Dodatkowe menu
Informacje

mini galeria
Aktualności

 

„Pani Jesień do Nas przyszła …”

Przedszkolaki ze wszystkich grup bardzo lubią się integrować i wspólnie brać udział w zabawach i konkursach. Tak było też w poniedziałek 23 września . Już po śniadaniu dzieci wspólnie czekały z niecierpliwością na tajemniczego gościa, który postanowił odwiedzić naszą placówkę. Nadszedł czas uroczystego powitania nowej pory roku. W końcu do nas przyszła – piękna, w kolorowej sukni z koszykiem pełnym skarbów.

Dzieci z uśmiechem i odwagą powitały Panią Jesień. Recytowały dla niej wierszyki i śpiewały piosenki. Zachwycona Pani Jesień zaprosiła wszystkich przedszkolaków do wspólnego tańca kolorowych liści. Nie mogło zabraknąć konkursów i zabaw sportowych. Przedszkolaki zachęciły Panią Jesień do poszukiwania oznak nowej pory roku i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Przy tak pięknej pogodzie aż żal było wracać. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

galeria tutaj

 

Dzień przedszkolaka

W piątek 20 września w naszym przedszkolu było wesoło, kolorowo i jeszcze głośniej niż zwykle. A to z powodu różnorodnych zawodów i konkursów z okazji największego święta naszych milusińskich – Dnia Przedszkolaka.

Przedszkolaki rzucały do celu, chodziły z woreczkami na głowie, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną i z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Oczywiście każdy przedszkolak otrzymał medal. Na pamiątkę tego wspaniałego święta powstały piękne kolorowe plakaty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

galeria tutaj

 

Przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego

Wszyscy wiemy jak ważne w życiu są zasady i próbujemy je wpajać dzieciom już od najmłodszych lat. Z początkiem roku szkolnego przedszkolaki nie tylko ustaliły jak należy zachowywać się podczas zajęć, gier i zabaw w placówce, ale również jak być bezpiecznym podczas drogi do i z przedszkola.

Dzieci ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po ulicy podczas spacerów, gdzie obserwowały ruch pojazdów i pieszych, doskonaliły umiejętność sprawnego przechodzenia w miejscach dozwolonych, poznawały znaczenie znaków pionowych i poziomych. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i sposoby zgłaszania zdarzenia. Swoje wiadomości przedszkolaki utrwalały wykonując różne prace plastyczne.

galeria tutaj

Wspomnienia z wakacji…

Dopiero co pięknie ubrani z dyplomami w dłoniach śpiewaliśmy wszyscy „ Niech żyją wakacje”, a tu już koniec błogiego odpoczynku i pora wracać do „pracy” . Na szczęście w głowach przedszkolaków na długo pozostaną wspomnienia z tegorocznych wakacji.

Rozpoczęły się one od podróży do świata kolorów, której podsumowaniem była wizyta w Bawialni Nikuś w Końskich. Następnie nasi milusińscy zamienili się w małych odkrywców próbując dociec jak powstaje chleb, skąd się bierze miód, z czego produkowane są nasze książki i zeszyty oraz jak długa jest droga od buraka do cukru i jak powstaje wata cukrowa. Kolejny tydzień upłynął pod hasłem podróży po kontynentach. Poznawaliśmy ciekawe zwyczaje, próbowaliśmy jeść pałeczkami, dowiedzieliśmy się jak wygląda pole ryżowe, plantacja kawy i uprawa wielu innych egzotycznych roślin. Zgłębialiśmy również tajniki lepienia z gliny jeszcze bardziej rozbudzając naszą wyobraźnie. W całym tym wakacyjnym szaleństwie ani na chwilę nie zapominając o zdrowiu, ruchu na świeżym powietrzu, spacerach i właściwym odżywianiu. Szkoda że wakacje tak szybko się kończą, ale przecież przed nami jeszcze wiele przygód w nowym roku przedszkolnym.

galeria tutaj

 

Od buraka do lizaka

Przez jeden tydzień sierpnia nasze przedszkolaki odkrywały z czego powstają różne produkty spożywcze. Wśród nich znalazł się także cukier.

