Dodatkowe menu
Informacje

mini galeria
Rok szkolny 2016 / 2017

OGŁOSZENIE

Informacja dotycząca listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok 2017/2018 znajduje się w punkcie przedszkolnym. Wszelkich informacji udziela się w placówce.

Zakończenie roku

21 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenie roku przedszkolnego.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele nie tylko zabawy, ale przede wszystkim nauki. Przedszkole stało się dla większości dzieci drugim domem, o czym z uśmiechem śpiewały podczas części artystycznej.

Na występie nie zabrakło oczywiście rodziców, którzy zobaczywszy swoje pociechy: tańczące, śpiewające i recytujące, nagrodzili je gromkimi brawami. Szczególnie gorąco pożegnaliśmy dzieci, które opuszczają już przedszkolne mury. Życzymy im wielu sukcesów w nauce i mamy nadzieję, że będą miło wspominać czas spędzony w przedszkolu. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Dziękując za cały rok przedszkolny życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód i wielu niezapomnianych przeżyć.

galeria tutaj

 

Powitanie lata

22 czerwca w naszym przedszkolu witaliśmy lato! Tego dnia wszyscy przyszliśmy ubrani na żółto, by w bardzo słoneczny sposób powitać tą gorącą porę roku. Lato przywitaliśmy oczywiście zabawą i piosenką.

Dzieci bawiły się wesoło przy letnich piosenkach, utrwalały wiadomości o tym, co lato nam daje, tańczyły, rozwiązywały zagadki i rebusy. Tego dnia nie mogło zabraknąć letniego pokazu mody i „gorących jak słońce” prac plastycznych. Przedszkolaki wykazały się również zręcznością i zwinnością pokonując letni tor przeszkód. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, ponieważ całe piękne i gorące lato, a wraz z nim wakacje jeszcze przed nami.

galeria tutaj

 

DZIEŃ RODZINY

Jak co roku przedszkolaki z Radosnej Dolinki świętowały Dzień Rodziny. W poniedziałek 29 maja swoją uroczystość obchodzili rodzice dzieci z grupy „Motylki”, a we wtorek 30 maja swoich rodziców zaprosiły dzieci z grupy „Żabki”.

Wszystkie dzieci poprzez wiersze i piosenki wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, za cierpliwość i serce, które tak wiele rozumie oraz za mądrość i ojcowski autorytet. Podczas krótkich występów artystycznych oraz wystawionych bajek „Jaś i Małgosia” oraz „Trzy świnki” dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, taneczne i artystyczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę. Uroczystość ta była radosna i przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

galeria tutaj

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Rodzice dzieci z grup „ Motylków” i „ Żabek” przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także po to, aby poczytać im bajki.

Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. I grup, które chętnie i uważnie słuchają nowych bajek i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza – bo to duma, wyróżnienie i przywilej. Odwiedziły nas mamy Amelki, Jasia, Leny, Franka, Mileny, Marty. Po wysłuchaniu bajek dzieci wręczały własnoręcznie przygotowany upominek.. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

galeria tutaj

 

Teatr BAJKA

Nawiązując do tematyki zajęć związanych z teatrem, w piątek 5 maja gościliśmy po raz kolejny w naszym przedszkolu objazdowy teatr lalek „Bajka” ze spektaklem „Wielkie sprawy małej żaby”. Nasze przedszkolaki z wielka uwagą i zainteresowaniem śledziły losy żabki, która wprowadziła ich w świat ekologii.

Poprzez przedstawienie kształtowała właściwy stosunek do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Akcja rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką. W bajce wystąpiło 9 postaci: Żaba, Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni i Smok Wincenty oraz Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania aktorów, a na zakończenie podziękowały gościom gromkimi brawami.

galeria tutaj

Dzień Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

 piękne są nasze barwy ojczyste”.

Jednym z etapów wychowania w duchu patriotyzmu jest udział w obchodach świąt państwowych.  Maj jest miesiącem gdzie realizacja tego zadania możliwa jest na wiele sposobów.

W naszym przedszkolu obchody świąt majowych rozpoczęły się już 28 kwietnia, kiedy to przedszkolaki pod czujnym okiem swoich pań wykonywały flagi państwowe, kolorowały godła, wyklejały w ojczystych kolorach mapę Polski oraz powtarzały tekst hymnu narodowego.  Był to również  czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego. I choć przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. z wielką radością i powagą powtarzały kolejne wersy utworów. Z przyjemnością dzieci odbyły podróż po całej Polsce zwiedzając :  Kraków, Warszawę, Toruń , Gdańsk. Szkoda, że była to tylko podróż „ palcem po mapie”.

 Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

galeria tutaj

 

Dzień Ziemi

„My, przedszkolaki na ziemskiej kuli,

Wiemy, że Ziemię trzeba przytulić,

Zadbać o lasy, powietrze wodę, kwiaty, zwierzęta- całą przyrodę!”

 

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie- przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękna, zdrowa i bezpieczniejsza dla wszystkich.

W naszym przedszkolu Dzień Ziemi obchodziliśmy w poniedziałek 24 kwietnia. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była piękna, czysta, pachnąca, pełna zieleni i kwiatów. Na głowach przedszkolaków widniały opaski symbolizujące ziemię, a na ich koszulkach odznaki przyjaciela przyrody.

Dzieci dowiedziały się jak należy segregować śmieci. Poznały kolory poszczególnych koszy i świetnie poradziły sobie z segregacją śmieci. Dowiedziały się jak dbać o przyrodę. Wiedzą już, jak należy oszczędzać wodę i szanować rośliny.

To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Wszystkie  dzieci obiecały, że będą brać aktywny udział w ochronie naszego środowiska. Również każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

galeria tutaj

 

 

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych trwały w naszym przedszkolu już od dłuższego czasu. Najwcześniej posialiśmy owies, który pięknie wyrósł i ozdobił nasz stół, gdy dzieliliśmy się jajeczkiem.

Nie zapomnieliśmy o palmie wielkanocnej i pisankach. Bohaterami prac dzieci z obydwu grup były wykonane w przeróżny sposób i z różnorodnych materiałów: baranki, zajączki, kurczaczki i koguciki. Wspólnie z paniami dzieci poznawały zwyczaje związane ze Świętem Wielkanocnymi, charakterystyczne dla naszego kraju i naszej rodzimej kultury. Zatem zgodnie z polskim zwyczajem rodzinom naszych przedszkolaków oraz wszystkim gościom naszej strony życzymy:

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju.

 Wesołego Alleluja!!!

galeria tutaj

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

31 marca odbył się w naszej „ Radosnej Dolince” Dzień Otwarty, podczas którego dzieci w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z paniami, wyposażeniem sal i funkcjonowaniem przedszkola. Podczas swobodnych zabaw przyszli wychowankowie mieli okazję również zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi do „Radosnej Dolinki”.

Chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych. Aktywny udział w rozmaitych grach dostarczył dzieciom dużo radości i wrażeń. W nagrodę każde dziecko otrzymało proporczyk z logo przedszkola oraz coś słodkiego. Zapraszamy we wrześniu.

galeria tutaj

 

POWITANIE WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Motylki już po śniadaniu otrzymały niezwykły list. Był to list od bociana, który chciałby już wracać do naszego kraju i prosił dzieci o pomoc w poszukiwaniu oznak wiosny. Nasze Motylki postanowiły z wielka radością pomóc skrzydlatemu przyjacielowi. Bez trudu rozwiązały wszystkie przysłane w kopercie wiosenne zagadki, wykonały portret Pani Wiosny i nauczyły się zaklęcia przywołującego wiosnę. Przedszkolny dywan zamienił się w pole zmagań wiosny i zimy . Na szczęście wszystko odczarował „Marzec Czarodziej”. Przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem namalowały też listy z odpowiedzią na prośbę bociana. Włożyły je do własnoręcznie zrobionych kopert i oddały paniom do wysłania.

Listonosz odwiedził też grupę Żabek przynosząc im list od Pani Wiosny, a w nim różne zadania do rozwiązania. Dzieci musiały się wykazać znajomością oznak wiosny, odgłosów ptaków oraz zręcznością w układaniu wiosennych kwiatów. Żabki śpiewały piosenki o wiośnie, malowały Marzannę, pokonywały wiosenny tor przeszkód, a także tańczyły przy różnych piosenkach o tematyce wiosennej. Obie grupy radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Dzieci symbolicznie pożegnały zimę witając wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

galeria tutaj

 

DZIEŃ KOBIET

„Są dni weselsze niż niedziele, uśmiechem dają znać o sobie. Ubrany w kwiaty strojny w zieleń, uśmiechem wita nas Dzień Kobiet”.

