Dodatkowe menu
Informacje

mini galeria
Aktualności

 

Dzień kropki

Od maleńkiej kropki wszystko się zaczęło. Tak jak każda droga rozpoczyna się od pierwszego kroku, tak i każde dzieło zaczyna się od pierwszej kropki. Nasze przedszkolaki po raz pierwszy dołączyły do świętujących 15 września „ kropkowiczów”.

Świętowanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu „The Dot”, opartego na książce Petera H. Reynoldsa. Przy dźwiękach piosenki „Biedroneczki są w kropeczki” szukaliśmy kropek w naszych salach. Dzieci pięknymi kolorowymi kropkami ozdobiły swoje korony. Zrobiły także korale, motylki i przepiękny portret kropki. Okazało się, że nawet kaczkę można wykonać z pomocą kropkowych stempli wykonanych z ziemniaków. Przedszkolaki bawiły się również w czarodziei zamieniając kropki w przeróżne obrazki. Kropki towarzyszyły nam także podczas zabaw ruchowych.

Już nie możemy się doczekać Święta kropki za rok.

galeria tutaj

Sposoby na wakacyjną nudę.

Przedszkolakom z Radosnej Dolinki obce jest pojęcie „nuda”. Po krótkim lipcowym odpoczynku pełne zapału, chęci do nauki, pracy i figli wróciły do przedszkola.

Pierwszy sierpniowy tydzień upłynął pod hasłem kolorów tęczy. W przedszkolnych salach było kolorowo niż zwykle, a przedszkolną szatnię ozdobiła piękna tęcza wykonana „własnoręcznie” przez dzieci. Sale zamieniała się raz w pełne tajemnic laboratorium a innym razem w teatralną scenę .

Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały tajniki przyrody. Łąka już nie ma tajemnic przed naszymi przedszkolakami. Doskonale wiemy jaka jest droga od kijanki do żaby, ile nóg ma stonoga i kto mieszka w podwodnym świecie. Rozmawialiśmy też o większych zwierzętach zarówno o domowych ulubieńcach jak i egzotycznych, które możemy spotkać w cyrku albo w zoo.

Wszyscy wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Często gościliśmy na placu zabaw. Urządzaliśmy zawody sportowe na Orliku i w sali. Wakacyjna pogoda zachęciła nas do wybrania się na piknik. Wszyscy dobrze się bawili.

Wakacje się kończą, ale my już nie możemy się doczekać jakie zadania, wyzwania i niespodzianki przyniesie kolejny rok.

galeria tutaj

 

WAKACJE

Minął roczek szkolny, na wakacje nadszedł czas. Chórem wykrzyczały przedszkolaki na ostatniej już w tym roku uroczystości. Z tej okazji przygotowały występ na pożegnanie przedszkola. Starały się tym bardziej, że swoją obecnością zaszczyciły nas: pani Aneta Jałosińska- Madej prowadząca z dziećmi przez cały rok zajęcia z języka angielskiego i pani Halina Wilk, która dbała o prawidłową postawę naszych przedszkolaków prowadząc przeróżne ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej.

Po występie pełnym wesołych wierszyków i radosnych piosenek każdy przedszkolak otrzymał stosowne dyplomy i upominki .Część dzieci z bagażem wspomnień wyruszyła już na wakacje. Niektóre na swą letnią wyprawę muszą jeszcze poczekać. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy udanego, pełnego przygód, ale jednocześnie bezpiecznego wypoczynku. Natomiast dzieciom , które opuszczają już nasze mury wielu sukcesów na dalszym etapie nauki, a tym które do nas wracają mówimy do zobaczenia wkrótce.

galeria tutaj

 

POWITANIE LATA

20 czerwca przedszkolaki z Radosnej Dolinki powitały zbliżające się wielkimi krokami lato. Nasze świętowanie rozpoczął letni pokaz mody połączony z piknikiem na plaży, w którą zamienił się przedszkolny korytarz. Nie mogło zabraknąć tanecznych pląsów przy muzyce o tematyce letniej takiej, jak: „Po łące biega lato”,” Lato płynie do nas”, czy „Tato już lato”. Nie byłoby lata bez ruchu na świeżym powietrzu. Toteż nasze przedszkolaki doskonaliły kondycję w zmaganiach sportowych.