Dzieci dowiedziały się między innymi, że cukier możemy otrzymać nie tylko z buraka ale też z trzciny cukrowej. Wspólnie określaliśmy właściwości cukru oraz prześledziliśmy cykl produkcyjny jego powstawania przy pomocy prezentacji multimedialnej oraz historyjki obrazkowej. Nie zapomnieliśmy też omówić konsekwencji spożywania cukru w nadmiernych ilościach i policzyliśmy ile kostek cukru znajduje się w lubianych przez najmłodszych łakociach. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką – każdy przedszkolak otrzymał kolorową, słodką watę cukrową.

galeria tutaj

 

Dzień Pszczół

W sierpniu w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pszczół. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ciężką i pożyteczną pracę wykonują pszczoły i dlaczego należy je chronić.

Ponadto, dzieci mogły zapoznać się z etapami powstawania miodu oraz zobaczyć jak wygląda pyłek kwiatowy. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego pszczelarze noszą specjalne ubranie oraz mogliśmy przymierzyć specjalny kapelusz. Przedszkolaki z radością brały udział w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy miodowo-cytrynowy zdrowy napój. To był wesoły i słodki dzień.

galeria tutaj

 

Zabawowe szaleństwo

Piątek 9 sierpnia przedszkolaki spędziły jak zwykle bawiąc się wesoło. Nie był to jednak kolejny dzień w przedszkolu. Dzieci zamieniły sale przedszkolną w salę zabaw. Tym razem odwiedziliśmy bawialnie Nikuś w Końskich.

Celem naszej wyprawy było przede wszystkim stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu oraz rozwijanie motoryki dużej i małej. Niezwykła konstrukcja składająca się z kolorowych labiryntów, zjeżdżali i basenów wypełnionych piłeczkami dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Najwięcej emocji wzbudziła tablica interaktywna i możliwość budowania z dużych klocków. Nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci niechętnie wracały do przedszkola. Nasi milusińscy już nie mogą się doczekać kolejnej takiej wycieczki.

galeria tutaj

 

My się gliny nie boimy

Nasze przedszkolaki doskonale radzą sobie z lepieniem z plasteliny, ciastoliny, masy solnej i innych podobnych mas plastycznych. Tym razem postanowiliśmy spróbować czegoś innego. Glina to był strzał w dziesiątkę. Zaproszona przez nas pani Ewa Skowrońska z Pracowni Ceramicznej „ Vzorcownia” w Opocznie zapoznała dzieci z właściwościami tego tworzywa i wieloma możliwościami jego wykorzystania.

 

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Przygotowuje rękę do nauki pisania, rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Dzieci świetnie się bawiły formując kuleczki i wałeczki, które później zamieniały w gliniane cudeńka.

galeria tutaj

 

Powitanie lata

Dziś w przedszkolnych murach rozbrzmiała melodia znanej dzieciom piosenki „Po łące biega lato”. Był to sygnał, że swe panowanie rozpoczęła ulubiona pora roku wszystkich przedszkolaków, pełna słońca, radości i wakacyjnych przygód.

Poszukiwanie lata przedszkolaki rozpoczęły od zgromadzenia wszystkich żółtych zabawek i wykonania pięknych żółtych słoneczek. Pojawiło się wiele letnich zagadek i wesołe zabawy przy piosenkach o lecie. Nie zabrakło letniej mody, rozmów o letniej pogodzie, wakacyjnych przygodach i bezpieczeństwie. Przedszkolaki miały okazję zrobić lemoniadę i pyszne lody, niestety tylko na papierze ale i tak sprawiło im to wiele radości. Dzieci szukały lata również na świeżym powietrzu. Miały okazję pobawić się chustą animacyjną, sprawdzić swoją celność i szybkość oraz siłę. Był to dzień pełen zabawy i wielu atrakcji.

galeria tutaj

 

Zakończenie roku

17 i 18 czerwca to ważne daty dla naszych przedszkolaków. W tych dniach odbywały się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Każda grupa chciała zaprezentować najlepiej jak potrafi to, czego nauczyła się przez dziesięć miesięcy wspólnych zajęć i zabaw.

galeria motylki tutaj

Były wiersze, piosenki i wspaniały taniec, który zachwycił wszystkich. Najstarsza grupa zaprezentowała bajką o Smoku Wawelskim na wesoło. Rodzice nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

galeria słoneczka tutaj

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Żabki i Motylki wierszykami pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole.

