dzień, dzień wyczekiwany od dawna. 12 lutego nasze przedszkole przeniosło się do magicznego, bajkowego świata. Jak zwykle nasi wspaniali rodzice, których pomysłowość nie zna granic przygotowali dla swoich pociech fantastyczne przebrania karnawałowe. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów czy strażaków, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Koziołek Matołek, Elza, oraz przeróżne smoki.

Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa taneczna przeplatana konkursami. Całą uroczystość uświetnił swą obecnością już po raz kolejny Grupa Artystyczna Piccolo-Art. Oczywiście znalazł się czas na chwilę relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

galeria tutaj

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł na dzień 11 lutego. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się wspólnie w sali, aby uczcić ten dzień. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas korzystania z Internetu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Internet oraz za pomocą jakich urządzeń można z niego korzystać. Doskonale poradziły sobie układając z rozsypanki literowej napis INTERNET, który dzieliły na głoski i sylaby.

Następnie dzięki włóczkowej sieci przesyłały do siebie wiadomości, próbując tym samym zrozumieć czym jest tzw. SIEĆ i na czym polega. Wykonując wspólny plakat przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały również bajki z serii ,,Owce w sieci”, które stały się przestrogą do czyhających w Internecie niebezpieczeństw. Na zakończenie przedszkolaki mogły skorzystać z programów edukacyjnych zamieszczonych w tabletach oraz wspaniale się bawić wykorzystując tablicę interaktywną.

galeria tutaj

 

Błyszczący karnawał

W czwartek 30 stycznia odwiedził nas wyczekiwany przez dzieci pan Maciej w towarzystwie pana Krzysztofa i trzech niezwykłych instrumentów. Były to saksofony: saksofon altowy, tenorowy i sopranowy. Pierwszy instrument powitał nas zabawną melodią ze znanego programu dla dzieci Muppet Show.

Drugi z kolej przeniósł nas do Rio de Janeiro, by tam porwać wszystkich do tańca w rytmach samba the brazil. W nostalgiczny nastrój całą widownie wprawił saksofon sopranowy i piękna melodia z filmu Titanic. Zaduma nie trwała jednak długo, ponieważ po krótkiej historii powstania i budowy instrumentów z rodziny saksofonów w przedszkolnej sali zapanował rock and roll i nasza rodzima „Miłość w Zakopanem” a przy takich melodiach przecież nie da się siedzieć ani podpierać ścian. Przedszkolaki bawiły się wspaniale. Serdecznie dziękujemy naszym gościom i do zobaczenia za miesiąc.

galeria tutaj

 

Ferie tydzień II

Drugi tydzień ferii przeniósł nas do niezwykłego świata bajek. Były to utwory inne niż zwykle nie tylko ze względu na tematykę, ale przede wszystkim sposób przekazania. Bajki czytały niezastąpione babcie naszych przedszkolaków, które akurat obchodziły swoje święto.

Gościem honorowym była również babcia, pani Ewa Borończyk kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowie, która przybliżyła dzieciom zasady funkcjonowania tejże placówki. Na zakończenie ferii dzieci wybrały się do bajecznie kolorowej bawialni Nikuś w Opocznie. Szaleństwom zdawało się nie być końca. Wszyscy we wspaniałych humorach i z dużą dawką energii czekamy na kolejne wyzwania już po feriach.

galeria tutaj

 

Ferie tydzień I

Pierwszy tydzień ferii upłynął nam pod hasłem bezpieczeństwa. Przedszkolaki przypomniały sobie o wszystkich zasadach bezpiecznego zachowania się zarówno w przedszkolu jak i w domu i na ulicy. Starsze grupy zasady ruchu drogowego utrwalały podczas wędrówki do Urzędu Pocztowego. Tam poznały drogę listów i paczek oraz dowiedziały się jak postępować, aby przesyłka dotarła bezpiecznie do celu.

Tematykę bezpieczeństwa w doskonały sposób przybliżyli nam funkcjonariusze policji asp. Andrzej Kszczot i sierżant sztabowy Jakub Bińkiewicz. Bardzo dziękujemy za to spotkanie. Podsumowaniem mijającego tygodnia był quiz wiedzy o bezpieczeństwie. Jak zwykle nasze przedszkolaki stanęły na wysokości zadania.

galeria tutaj

 

Stała pod śniegiem panna zielona.