Trudno określić, kto jest szybszy, sprawniejszy i zwinniejszy: czterolatki, czy trzylatki. Jedno jest pewne wszystkie przedszkolaki mają ogromne zasoby energii i sportowe zacięcie. Po zawodach dzieciaki wykonały jeszcze piękne latawce, które zabrały ze sobą do domu, by służyły im w dalszej zabawie i przypominały o przedszkolu podczas zbliżających się wakacji. Lato nierozerwalnie wiąże się ze słońcem i plażą, co dzieci również uwieczniły na swoich pracach. Bardzo się cieszymy , że piękne, kolorowe , pachnące truskawkami i malinami lato już przyszło do nas.

galeriatutaj

 

Dzień rodziny

Dzień 30 maja to dzień wyjątkowy, który z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków z Radosnej Dolinki i ich rodziców. Tego dnia bowiem uroczyście świętowaliśmy Dzień Rodziny.

Po krótkiej części artystycznej, dzieci zaprosiły rodziców na główną niespodziankę tego dnia. Nasze pociech przeobraziły się w prawdziwych aktorów wystawiając bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”. Nie mogło być inaczej, rodzice nagrodzili swoich milusińskich nie tylko ogromnymi brawami, ale także słodkim poczęstunkiem.

Po chwili oddechu dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkursach wzorowanych na programie Kocham Cię Polsko. Jak zwykle okazało się , że dla naszych przedszkolaków i ich rodziców wszystkie konkurencje to pestka. A ponieważ w Radosnej Dolince nie ma przegranych wszyscy uczestnicy zakończyli teleturniej z medalami.

Jako, że Dzień Dziecka tuż nie mogliśmy zapomnieć o upominkach dla naszych milusińskich. Kolorowe zabawki i układanki będą nam umilać kolejne dni w przedszkolu, aż do wakacji.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za zaszczycenie nas swoja obecnościom, za gromkie brawa i dobry humor. Wszystkim dzieciom i ich rodzeństwu życzymy samych pogodnych , słonecznych dni i wymarzonych prezentów na Dzień Dziecka.

galeria tutaj

 

SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ

19 maja 2016 roku nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Anna Dziurzyńska – logopeda. Celem tych zajęć była profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które w przyszłości decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej

Zajęcia logopedyczne przeprowadzone zostały w grupie trzy i czterolatków. Zadania dostosowane były do każdej grupy wiekowej. Zainteresowane spotkaniem dzieci aktywnie brały udział w proponowanych przez gościa zabawach. Przedszkolaki podziękowały pani wręczając własnoręcznie wykonany medal. Czas upłynął w radosnej atmosferze.

galeria tutaj

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

„Cała Polska Czyta Dzieciom” to akcja propagująca czytanie dzieciom książek. W naszym przedszkolu przedszkolaki codziennie słuchają bajek, wierszy, opowiadań czytanych nie tylko przez nauczycielki, ale również przez zaproszonych w tym celu gości.

W lekturę książek chętnie angażują się rodzice naszych przedszkolaków, co sprawia dzieciom wiele radości. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem bajek, a my zachęcamy rodziców do regularnego czytania dzieciom. Na zakończenie przedszkolaki wręczały rodzicom upominki za wspólnie spędzony czas i pozowały do wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom.

galeria tutaj

 

Dzień flagi

Nasze przedszkolaki nigdy nie zapominają o swojej ojczyźnie, dlatego dzień flagi w tym roku obchodziliśmy już 29 kwietnia.

Dzieci przypomniały sobie wszystkie symbole narodowe oraz zdobyły nowe wiadomości na temat flagi, godła i granic Polski. Nie zabrakło również wierszy np.,: „ Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, czy „ Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego. Podczas hymnu narodowego natomiast już wiemy, że musimy stać na baczność. Przedszkolaki wiedzą też od jakich plemion pochodzą nasi przodkowie i jak powstał „ Mazurek Dąbrowskiego”. Barwy biało – czerwone towarzyszyły nam podczas plastycznych prac indywidualnych i grupowych oraz podczas zabaw ruchowych. Teraz już zapamiętamy, że jesteśmy Polakami, a naszym krajem jest Polska z piękną stolicą Warszawą.

galeria tutaj

 

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu w przedszkolu dominował kolor zielony. Dzieci wysłuchały opowiadania o smutnej, chorej i zanieczyszczonej planecie Ziemi. Dowiedziały się jak należy o nią dbać, aby była czysta i zdrowo się na niej żyło.