Te słowa rozbrzmiały 8 marca w Radosnej Dolince w przygotowanym przez chłopców programie artystycznym skierowanym do ich koleżanek i wszystkich pań pracujących w przedszkolu. Dzień Kobiet przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Chłopcy w „odświętnych strojach” odśpiewali sto lat przy akompaniamencie instrumentów, złożyli życzenia i wręczyli wszystkim kobietom przygotowane wcześniej kwiaty. Wspólnie z dziewczynkami uczestniczyli w ulubionych zabawach, konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywali zagadki, śpiewali i tańczyli. Dużo radości sprawiły dzieciom wybory miss. Każda z dziewczynek okazała się być najlepsza w jakiejś dziedzinie.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili i sympatyczni. Nasze przedszkolaki nie zapomniały również o paniach w swoich domach i przygotowały dla nich piękne laurki. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

galeria tutaj

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowce, rasowce i dachowce. Kto? Oczywiście koty. 17 lutego zajęcia i zabawy w Radosnej Dolince zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota.

Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek: po ławeczce, po drabinie, z przeszkodami, łapanie myszki, rzucanie kłąbkiem wełny do celu czy przyczepianie kotu ogonka z zawiązanymi oczami. Dużo radości sprawiło dzieciom rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest także niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie dzieci na ich trudny los.

galeria tutaj

 

Walentynki

14 lutego to wielkie święto miłości i przyjaźni. Wiedzą o tym już nawet najmłodsi. Dla podkreślenia symboliki tego dnia żabki i motylki pojawiły się w przedszkolu w ubraniach w pięknym i ciepłym kolorze czerwonym.

Przedszkolaki wzięły udział w różnych walentynkowych zabawach i konkursach: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, wypełniały duże serce małymi papierowymi serduszkami, układały serduszka z kolorowych korków, bawiły się papierowymi serduszkami oraz balonikami. Nie mogło zabraknąć symbolicznej walentynki, którą dzieci wykonały dla swoich najbliższych, ukochanych osób. Na zakończenie serduszkowych zabaw odbyła się walentynkowa dyskoteka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

galeria tutaj

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W minionym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zarówno dzieci z grupy „Żabek” jak i „Motylków” zaprosiły swoje kochane Babcie i Dziadków na uroczystość, aby w szczególny sposób okazać im szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz zaprezentowały swoje zdolności aktorskie.
 

Mali artyści z grupy „Motylków” przedstawili bajkę „Jaś i Małgosia”, natomiast dzieci z grupy „Żabek” bajkę „Trzy świnki”. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, nie jednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Dużo radości i śmiechu przyniosły wspólne zabawy oraz konkursy, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Familiada” oraz „Jaka to melodia?”. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechów, radości i dumy. Mamy nadzieję, że na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

galeria tutaj

Aktualności

Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara. Strojów pięknych co nie miara.

Karnawał to wspaniały czas do zabaw nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które uwielbiają się wcielać w różne postacie z bajek. W naszym przedszkolu bal karnawałowy odbył się 13 stycznia. Już od rana w salach przedszkolnych pojawiały się wróżki , księżniczki, rycerze, wikingowie, krasnoludki i inne bajkowe postacie, a także dzikie zwierzęta, w tym lwy i tygrysy. Wśród dziewczynek królowało zimowe przebranie Elzy, ale zimową aurę rozgrzewały kolorowe motylki i biedroneczki. Wszyscy wspaniale się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. W całym przedszkolu rozbrzmiewała zachęcająca do tańca muzyka. Nasze przedszkolaki tylko na krótkie chwile zasiadały do stolików, aby zregenerować siły przy przygotowanym przez rodziców , czy wykonać piękne karnawałowe maski

Karnawał wciąż trwa, a my w przedszkolu, choć już bez tak pięknych strojów to nadal bawimy się wspaniale.

galeria tutaj

POWITANIE ZIMY

W tym roku po raz kolejny pogoda spłatała nam psikusa i kiedy przedszkolaki witały zimę, za oknem świeciło piękne słońce i nigdzie ani grama śniegu. Nie przeszkodziło to dzieciom w zimowych grach i zabawach.