Choć aura na to nie wskazuje, kartki w kalendarzu niezaprzeczalnie mówią, że to właśnie zima obejmuje panowanie na świecie.

 

Przedszkolaki powitały zimę z radością i postanowiły poczarować troszkę, żeby przywołać w końcu śnieg. Słoneczka zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki do zimowych zabaw króciutkim występem artystycznym. W przepięknych strojach śnieżynek i bałwanków zatańczyły śniegowy taniec i zaśpiewały zimowe piosenki. Po występie wszystkie dzieci pomagały zimie pokonać liczne przeszkody, rozwiązać zagadki i wykonać zimowe prace plastyczne. Mamy nadzieje, że po takim powitaniu w końcu zjawi się piękna śnieżna zima i zaprosi wszystkich na sanki.

galeria tutaj

 

Witaj Święty Mikołaju

6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. W swej wędrówce w poszukiwaniu grzecznych dzieci nie ominął też naszego przedszkola. Dzieci już od rana w dobrych humorach, choć niektóre z odrobiną obawy o swoje zachowanie, czekały na przybycie niezwykłego gościa. Wreszcie na przedszkolnym korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczka, a za drzwiami ukazała się postać w czerwonym stroju.

Nikt już nie miał wątpliwości, że to w końcu upragniony Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Choć zima w tym roku zaspała i nigdzie ani grama śniegu, to Święty Mikołaj jak co roku dotarł na czas. Przedszkolaki przywitały gościa pięknymi wierszykami i piosenkami. Każde dziecko otrzymało prezent i mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki pięknie podziękowały za otrzymane prezenty i również wręczyły Mikołajowi upominek od wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

galeria tutaj

 

Fryzjer w przedszkolu

3 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w salon fryzjerski. Tego dnia odwiedziła nas grupa fryzjerek z Zespołu Szkół Powiatowych w Żarnowie pod opiekę pani Moniki Szlęzak. Mały pokaz pracy fryzjera wywołał mnóstwo emocji.

Zapanowało istne szaleństwo: warkocze, koki, irokezy i wszechobecny lakier z brokatem. Przedszkolaki miały też okazję samodzielnie czesać włosy na specjalnie przygotowanym modelu. Po tak interesującym spotkaniu każdy na pewno chętnie będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy pani Monice i jej grupie za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej..

galeria tutaj

 

Warsztaty bombkowe

Święta tuż tuż . Nasze przedszkolaki w tematykę bożonarodzeniową wprowadziły warsztaty bombkowe przeprowadzone przez Pracownie Artystyczną „ Ralfik ” ze Skarżyska Kamiennej. Celem warsztatów było popularyzowanie pięknej tradycji wspólnego wykonania ozdób choinkowych.

Przedszkolaki z wielką uwagą i ostrożnością malowały szklane bombki. Najwięcej przyjemności sprawiło dzieciom posypywanie bombek ogromna ilością kolorowego brokatu. Wszystkie piękne bombki z pewnością będą doskonałą ozdobą w domu naszych przedszkolaków.

galeria tutaj

 

Bal Andrzejkowy

Listopad nierozerwalnie kojarzy się wszystkim z Andrzejkami. Nie mogło ich zabraknąć i w naszym przedszkolu. W przystrojonej balonami i serpentynami sali, odbył się prawdziwy bal. W tym roku zabawę andrzejkową uświetniła swą obecnością Agencja Artystyczna Piccolo- Art.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i odkrywały swoje talenty nierzadko zaskakując kolegów i koleżanki a nawet panie. A gdy największe przeboje zmęczyły dzieci tak, że już zaczęło im brakować sił, wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek. Z nową energią wszystkie grupy wróciły na parkiet tropiąc Indian i szukając oczu zielonych, tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki.

galeria tutaj

 

Chodź pomaluj świat …- dzień kredki

20 listopada nasze przedszkolaki ze zwykłego szarego dnia zamieniły w niezwykle piękny i kolorowy . Wszystko to za sprawą różnego rodzaju magicznych „patyczków”, które potrafią pomalować cały świat.