Przedszkolaki posegregowały śmieci do pojemników zgodnie z materiałem, z którego zostały wykonane . Wykorzystały również surowce wtórne do zrobienia plakatu. Stworzyły eko- łąkę z rolek po papierze, z korków od butelek oraz z niepotrzebnych płyt CD. Wykazały się przy tym pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Natomiast plastikowe butelki i gazety były wspaniałą inspiracją do zwodów sportowych. Na zakończenie obchodów Święta Ziemi przedszkolaki poznały i pokolorowały Ekoludka używając przy tym barw Ziemi. Wszyscy mali ekolodzy za swoją wiedzę i umiejętności otrzymali order „ Przyjaciel Przyrody Ekoludka”.

galeria tutaj

 

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU

13 kwietnia 2016 r. odbyły się w naszym przedszkolu Dni Otwarte. W tym dniu przygotowanych było mnóstwo atrakcji dla przyszłych przedszkolaków. Jedną z nich był występ obecnie uczęszczających dzieci do punktu przedszkolnego, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Rodzice podczas

Dni Otwartych mogli zapoznać się z ofertą przedszkola, a najmłodsi do woli bawić się. Dzieci wraz z rodzicami chętnie włączały się do wspólnych gier i harców. Przyszli wychowankowie podczas swobodnych zabaw, mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi aktualnie do przedszkola. Mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków dla dzieci. Dni otwarte to wyjątkowa okazja, aby w sposób kompleksowy zapoznać się z bogatą ofertą naszej placówki. Zapraszamy we wrześniu.

galeria tutaj

TEATR BAJKA

11 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Lalek „ Bajka”. Tym razem aktorzy przedstawili młodym widzom bajkę pt. „ Jaś i Małgosia”.

Była kolorowa scenografia, pięknie ubrane lalki oraz świetna oprawa muzyczna. Spektakl miał na celu zachęcić najmłodszych do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych oraz dbanie o prawidłową postawę. Aktorzy za pomocą barwnych postaci bajkowych przekazali, że czynienie dobra powraca. Przedszkolaki, prócz obejrzenia przedstawienia mogły również spróbować swoich sił w animowaniu lalkami.

galeria tutaj

 

Tuż przed Wielkanocą

Jak ten czas szybko leci. Dopiero dzieliliśmy się w przedszkolu opłatkiem, a tu już pora na jajeczko. Dziś w przedszkolu rwetes i wrzawa, bowiem przygotowania do świąt idą pełną parą.

W Radosnej Dolince już dziś przygotowaliśmy wielkanocny stół i podzieliliśmy się jajeczkiem składając sobie życzenia. Oczywiście nasze przedszkolaki przygotowania do świąt rozpoczęły już dużo wcześniej. Posialiśmy wspólnie rzeżuchę i wykonaliśmy mnóstwo ozdób, które udekorują na święta nasz dom i przedszkole. Pojawiły się wśród nich zajączki, kurczaczki i baranki. Nie mogło też zabraknąć kolorowych, wykonanych różnymi technikami pisanek i palmy wielkanocnej. Wszystkie przedszkolaki wiedzą doskonale, co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku oraz jak zbudowane jest jajko. Dzieci nie mogą się już doczekać Śmigusa Dyngusa, by oblać swoich bliskich wodą lecz wiedzą doskonale , że trzeba to robić z umiarem.

Wszystkim rodzinom naszych przedszkolaków oraz przyjaciołom przedszkola życzymy zdrowych, wesołych, radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

galeria tutaj

 

POWITANIE WIOSNY

Każdy, czy duży, czy mały wie, że w kalendarzu zawitała dziś wiosna. Przedszkolaki z Radosnej Dolinki również postanowiły uczcić nadejście wiosny. Już po śniadaniu na przedszkolnym korytarzu pojawił się kolorowy korowód z Marzanną na czele. Kolorem dominującym w salach przedszkolnych był kolor zielony.