Pani Zima przywitała dzieci zagadkami o śnieżkach, bałwankach i zimowych sportach. Po ich błyskawicznym rozwiązaniu przedszkolaki zamieniły się w małych aktorów i przedstawiły improwizacje ruchową do utworu A Vivaldiego „Zima”. Nie zabrakło też konkurencji sportowych i wspólnych tańców z „mroźnym gościem”. W oczekiwaniu na śnieg za oknami, dzieci wykonały w grupach zimowy pejzaż z nadzieją, że już niebawem zawita do nas prawdziwa zima.

galeria tutaj

OPŁATEK

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i śpiewania kolęd. I właśnie w ten piękny, jeszcze przedświąteczny czas, zgodnie z podtrzymywaną co roku tradycją w naszym przedszkolu, wszystkie dzieci zgromadzone przy pięknie udekorowanej choince odśpiewały swoje ulubione kolędy i połamały się opłatkiem. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy, aby każda świąteczna chwila żyła własnym pięknem, a Nowy Rok obdarował pomyślnością i szczęściem..

galeria tutaj

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia odwiedził nas z utęsknieniem wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość - starszy pan z długą siwą brodą ,w pięknym czerwonym ubraniu z cudownie brzmiącym dzwoneczkiem i workiem pełnym prezentów.

Wszystkie przedszkolaki z wielką radością powitały Mikołaja krótkim występem artystycznym. Wierszykom i piosenkom zdawało się nie być końca jeszcze przy rozdawaniu prezentów. Każdy chciał pokazać, czego nauczył się czekając przez calutki rok na Świętego Mikołaja. Mikołaj z wielką radością obdarował dzieci prezentami. Nasze przedszkolaki również nie zapomniały o Mikołaju. Wręczyły mu laurkę , podziękowały piosenką i zaprosiły za rok.

galeria tutaj

 

Andrzejkowe wróżby

30 listopada to dzień pełen magicznych wróżb. Tak było też w naszym przedszkolu. Panie przebrane za wróżki zaczarowały wszystkie dzieci.

Wspólnie laliśmy wosk, ustawialiśmy buty, aby zobaczyć kogo pierwszego w tym roku odwiedzi święty Mikołaj, kręciliśmy butelką, żeby sprawdzić co jeszcze czeka nas w życiu i jaki zawód będziemy wykonywać. Staraliśmy się wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony i sprawdzić jaki kolor do nas pasuje. Dzień dzisiejszy pełen był magii , radości i śmiechu. Z niecierpliwością czekamy kiedy nasze wróżby się spełnią.

galeriatutaj

 

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Nadchodzi zima. W okresie tym należy szczególnie dbać o zdrowie. Cieszymy się, że odwiedziła nas pielęgniarka z Piotrkowskiego Centrum Zdrowia NZOZ. Pani Elżbieta Taras przyszła tego dnia w różowym fartuchu z tajemniczym kuferkiem.

Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat dbania o higienę, jak zapobiegać infekcją oraz jak należy dbać o siebie. Pani Ela opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: strzykawki, ciśnieniomierz, plasterki oraz wiele innych. Każde dziecko mogło dokładnie je obejrzeć. Natomiast demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia serca kolegi czy też koleżanki budziła duże zainteresowanie wśród przedszkolaków. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominek. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie za przybycie , mile spędzony czas i przekazanie tak cennych rad.

galeria tutaj

 

Dzień Pluszowego Misia

W pokoiku, przy grzejniku leży misio na stoliku.

Wciąż mu myśli krążą w głowie, kto przytuli go dziś sobie.”

Duże i małe, kolorowe, puchate i mięciutkie misie przybyły 25 listopada wraz ze swoimi małymi właścicielami do Radosnej Dolinki, aby wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki stworzyły dla misiów wspaniałą misiową krainę. Wspólnie z Przytulankami poznały historie powstania pluszowego misia. Recytowały wiersze o misiach oraz bawiły się przy piosenkach jak : „ Pluszowy miś”, „Dwa malutkie misie”, „ Jadą, jadą misie”, „ Stary niedźwiedź mocno śpi” itp. Dzieci wraz ze swoimi pluszakami wzięły udział w konkursie wiedzy o misiach, a także w zabawach i konkursach ruchowych. Pluszowi przyjaciele towarzyszyli przedszkolakom także podczas leżakowania i byli bohaterami prac plastycznych. Dzień misia był pełen uśmiechu i zadowolenia podczas wspólnych zabaw, ale najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z przytulanką.

galeriatutaj

 

DZIEŃ KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku nosze.