Dzieci rozwiązywały zagadki o kredkach, poznawały różne rodzaje kredek, segregowały je ze względu na kolor, wielkość i kształt. Kredki służyły tego dnia nie tylko do rysowania, ale także do układania obrazków. Nasi milusińscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli również w zabawach ruchowych przy piosence o kredkach. A poobiedni odpoczynek umilała bajka „ Zaczarowany ołówek” Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez kredek świat byłby szary i smutny .

galeria tutaj

 

 

Dzień pluszowego misia

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia.

Dla wszystkich przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji. Dzieci zaprezentowały swoje misie, ale też poznały historie powstania pluszowego misia. Obserwowały, jak miś zmieniał się przez lata, mówiły z jakich bajek pochodzą poszczególne misie, odgadywały zagadki związane z misiami. Były też: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, konkursy, zabawy przy misiowych piosenkach oraz misiowe prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

galeria tutaj

 

Muzyczna podróż do Wiednia

W piękny, słoneczny, listopadowy poranek przedszkolaki z Radosnej Dolinki odbyły muzyczną podróż do Wiednia. Tam podążały za dźwiękami muzyki trzech największych klasyków wiedeńskich: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył się obudzić to zapewne ożywiła go „ Symfonia z niespodzianką” . Przedszkolaki zamieniały się raz w kurki maszerujące gęsiego pod czujnym okiem koguta , a innym razem w pięknie wyprostowanych pianistów grając razem z naszym gościem – panem Marcinem. Chętne dzieci miały też okazję osobiście dotknąć klawiszy. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z muzyką.

galeria tutaj

 

Zakończenie zbiórki Fundacji Mam Marzenie.

W bieżącym tygodniu dobiegła końca zbiórka maskotek i materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych.

 Pozyskaliśmy informacje, że zebrane dary trafią do trzech placówek w Łodzi: ICZMP, szpitala na ulicy Spornej oraz do szpitala im. dr J. Korczaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję. Dobro powraca!

Narodowe Święto Niepodległości

Przed nami jedno z największych świąt, które sprawia, że serca wszystkich Polaków biją szybciej. Nasi mali patrioci, choć jeszcze nie do końca rozumieją wszystkie zawiłości historii Polski, również przyłączyli się do świętowania. Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Wszystkie przedszkolaki w galowych strojach udekorowanych własnoręcznie zrobionymi kotylionami odśpiewały ile tchu w piersiach hymn Polski. Nie zabrakło też innych pieśni patriotycznych i wierszy okolicznościowych. Motyw patriotyczny przewijał się również w pracach plastycznych. Mamy nadzieję, że Święto Niepodległości zapadnie na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.

galeria tutaj

 

W krainie bajek

6 listopada nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajek. Wszystkie przedszkolaki przyszły tego dnia przebrane za bajkowe postacie. Niestety do bajkowego świata wkradł się bałagan i bohaterowie pogubili się w nieswoich bajkach.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ponieważ przedszkolaki doskonale znają bajki i w mig zrobiły porządek. Dzieci posegregowały przedmioty do odpowiednich bajek, poskładały bajkowe puzzle, rozpoznały fragmenty bajek, rozwiązały mnóstwo zagadek, a przy tym wszystkim doskonale się bawiły. Jak się okazuję książki rozwijają nie tylko wyobraźnię dzieci ale także rodziców, którzy przygotowali dla swych pociech wspaniałe stroje. To bajkowe postacie sprawiły, że dzisiejszy dzień był wspaniały, kolorowy, pełen wrażeń i świetnej zabawy.

galeria tutaj

 

,,Kundel bury fajny pies”

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto – „Dzień Kundelka”. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki-pieski, książeczki oraz obrazki. Każdy mógł zaprezentować swojego czworonożnego psa. Podczas wspólnego świętowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o swojego pupila, jak go karmić i pielęgnować. Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi. Pies to żywa istota, która ma uczucia i swoje potrzeby. Zasługuje na uwagę i miłość. Tego dnia dzieci również wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach oraz chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach naśladując czworonogów. Dzieci z wielkim entuzjazmem obejrzały również wszystkim znaną bajkę o słynnym piesku- Reksiu.