Tak szybko minął rok i już kolejni absolwenci opuszczają nas, by po wakacjach rozpocząć naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom i ich rodzinom bezpiecznych i radosnych wakacji.

galeria żabki tutaj

 

Dzień Rodziny

„Dzień rodziny” to wspaniały czas, który rodzice i dzieci mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codzienności. Jest to wspaniałaokazja do dobrej wspólnej zabawy.

 

galeria tutaj

Magiczne słowo

11 czerwca zawitali do naszego przedszkola artyści z Teatru Lalek Bajka ze spektaklem pod tytułem „Magiczne słowo” . Główna bohaterka przedstawienia to bardzo kapryśna dziewczynka o imieniu Lena, która nie słucha mamy i bez przerwy kłóci się z siostrą. Nie potrafi też używać żadnych magicznych słów takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam. Pewnego dnia ucieka z domu w poszukiwaniu nowej, lepszej rodziny.

 

galeria tutaj

Wycieczka do kina

 

7 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina. Celem naszej wyprawy był Miejski Dom Kultury w Opocznie. Dzieci obejrzały film animowany „Basia 2”. Bajka bardzo się wszystkim podobała. Może dlatego, że główna bohaterka to pięcioletnia dziewczynka, która chodzi do przedszkola, ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki, ubrania w paski i potrafi zamienić codzienność w niezwykła przygodę.

 

galeria tutaj

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Święto naszych milusińskich uczciliśmy 31 maja. Po wielu deszczowych dniach wreszcie słońce zaświeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń.

Cały dzień trwała zabawa. Odbyły się liczne quizy, konkursy, zabawy muzyczno – taneczne oraz zawody zręcznościowo – sportowe. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i upominków, które dodatkowo poprawiły wszystkim humor. Mimo nutki rywalizacji dzieci czuły się naprawdę wyjątkowo. Uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

galeria tutaj

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. My uczciliśmy nasze barwy ojczyste 30 kwietnia. W patriotyczny nastrój wprowadził wszystkich film edukacyjny „ Polskie Symbole Narodowe”.

Wszystkie grupy wzięły udział w montażu słowno-muzycznym. Przedszkolaki, co tchu w piersiach, recytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś Polak mały” oraz śpiewały hymn Polski. Nie mogło zabraknąć wiersza Czesława Janczarskiego „ Barwy ojczyste” oraz naszej ulubionej piosenki „ Jesteśmy Polką i Polakiem”. Symbole narodowe były tego dnia motywem przewodnim konkursów i prac plastycznych w każdej grupie. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

galeria tutaj

 

Kocmołuszek

25 kwietnia zawitali do naszego przedszkola Książe i Księżna Brudasowie, Syn - Kocmołuszek, Córka - Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud - Czarodziej, Anemia, Próchnica, Mikroby, oraz: Witaminy, Mydło, Grzebień, Gąbka, Owoce i Warzywa –lalki z Teatru Lalek Bajka.

Bohaterowie przedstawienia uświadomili przedszkolakom jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie żywienie oraz higiena własna i otoczenia. Dzieci uważnie słuchały mądrych rad i ochoczo odpowiadały na pytania aktorów. Liczne sceny na zamku Księcia Brudasa przekonały wszystkich do codziennego mycia ząbków, porządnego szorowania uszów i jedzenia warzyw i owoców.

galeria tutaj

Wielkanocne przygotowania

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. W przedszkolu panuje już świąteczna atmosfera. Pięknie zieleni się zasiany już wcześniej owies, który ozdobi świąteczny stół. Dzieci znają już zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych i wiele pięknych świątecznych piosenek. Przedszkole zdobią piękne prace plastyczne: kolorowe pisanki, kurczaczki i zajączki. Po solidnych przygotowaniach nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Świąteczne jajeczko bardzo wszystkim smakowało.

Życzymy zdrowych, wesołych, pogodnych Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

galeria tutaj

Warsztaty taneczne

W dniu 11 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez pana Tomasza i panią Katarzynę z Centrum Tańca i Ruchu TICO.