Dzieci razem z Janem Brzechwą zastanawiały się, jak przybędzie do nas wiosna. Tymczasem przyszła ona pieszo. Na naszej uroczystości nie mogło zabraknąć tańców przy muzyce o tematyce wiosennej w tym do utworu: „ Cztery pory roku- Wiosna” A. Vivaldiego i wiosennych zagadek. Dzieci wykonały piękną prace - wiosenne niebo pełne kolorowych motylków, kolorową wiosenna łąkę oraz ozdobiły smutne zimowe gałązki kolorowymi kwiatami. Od teraz w naszej sali na dobre zagościła wiosna.

galeria tutaj

Dzień Kobiet

8 marca, to dla nas wszystkich pań wyjątkowy dzień. Nasi „ mali mężczyźni” pamiętali o swoich „dużych i małych kobietkach”.

Przygotowali krótkie przedstawienie, wręczyli swoim koleżankom i paniom własnoręcznie wykonane kwiaty. Po występie chłopcy zaprosili swoje koleżanki do tańca oraz wspólnych zabaw. Jedną z nich było przeciąganie liny; nasze dziewczyny okazały się najlepsze – zwyciężyły. Najwięcej radości sprawił wszystkim pokaz mody. Chłopcy w tej konkurencji spisali się znakomicie ubierając swoje koleżanki. Nie zapomnieliśmy również o paniach, które każde dziecko ma w swoim domu. Dla babć, sióstr, mam były laurki. Wszystkim paniom życzymy wszystkiego, co najlepsze, nie tylko w dniu ich święta, ale na każdy dzień roku.

galeria tutaj

 

Ferie w przedszkolu

Ferie, to dla większości dzieci czas odpoczynku. W naszym przedszkolu jednak wesoło bawiliśmy się i uczyliśmy. W mniejszej, niż zazwyczaj grupie poznawaliśmy strony: prawa – lewa. Aby bardziej zapamiętać każde dziecko na prawą rękę, dostało kolorową opaskę. Już dużo rzadziej zdarza nam się mylić.

 Na gimnastyce ćwiczyliśmy z nowym sprzętem sportowym. Nie obyło się oczywiście bez zawodów i wyścigów. Przypominaliśmy sobie też kolory, cyferki, a niektórzy z nas znają już literki. Tym szczególnie gratulujemy. Z przyniesionych, kartonowych pudełek zbudowaliśmy domy i bloki, a potem całe miasto. Przedszkolaki podczas ferii w naszym przedszkolu nie nudziły się. Mamy nadzieję, że wszyscy pozostali też ciekawie spędzili ten czas.

galeria tutaj

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W dniu 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „ Święto Kota”. Do obchodów Światowego Dnia Kota przedszkolaki przygotowały się bardzo solidnie. Przyniosły maskotki oraz wiele ciekawych książeczek, ilustracji i zdjęć kotów domowych i drapieżnych. Podczas zajęć poznały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów.

Zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami. Poznały wiele ciekawostek z ich życia np.; „ Dlaczego kot mruczy?” itp. Wszystkie dzieci zmieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy piosenkach „My jesteśmy kotki dwa”. Polowały na myszki przy melodii z filmu „ Różowa pantera”. Nie zabrakło znanej i lubianej zabawy „ Uciekaj myszko do dziury”. Przedszkolaki bez problemu poradziły sobie z zagadkami oraz układaniem puzzli. Wielką radość sprawiła inscenizacja bajki S. Jachowicza „ Chory kotek”, w którego rolę wcielały się bardzo chętnie. Każde dziecko wykonało starannie pracę plastyczną – kolorowego kotka z rolki papieru. Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest także niesienie pomocy bezdomnym kotom.

galeria tutaj

 

Walentynki

Walentynki to święto zakochanych ale nie tylko. W poniedziałek 15 luty był dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. W tym dniu w przedszkolu dominował kolor czerwony. Trzy i czterolatki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: zabawy ruchowe przy znanych piosenkach, tańce z balonami, układanie serca z balonów. Przedszkolaki wykonały prezenty walentynkowe, aby obdarować swoich najbliższych. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka i czerwone pluszaki. To co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek dla drugiego człowieka. Każde dziecko otrzymało od swojej pani lizaka i czerwonego balonika w kształcie serca. Był to dzień pełen wrażeń.

galeria tutaj

 

Teatr Bajka

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościliśmy objazdowy Teatr Bajka z Przysietnicy. Aktorzy przedstawili bajkę pt.: „ Gucio zaczarowany”.