Na zakończenie świętowania ,,Dnia Kundelka” rozstrzygnięto konkus pt. ,,Mój przyjaciel pies”. Pierwsze miejsce zajął Maxymilian z grupy „Motylków”, drugie jego koleżanka z grupy- Julia S., a trzecie Antoś z grupy „Żabek”. W konkursie przyznane zostały również wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcą gratulujemy!

galeria tutaj

 

Spotkanie z muzyką

Chociaż nie zwracamy na nią uwagi w życiu codziennym, to ciągle jest obok nas. Jest w szumie liści, w deszczowych kroplach a nawet w ciszy. Muzyka, bo o niej mowa, rozwija wrażliwość i ma ogromny wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka.

O tak ważnej funkcji muzyki zapewne wie wiele osób, ale nie każdy potrafi zapoznać przedszkolaki z muzyką w tak pomysłowy i zabawny sposób jak nasi goście: pan Maciej , pan Michał i pani Miriam. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami muzyki, miały możliwość wcielić się w rolę dyrygenta, czy włoskiej księżniczki. Zgłębiły tajniki powstawania skrzypiec i ich „rodzeństwa” altówki, wiolonczeli i kontrabasu. Aktywnie słuchały fragmentu utworu A. Vivaldiego „ Cztery pory roku- jesień” i ruszyły w magiczną podróż z cygańskim taborem. Z niecierpliwościom czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.

galeria tutaj

 

Próbna ewakuacja

W trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich, w dniu 23 października została przeprowadzona próbna ewakuacja.

Jej celem było nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Przedszkolaki z niecierpliwością , ale w zadziwiającej ciszy czekały na umówione trzy dzwonki. Po usłyszeniu sygnału dzieci pod opieką wychowawców i innych pracowników szybko i sprawnie opuściły budynek przedszkola i udały się na wyznaczone miejsce zbiórki. Cała ewakuacja przebiegała zgodnie z planem.

galeria tutaj

 

Pasowanie na przedszkolaka

23 października 2019 roku to pamiętny dzień dla wszystkich dzieci z grupy „Żabek”, gdyż tego dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość zaczęła się od występu przygotowanego przez naszych najmłodszych. Wszystkie dzieci udowodniły, że prawdziwy przedszkolak potrafi zaśpiewać piosenkę, zatańczyć i powiedzieć wierszyk. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały dyplom upamiętniający ten dzień.

Specjalnie na tę okazję, zaprosiliśmy animatorów z grupy Anima Friends, którzy przeprowadzili warsztaty tworzenia świec żelowych. Dzieci wspólnie z rodzicami wybierały kolory piasku, dodatki i ozdoby. Niespodzianką dla najmłodszych były też tatuaże brokatowe wykonywane przez naszych gości.

Ten niezwykły dzień zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

galeria tutaj

 

Aktualności

„Czyste ręce – zdrowia więcej” – Światowy Dzień Mycia Rąk.


Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że w październiku obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki z „Radosnej Dolinki” również włączyły się do jego obchodów.
 

Z tej okazji odbyliśmy wiele rozmów na temat zarazków i bakterii, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Należy pamiętać, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.


Na koniec zorganizowaliśmy warsztaty mydlarskie podczas których każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełko, wybierając według własnego uznania jego kształt, kolor oraz dodatki.

 

galeria tutaj
 

 

Dzień Misia

 

Aktualności

W tym dniu szczególnym- września trzydziestego

Każdemu chłopakowi życzymy wszystkiego najlepszego.

W poniedziałek 30 września w przedszkolu królowali mali mężczyźni. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia i odśpiewały sto lat.