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

 namalują wszystko, to co chcę…”

22 listopada przedszkolaki świętowały „Dzień kredki”. Tego dnia kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale także do zabaw ruchowych, matematycznych i rytmicznych.

Dzięki nim utrwaliliśmy nazwy kolorów, wystukiwaliśmy rytmy. Układaliśmy różne kolorowe wzory, a nawet całe obrazki. Dzieci poznały Edka – bohatera wiersza „ Edek z krainy kredek”. Wysłuchały również bajki: „Bajki o żółtej kredce” i „Bajki o szarej kredce i jej przyjaciołach”.

Kredki były bohaterami prac plastycznych. Przedszkolaki wspólnie wykonały wielką zaczarowaną kredkę oraz kredki z rolek po ręcznikach papierowych i kredki zakładki. Nie wiadomo kiedy, a szary listopadowy dzień pomalowaliśmy „ na żółto i na niebiesko, na czerwono, zielono i pomarańczowo”.

galeria tutaj

 

TEATR BAJKA

Dnia 2 listopada po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Lalek „ Bajka”. Tym razem aktorzy przedstawili młodym widzom bajkę pt.: „ Kocmołuszek”. Przedstawienie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia.

 Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa. Wszyscy widzowie oglądali bajkę z przyjemnością, a to za sprawą kolorowej scenografii i staranie wykonanych kukiełek oraz ciekawą oprawą muzyczną. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia!!!

galeria tutaj

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Ostatni tydzień października w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty. We wtorek 25 października dzieci z grupy „Żabki” stały się prawdziwymi przedszkolakami. A w środę 26 października swoje ślubowanie złożyły dzieci z grupy „Motylki”. Obie grupy już od dawna przygotowywały się na tę uroczystość. Mimo wielkiej tremy dzieci pięknie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki.

W nagrodę wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Po części artystycznej dzieci zregenerowały swoje siły słodkim poczęstunkiem. Pełne energii bawiły się również przy dźwiękach muzyki i bardzo się cieszyły, że zostały już PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI.

galeria tutaj

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się do biblioteki szkolnej.

W bibliotece przywitała ich pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach a szczególne książeczkom dla dzieci. Pani Emilia w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Jednak jeszcze większą radość sprawiła im zabawa do wiersza Juliana Brzechwy "Rzepka". Spotkania odbywało się w miłej atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani bibliotekarce, że niedługo znów ją odwiedzą.

galeria tutaj

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dziewczynki pamiętając o swoich kolegach przygotowały piękne laurki, a następnie zaprosiły do wspólnych konkursów i zabaw. Nasi „ mali panowie” musieli się wykazać wiedzą, umiejętnościami i sprytem, aby otrzymać od swych koleżanek odznakę Super Chłopaka

Nie zabrakło również nutki rywalizacji. W przeciąganiu liny brały udział dwie drużyny chłopców i dziewczynek. Dziewczynki wykonały dla kolegów kolorowe, jesienne kapelusze. Z pomocą pani sporządzili portret chłopca, którego wspólnie ozdobiły. Koleżanki odśpiewały sto lat i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkim chłopakom, tym małym i tym trochę większym, składamy najserdeczniejsze życzenia : samych pogodnych radosnych dni i uśmiechu w każdym momencie życia

galeria tutaj

Powitanie Jesieni

„Pani Jesień do nas przyszła i wesoło śpiewa nam, strój jej zdobią złote liście na bębenku dla niej gram…” takimi słowami piosenki przedszkolaki z grupy „Żabek” i „Motylków” 23 września powitały Panie Jesień, które przybyły do przedszkolaków z koszami pełnymi jesiennych skarbów. Dary od Pani Jesień zachwyciły wszystkich milusińskich.

Dzieci mogły je rozpoznawać, dotykać i podziwiać. Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom swobodne zabawy kasztanami, żołędziami, szyszkami i jarzębiną. Tego dnia przedszkolaki bawiły się wspólnie przy jesiennych piosenkach oraz brały udział w wielu wesołych grach i zabawach. Przedszkolaki na znak przyjścia nowej pory roku wykonały również piękne kolorowe jesienne drzewka oraz grzybki – muchomorki. Na zakończenie tego wspaniałego dnia przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.

galeria tutaj

 

Dzień Przedszkolaka

„ Jest Dzień Taty i Dzień Strażaka, a dzisiaj mamy Dzień Przedszkolaka” z wielką radością wypowiedziały wszystkie przedszkolaki. Po odsłuchaniu „Hymnu przedszkolaka” dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych.