Przedszkolaki z uwagą obserwowały i z wielką chęcią naśladowały figury pokazywane przez instruktorów. Dowiedziały się, jak wielkie znaczenie dla zdrowia ma ruch i jak ważne jest zachowanie prawidłowej kolejności ćwiczeń. Mimo chwilowego zmęczenia wszystkie dzieci zgodnie uznały, że taniec to świetna zabawa. Instruktorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

galeria tutaj

 

Dzień Otwarty

W środę 10 kwietnia przedszkolaki zaprosiły na zwiedzanie naszej placówki niezwykłych, małych gości. Dzieci, które naukę w przedszkolu rozpoczną dopiero we wrześniu przybyły  do nas, by jeszcze wspólnie z rodzicami zapoznać się z nowymi kolegami, z paniami oraz przedszkolnymi salami i zabawkami.

Przedszkolaki przywitały gości krótkim występem artystycznym, w którym pokazały małą cząstkę tego, czego nauczyły się w przedszkolu.  Po występie nadszedł czas na wspólne zabawy. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia długo pozostaną w pamięci dzieci i chętnie wrócą do nas we wrześniu.

galeria tutaj

 

Powitanie Wiosny

W czwartek 21 marca przedszkolaki zgodnie z tradycją powitały Wiosnę.

Każde dziecko w tym dniu miało strój odpowiedni do nazwy swojej grupy. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w wielką słoneczną łąkę, pełną żabek i motylków.

Wszystkie przedszkolaki zebrały się, aby występem artystycznym zachęcić piękną i zieloną porę roku do pojawienia się. Dzieci przywoływały Wiosnę wierszykami, piosenkami i głośnymi okrzykami. Nie mogło zabraknąć korowodu z Marzanną. Po wspólnym przemarszu przedszkolaki ukołysały zimową kukłę, żeby spokojnie spała sobie do kolejnej zimy. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.

galeria tutaj

 

Dzień Kobiet

Niech żyją mamy, niech żyją panie, niech żyje cały kobiet świat. I koleżanki w naszym przedszkolu niech żyją nam 100 lat!

Takie słowa zabrzmiały z ust wszystkich naszych małych mężczyzn 8 marca.

Chłopcy przygotowali dla swych pań i koleżanek z okazji ich święta wiele niespodzianek. Od samego rana kleili piękne tulipany, które wręczyli wszystkim kobietom po uroczystej akademii. Po chwili odpoczynku przy słodkim poczęstunku chłopcy porwali swoje koleżanki w tany. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły biorąc udział w konkursach tanecznych. Dziewczynki nie kryły swojego zadowolenia a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Dziękujemy za pamięć i miło spędzony dzień.

galeria tutaj

 

Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek

Czwartek 28 lutego okazał się w naszym przedszkolu bardzo słodkim dniem. Wedle tradycji Tłusty Czwartek to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Najważniejszym akcentem tego dnia są oczywiście pączki.

W naszym przedszkolu nie odbyło się bez ich degustacji. Przedszkolaki zajadali z apetytem smaczne pączki ciesząc się, że mamy właśnie takie zwyczaje i możemy na chwilkę zapomnieć jak niezdrowy jest cukier. Serdecznie dziękujemy państwu Anecie i Wojciechowi Piekielnikom oraz pani Leokadii Zdon za przepyszne pączki.

galeria tutaj

 

Poznajemy zawody

Drugi tydzień ferii poświęcony był poznawaniu różnych zawodów. Przedszkolaki zgłębiały tajniki pracy: strażaków, piekarzy, sprzedawców i pielęgniarki. Jako pierwsza do przedszkolnych drzwi zapukała zgrana i świetnie wyposażona ekipa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści strażaków o ich pracy, z zainteresowaniem oglądały przyniesione rzeczy i badały ich zastosowanie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom zwiedzanie wozu strażackiego.

Zaprosiliśmy również pielęgniarkę, babcię jednego z naszych przedszkolaków, panią Agatę Sapelecką. Pani pielęgniarka pokazała różne przedmioty, których używa w swojej pracy takie jak: stetoskop, ciśnieniomierz, aparat do mierzenia cukru czy inhalator. Nie zabrakło plasterków, bandaży i strzykawek. Dzieci z ogromną ciekawością choć czasem nutką obawy testowały przyniesione akcesoria. Zgłębiając tajniki pracy piekarzy i sprzedawców przedszkolaki ruszyły w teren. W pobliskiej piekarni mogły obejrzeć wielkie piece i wiele innych urządzeń niezbędnych do wypieku chleba, w sklepie zaś dzieci poznały takie pojęcia jak lada czy kasa fiskalna. Wszystkim przedstawicielom poznawanych zawodów serdecznie dziękujemy za wzbogacenie naszej wiedzy, mile spędzony czas i życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach.

galeria tutaj

 

Kulinarne ferie

W pierwszym tygodniu ferii w naszych przedszkolakach obudziły się talenty kulinarne.