Chłopcy chcieli jak najlepiej pokazać swoje zdolności i umiejętności biorąc udział w licznych konkursach. Ten wyjątkowy dzień był pełen nie tylko sportowych konkurencji, ale również lekcji dobrych manier i uprzejmości. Nie zabrakło też nutki rywalizacji. Trudno ocenić, kto zwyciężył chłopcy, czy dziewczynki. Na pewno na podium stały świetny humor, radość i dobra zabawa.

galeria tutaj

.

„Pani Jesień do Nas przyszła …”

Przedszkolaki ze wszystkich grup bardzo lubią się integrować i wspólnie brać udział w zabawach i konkursach. Tak było też w poniedziałek 23 września . Już po śniadaniu dzieci wspólnie czekały z niecierpliwością na tajemniczego gościa, który postanowił odwiedzić naszą placówkę. Nadszedł czas uroczystego powitania nowej pory roku. W końcu do nas przyszła – piękna, w kolorowej sukni z koszykiem pełnym skarbów.

Dzieci z uśmiechem i odwagą powitały Panią Jesień. Recytowały dla niej wierszyki i śpiewały piosenki. Zachwycona Pani Jesień zaprosiła wszystkich przedszkolaków do wspólnego tańca kolorowych liści. Nie mogło zabraknąć konkursów i zabaw sportowych. Przedszkolaki zachęciły Panią Jesień do poszukiwania oznak nowej pory roku i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Przy tak pięknej pogodzie aż żal było wracać. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

galeria tutaj

 

Dzień przedszkolaka

W piątek 20 września w naszym przedszkolu było wesoło, kolorowo i jeszcze głośniej niż zwykle. A to z powodu różnorodnych zawodów i konkursów z okazji największego święta naszych milusińskich – Dnia Przedszkolaka.

Przedszkolaki rzucały do celu, chodziły z woreczkami na głowie, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną i z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Oczywiście każdy przedszkolak otrzymał medal. Na pamiątkę tego wspaniałego święta powstały piękne kolorowe plakaty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

galeria tutaj

 

Przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego

Wszyscy wiemy jak ważne w życiu są zasady i próbujemy je wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Z początkiem roku szkolnego przedszkolaki nie tylko ustaliły jak należy zachowywać się podczas zajęć, gier i zabaw w placówce, ale również jak być bezpiecznym podczas drogi do i z przedszkola.

Dzieci ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po ulicy podczas spacerów, gdzie obserwowały ruch pojazdów i pieszych, doskonaliły umiejętność sprawnego przechodzenia w miejscach dozwolonych, poznawały znaczenie znaków pionowych i poziomych. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i sposoby zgłaszania zdarzenia. Swoje wiadomości przedszkolaki utrwalały wykonując różne prace plastyczne.

galeria tutaj

Wspomnienia z wakacji…

Dopiero co pięknie ubrani z dyplomami w dłoniach śpiewaliśmy wszyscy „ Niech żyją wakacje”, a tu już koniec błogiego odpoczynku i pora wracać do „pracy” . Na szczęście w głowach przedszkolaków na długo pozostaną wspomnienia z tegorocznych wakacji.

Rozpoczęły się one od podróży do świata kolorów, której podsumowaniem była wizyta w Bawialni Nikuś w Końskich. Następnie nasi milusińscy zamienili się w małych odkrywców próbując dociec jak powstaje chleb, skąd się bierze miód, z czego produkowane są nasze książki i zeszyty oraz jak długa jest droga od buraka do cukru i jak powstaje wata cukrowa. Kolejny tydzień upłynął pod hasłem podróży po kontynentach. Poznawaliśmy ciekawe zwyczaje, próbowaliśmy jeść pałeczkami, dowiedzieliśmy się jak wygląda pole ryżowe, plantacja kawy i uprawa wielu innych egzotycznych roślin. Zgłębialiśmy również tajniki lepienia z gliny jeszcze bardziej rozbudzając naszą wyobraźnie. W całym tym wakacyjnym szaleństwie ani na chwilę nie zapominając o zdrowiu, ruchu na świeżym powietrzu, spacerach i właściwym odżywianiu. Szkoda że wakacje tak szybko się kończą, ale przecież przed nami jeszcze wiele przygód w nowym roku przedszkolnym.

galeria tutaj

 

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.