„Motylki” wraz z „ Żabkami” wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jeden dzień z życia przedszkolaka. Wspólnie stworzyły logo na Dzień Przedszkolaka oraz odrysowały na kolorowych kartkach swoje rączki, które zabrały do domu. Uśmiech i zadowolenie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim milusińskim dużo uśmiechu i satysfakcji podczas nauki i zabawy w przedszkolu.

galeria tutaj

 

Dzień kropki

Od maleńkiej kropki wszystko się zaczęło. Tak jak każda droga rozpoczyna się od pierwszego kroku, tak i każde dzieło zaczyna się od pierwszej kropki. Nasze przedszkolaki po raz pierwszy dołączyły do świętujących 15 września „ kropkowiczów”.

Świętowanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu „The Dot”, opartego na książce Petera H. Reynoldsa. Przy dźwiękach piosenki „Biedroneczki są w kropeczki” szukaliśmy kropek w naszych salach. Dzieci pięknymi kolorowymi kropkami ozdobiły swoje korony. Zrobiły także korale, motylki i przepiękny portret kropki. Okazało się, że nawet kaczkę można wykonać z pomocą kropkowych stempli wykonanych z ziemniaków. Przedszkolaki bawiły się również w czarodziei zamieniając kropki w przeróżne obrazki. Kropki towarzyszyły nam także podczas zabaw ruchowych.

Już nie możemy się doczekać Święta kropki za rok.

galeria tutaj

Sposoby na wakacyjną nudę.

Przedszkolakom z Radosnej Dolinki obce jest pojęcie „nuda”. Po krótkim lipcowym odpoczynku pełne zapału, chęci do nauki, pracy i figli wróciły do przedszkola.

Pierwszy sierpniowy tydzień upłynął pod hasłem kolorów tęczy. W przedszkolnych salach było kolorowo niż zwykle, a przedszkolną szatnię ozdobiła piękna tęcza wykonana „własnoręcznie” przez dzieci. Sale zamieniała się raz w pełne tajemnic laboratorium a innym razem w teatralną scenę .

Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały tajniki przyrody. Łąka już nie ma tajemnic przed naszymi przedszkolakami. Doskonale wiemy jaka jest droga od kijanki do żaby, ile nóg ma stonoga i kto mieszka w podwodnym świecie. Rozmawialiśmy też o większych zwierzętach zarówno o domowych ulubieńcach jak i egzotycznych, które możemy spotkać w cyrku albo w zoo.

Wszyscy wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Często gościliśmy na placu zabaw. Urządzaliśmy zawody sportowe na Orliku i w sali. Wakacyjna pogoda zachęciła nas do wybrania się na piknik. Wszyscy dobrze się bawili.

Wakacje się kończą, ale my już nie możemy się doczekać jakie zadania, wyzwania i niespodzianki przyniesie kolejny rok.

galeria tutaj

 

WAKACJE

Minął roczek szkolny, na wakacje nadszedł czas. Chórem wykrzyczały przedszkolaki na ostatniej już w tym roku uroczystości. Z tej okazji przygotowały występ na pożegnanie przedszkola. Starały się tym bardziej, że swoją obecnością zaszczyciły nas: pani Aneta Jałosińska- Madej prowadząca z dziećmi przez cały rok zajęcia z języka angielskiego i pani Halina Wilk, która dbała o prawidłową postawę naszych przedszkolaków prowadząc przeróżne ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej.

Po występie pełnym wesołych wierszyków i radosnych piosenek każdy przedszkolak otrzymał stosowne dyplomy i upominki .Część dzieci z bagażem wspomnień wyruszyła już na wakacje. Niektóre na swą letnią wyprawę muszą jeszcze poczekać. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy udanego, pełnego przygód, ale jednocześnie bezpiecznego wypoczynku. Natomiast dzieciom , które opuszczają już nasze mury wielu sukcesów na dalszym etapie nauki, a tym które do nas wracają mówimy do zobaczenia wkrótce.

galeria tutaj

 

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.