Cały tydzień poświęcony był zdrowemu żywieniu oraz kulturze jedzenia. Fascynującą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów przedszkolaki rozpoczęły od zabawy w sklep. Oczywiście w przedszkolnym sklepiku dostępna była tylko zdrowa żywność. Aby upewnić się, czego nasz organizm potrzebuje w większej ilości, a czego należy unikać dzieci zgłębiały tajniki piramidy żywienia. Jak prawdziwi kucharze, przedszkolaki rozpoznawały produkty za pomocą wszystkich zmysłów, by ostatecznie przygotować bajecznie kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki i przepyszne babeczki. Mimo, iż zapach i wygląd kusił wszystkich, nikt nie zapomniał o przedszkolnym savoir vivrze. Zabawa w restaurację stała się jedna z ulubionych zawab naszych milusińskich , a dobre maniery towarzyszą nam już na co dzień.

galeria tutaj

 

Walentynkowe warsztaty mydełkowe

14 lutego przedszkolaki w pięknych, czerwonych, walentynkowych strojach miały okazje uczestniczyć w warsztatach mydlarskich.

Dzieci mogły stworzyć swoje własne, niepowtarzalne mydełko. Jak na walentynki przystało, wszystkie mydełka miały kształt serca. Każdy mógł jednak wybrać kolor i zapach swojego mydełka oraz udekorować je: koralikami , muszelkami, kamykami oraz suszonymi kwiatami. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia zaproszonego gościa. W czasie, gdy gotowe mydełka tężały, przedszkolaki wesoło bawiły się na dywanie nie mogąc doczekać się efektu końcowego. Pachnące, kolorowe i pięknie zapakowano mydełka przedszkolaki zabrały do domu. Warsztaty mydlane to nie tylko dobra zabawa rozwijająca kreatywność uczestników, ale również mnóstwo radości i satysfakcji.

galeria tutaj

 

W bawialni Nikuś

W środę 13 lutego w naszym przedszkolu było cicho jak nigdy. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością nasłuchiwały warkotu silnika nadjeżdżającego autobusu, który zawiezie ich do bawialni Nikuś w Opocznie.

Na miejscu na podekscytowane dzieci czekały: zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, interaktywna podłoga oraz basen z mnóstwem kolorowych piłeczek. W takim otoczeniu dwie godziny minęły niczym chwila i trzeba było wracać do rzeczywistości. Dzieci wracały do przedszkola w doskonałych nastrojach i z głowami pełnymi pięknych wspomnień.

galeria tutaj

 

Bal karnawałowy

Na karcie kalendarza pojawił się wreszcie 8 luty, data wyczekiwanego od dawna balu karnawałowego. Tego dnia już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się nie znane wszystkim paniom przedszkolaki, ale niezwykle kolorowe postacie. Rodzice, których pomysłowość nie zna granic, przygotowali dla swoich pociech piękne i ciekawe stroje karnawałowe. W przedszkolnych salach obok księżniczek, wróżek, biedronek, rycerzy, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawili się Spider-Man, Batman, Superman, Zorro, syrenka, myszka Mini, smok, duszek...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Po wielkiej prezentacji strojów wszyscy czekali z niecierpliwością na zaproszonych gości. Panie z grupy Edukatorek Edu Hula Hop przybyły w równie kolorowych kreacjach i rozbawiły wszystkich. Tańce – przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane były zabawami i korowodami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

galeria tutaj

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

Internet ogromna skarbnica wiedzy, źródło inspiracji dla przedstawicieli niemal każdego zawodu, kopalnia pomysłów na ciekawe spędzanie czasu z dzieckiem w każdym wieku. Ale jednocześnie ogrom niebezpieczeństw, które czekają na nas wszystkich w sieci. We współczesnym świecie nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez komputera i internetu.

Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu to była doskonała okazja, aby dzieci ze wszystkich grup mogły poznać urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Przedszkolaki ułożyły z rozsypanki literowej napis - INTERNET. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ. Dzieci obejrzały też bajkę edukacyjną z internetowym stworkiem Neciem w roli głównej i wspólnie śpiewały piosenkę „ Fajnie w internecie”. Dowiedziały się, że z komputera i z internetu należy korzystać tylko pod okiem rodziców. Z pewnością do tematu bezpiecznego Internetu powrócimy, gdyż wzbudził on zainteresowanie wszystkich dzieci

galeria tutaj

 

Ratownik medyczny w przedszkolu

Z początkiem lutego gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego - panią Annę Wilk z Pogotowia Ratunkowego Falck w Opocznie.

Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika, przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie przedszkolaki wiedzą już, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).

Przedszkolaki uczyły się opatrywać rany, zwijać bandaże oraz układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. 

Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratownik demonstrowała resuscytację krążeniowo- oddechową. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem pani instruktor. Podczas tego spotkania wszyscy nauczyliśmy się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Na koniec przedszkolaki podziękowały naszej dzielnej pani  ratownik za wizytę oraz zaprosiliśmy ją do wspólnego zdjęcia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

galeria tutaj

 

Dzień Babci i Dziadka

Za nami jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu. „Bo kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy, kto zawsze ma dla nas czas, kto zamienia się w dobrą wróżkę, a kiedy trzeba i w groźnego smoka broniącego przed złem całego świata” - to oczywiście nasi wspaniali dziadkowie. Przedszkolaki, aby uczcić święto swoich dziadków przygotowały wspaniały program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Każda z grup w nieco inny sposób zaprezentowała swoje zdolności, ale wszystkie przedszkolaki zaangażowały się całym sercem. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich.

Każde dziecko przygotowało też upominek dla swoich dziadków, a rodzice osłodzili nam te wspaniałe chwile poczęstunkiem. Po uzupełnieniu energii słodkościami, przedszkolaki zaprosiły dziadków do wspólnej zabawy. Mimo niskiej styczniowej temperatury Dzień Babci i Dziadka to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach.

galeria tutaj

My się zimy nie boimy

20 grudnia zawitała do naszego przedszkola Pani Zima. Przedszkolaki powitały ją piosenką, tańcem i zaprosiły do wspólnej zabawy.

Dzieci rozmawiały na temat zbliżającej się pory roku, brały udział w różnych konkursach i odgadywały zagadki. Śnieżna pora roku była też motywem przewodnim prac plastycznych we wszystkich grupach. Był to dzień pełen radości, muzyki oraz wspólnych zabaw.

galeria tutaj

 

Święta tuż tuż…

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W przedszkolach to również wyjątkowy okres.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się w Radosnej Dolince już dawno.

Zaczęliśmy od ubrania choinki, a później czas upłynął nam bardzo szybko

Czytaliśmy wigilijne opowieści, dzięki temu dużo wiemy o tradycjach świątecznych i historii świąt, wykonaliśmy przeróżne choinki, renifery, aniołki, stworzyliśmy własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami, uczyliśmy się kolęd i piosenek świątecznych. Świąteczne przygotowania zakończyło "Spotkanie Opłatkowe", na które wszystkie grupy czekały z niecierpliwościom. To były bardzo pracowite, pełne wrażeń ostatnie dni 2018 roku.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku

galeria tutaj

Mikołajki

6 grudnia przedszkolaki w mikołajowych czapkach i w podniosłej atmosferze czekały na przybycie niezwykłego gościa. A nasz Święty, choć już siwą ma brodę, bawił się z dziećmi w ciuciubabkę. Podrzucał prezenty do każdej z grup i chował się gdzieś ku zdziwieniu przedszkolaków. Wreszcie na przedszkolnym korytarzu rozległ się dźwięk dzwonka oznajmiający wszystkim, że właśnie Święty Mikołaj nadchodzi i zaprasza wszystkich indywidualnie po swój prezent.

Jedni biegli ochoczo, inni wychodzili z miną nietęgą z obawą o efekty swojego całorocznego zachowania. Na szczęście Mikołaj rózgi zostawił w saniach, a że nie ma u nas śniegu, to sanie utknęły gdzieś na biegunie i wszystkie dzieci mogły cieszyć się pięknymi prezentami. Jak co roku przedszkolaki podziękowały Świętemu za przybycie i za wspaniałe prezenty wierszykami, piosenkami i własnoręcznie zrobionym upominkiem. Nie zapomniały również o łakociach, które przecież Mikołaj uwielbia. Za zorganizowanie uroczystości dziękujemy rodzicom przedszkolaków oraz przedstawicielom Warsztatów Terapii Zajęciowej.

galeria tutaj

 

Andrzejki

30 listopada, jak każe tradycja, nasze przedszkole przeniosło się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci za pomocą różnych metod próbowały dowiedzieć się, co czeka na nie w przyszłości tej niedalekiej i tej nieco bardziej odległej.

Przedszkolaki chciały wiedzieć: kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja, jaki zawód wybiorą jak już dorosną. Mali wróżbici używali różnych metod: wosku, kostek z oczkami, monet rzucanych do studni, kręcenia butelką, serduszek z imionami, własnych butów, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

galeria tutaj

 

Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W przedszkolu co roku święto pluszowego misia to szczególny dzień, w którym każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, recytowaliśmy rymowanki o misiach obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, poznaliśmy historie powstania pluszowego misia, a następnie przedszkolaki odgadywały zagadki związane z misiami. Misie towarzyszyły dzieciom podczas gimnastyki i były bohaterami przepięknych prac plastycznych. Ten „misiowy dzień” przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieci nie tylko poznały kilka ciekawostek o różnych misiach i ich historii, ale również wspaniale bawiły się w towarzystwie swych pluszowych przyjaciół.

galeria tutaj

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Na myśl o 11 listopada mocniej bije serca każdego Polaka. Zwłaszcza w tym roku , kiedy odchodzimy już 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Przedszkolaki już od dawna przygotowywały się do tego święta. Wykonały piękne patriotyczne prace plastyczne i nauczyły się wierszy i piosenek o swojej ojczyźnie. 9 listopada przedszkolaki w odświętnych strojach zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych.

 Nie zabrakło wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy. Treści piosenek śpiewanych przez dzieci podkreśliły uroki i piękno naszej Ojczyzny. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków".

galeria tutaj

Dzień postaci z bajek

Listopad to nie tylko jesienne szarugi i słota. W naszym przedszkolu udowodniliśmy po raz kolejny, że jesień może być piękna, kolorowa, radosna i pełna niespodzianek. Już początek listopada przywitał nas pięknem i różnorodnościom prac plastycznych przedstawiających ulubioną postać z bajki. Dzieci wraz z rodzicami wykonały te prace na konkurs plastyczny. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć najbardziej znane postacie z bajek , których świąto przypada na dzień 5 listopada.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi maskotkami przedstawiającymi postacie z bajek lub z ulubionymi książeczkami, a panie przygotowały dla dzieci niespodziankę. Przedszkolaki zostały zaproszone do obejrzenia teatrzyku pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl był o tyle inny od wszystkich, że tym razem w bajkowych postaciach przedszkolaki rozpoznać mogły swoje panie. Najwięcej emocji dostarczyło jednak rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Moja ulubiona postać bajkowa”. Pierwsze miejsce zajął Franek z grupy Słoneczek, drugie jego kolega z grupy –Staś, a trzecie miejsce wywalczyła Helenka z grupy Motylków. W każdej grupie przyznane zostały również wyróżnienia. Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

galeria tutaj

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 17 października na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Od dziś dzieci z grupy Motyków i z grupy Żabek stały się już „prawdziwymi przedszkolakami”.

Uroczystość rozpoczął program artystyczny podczas którego przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Następnie, dzieci w obecności swych rodziców, dyrekcji i wychowawców, obiecały być miłymi, dzielnymi przedszkolakami i dobrymi kolegami, nie grymasić i zgodnie bawić się w przedszkolu. Wszyscy mamy nadzieję, że obietnicy dotrzymają. Po występach artystycznych Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Rodzice maluchów z dumą i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy.

galeria tutaj

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

Dnia 17 października odbyła się na terenie szkoły i przedszkola próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Cała akcja przebiegała bez zakłóceń. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego dzieci pod opieką nauczycieli szybko, bezpiecznie i sprawnie opuściły budynek przedszkola udając się na miejsce zbiórki- boisko szkolne.

galeria tutaj

Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej

W ramach obchodzonego w październiku Dnia Poczty Polskiej dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Urząd Pocztowy w Żarnowie. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników oraz poznać zakres usług wykonywanych przez pocztę. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty zapoznając się z jej wyposażeniem i urządzeniami. Pani Naczelnik Maria Tomasik opowiedziała dzieciom o specyfice pracy w powyższej instytucji, pokazała specjalne przegródki na listy i rozdała każdemu pamiątkową kartkę pocztową zachęcając dzieci do jej wysłania.

Dla przedszkolaków była to bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie „Słoneczka” wysłały kartkę z pozdrowieniami dla pozostałych grup niebiorących udziału w wyprawie. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Aby jeszcze pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza 15 października do przedszkola został zaproszony gość specjalny - pan listonosz Tomasz Gierczyna. Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda torba z listami, czapka oraz logo poczty umieszczone na poszczególnych elementach stroju listonosza. Nasz gość przekazał przedszkolakom wiele ciekawych informacji o swojej pracy. Za tak wspaniałe spotkanie podziękowaliśmy panu listonoszowi specjalnym medalem z logo naszego przedszkola.

galeria tutaj

 

Dzień Chłopaka

W tym roku święto mężczyzn tych małych i tych dużych wypadło w niedziele. Dziewczynki z Radosnej Dolinki nie mogły zapomnieć o swych kolegach z przedszkola i postanowiły ich święto uczcić w poniedziałek.

W tym dniu we wszystkich grupach chłopcy zamienili się w superbohaterów a dziewczynki wręczyły im własnoręcznie przygotowane upominki, złożyły życzenia i odśpiewały sto lat. Tej wspaniałej uroczystości towarzyszyły zabawy, gry i konkursy, w których nasi chłopcy udowodnili, że w pełni zasługują na miano superbohatera. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

galeria tutaj

 

Spotkanie z funkcjonariuszami policji

24 września odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Paradyżu. Głównym celem spotkania było podsumowanie zdobytych dotychczas na zajęciach informacji na temat ruchu drogowego, a także przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci nie tylko w przedszkolu czy na drodze ale także i w domu.

Młodszy aspirant Piotr Koliczkowski i młodszy aspirant Marcin Stasiak w bardzo przystępny sposób wytłumaczyli dzieciom jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym a także podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia jak np. pies. Dzieci z zainteresowaniem słuchały policyjnych rad, a te bardziej śmiałe brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły swoim gościom podziękowanie.

galeria tutaj

Powitanie jesieni

Na poszukiwanie oznak nadchodzącej jesieni przedszkolaki z Radosnej Dolinki wybrały się już kilka dni wcześniej. Podczas spacerów dzieci szukały nie tylko jesiennych skarbów jak kasztany, żołędzie, kolorowe liście ale także inspiracji na jesienny pokaz mody. Chętne dzieci przygotowały wraz z rodzicami piękne jesienne stroje, które zaprezentowały podczas poniedziałkowego pokazu mody Jesień 2018. Zebrane przez dzieci podczas spacerów skarby jesieni ozdobiły kąciki przyrody w naszych alach i będą jeszcze wielokrotnie wykorzystywane podczas zajęć i prac plastycznych. Piękne kolorowe kreacje i towarzyszące im dźwięki piosenek o jesieni wprowadziły całe przedszkole w jesienny nastrój

Choć nowa pora roku powitała nas deszczem i chłodem, to liczymy na to , że tak miło powitana jesień na pewno nie będzie smutna, nudna i szara, ale piękna, ciepła i barwna.

galeria tutaj

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„W całej Polsce dziś dzień taki, że świętują przedszkolaki”

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce .W Radosnej Dolince tego dnia humory dopisywał od samego rana.

Przedszkolaki wykonały kilka ciekawych eksperymentów. Zrobiły własne instrumenty, na których wygrywały rytmy znanych piosenek przedszkolnych. Nie zabrakło też prac plastycznych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci ze wszystkich grup zaprosiły swoich kolegów do wspólnych konkursów i zabaw. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzień Przedszkolaka to jeden z najwspanialszych dni w roku. Wszystkim przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości płynącej ze wspólnych chwil spędzonych na nauce i zabawie w przedszkolu.

galeria tutaj

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.