Głównym motywem przedstawienia było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia… ale mamy też obowiązki. Spektakl wzbogacony był piękną ręcznie malowaną scenografią i staranie wykonanymi lalkami. Nie zabrakło również świetnej oprawy muzycznej. Przedszkolaki oglądały bajkę z wielkim zainteresowaniem. Po spektaklu mogły porozmawiać z aktorami, obejrzeć rekwizyty i barwne, ręcznie wykonane lalki. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie dla nas tak pięknej sztuki

galeria tutaj

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Dnia 10.02. 2016 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość pan Paweł Pytlos, który jest leśniczym Leśnictwa Myślibórz. Na początku spotkania zaprezentował swój strój roboczy oraz torbę, w której znajduje się wiele niezbędnych akcesoriów do codziennej pracy.

Pan Paweł opowiedział o pracy leśniczego, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Ostrzegł dzieci jak należy zachować się w lesie, gdy spotkają na drodze dzikie zwierzę. Nasz gość mówił również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Zachęcał do budowania karmników i dokarmiania ptaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały album z ilustracjami zwierząt znanych i mniej znanych, które zamieszkują w lesie. Ciekawość przedszkolaków wzbudziły również niektóre nazwy np. części ciała zwierząt. Nie każde dziecko wie, że uszy zająca to słuchy, a jeleń ma poroże, a nie rogi. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi wręczając mu własnoręcznie wykonany medal. Wizyta ta na długo pozostanie w pamięci dzieci. Zapraszamy na kolejne spotkanie i dziękujemy.

galeria tutaj

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał, to fantastyczny czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli, ale i dzieci. W czwartek 4 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal. Tego dnia już od samego rana do sal schodziły się tajemnicze postacie.

Dziewczynki przebrane były za wróżki, królewny, motylki. U chłopców dominowały stroje strażaków, policjantów i piratów. Można było spotkać postacie z bajek jak Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Zorro, Boba budowniczego i Wikinga. Udekorowane w kolorowe balony sale wprowadziły przedszkolaków w radosny nastrój. Przedszkolaki bawiły się uczestnicząc we wspólnych zabawach tanecznych oraz z pełnym zaangażowaniem brały udział w różnych konkursach. Dzieciom towarzyszyło sporo emocji, a uśmiechy nie schodziły z twarzyczek mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie balu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, przy którym dzieci mogły chwilę odpocząć i „ nabrać siły” do dalszej zabawy. Tego dnia zabawom i szaleństwom nie było końca. Ten dzień upłynął przedszkolakom wesoło, radośnie i bajecznie kolorowo.

A następny bal karnawałowy już za rok...

galeria tutaj

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 28.01.2016 r. świętowaliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Goście dopisali, zabrali też ze sobą dobre humory i uśmiechy na twarzy.

W tak uroczystym i ważnym dniu wszyscy nasi ukochani dziadkowie czuli się bardzo wyjątkowo. Przedszkolaki w odświętnych strojach prezentowały przygotowany koncert piosenek, wierszyków i życzeń. Bardzo dużą niespodzianką było przedstawienie pt: „Czerwony kapturek”. Dzieciaki w odpowiednich przebraniach wcielały się w postacie z bajki.

Bardzo to przeżywały, bo chciały wszystkie wypaść jak najlepiej. Były również specjalne upominki dla babć i dziadków w postaci korali i różowych okularów. Dzięki pomocy rodziców po przedstawieniu wszyscy zasiedli do stołu zastawionego słodkim poczęstunkiem. Po krótkim odpoczynku chętni dziadkowie wraz z wnukami brali udział w zabawach i konkursach. Raz jeszcze wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrówka oraz samych pięknych chwil w życiu.

galeria tutaj

 

Wizyta w bibliotece

W czwartek przedszkolaki wybrały się z wizytą do biblioteki szkolnej. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. W bibliotece, znajdują się różnorodne książki i czasopisma.

Dzieci zauważyły ciekawe kompozycje dekoracyjne wykonane własnoręcznie przez pracownicę biblioteki – Panią Emilię Zelgę. Pani Emilia bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy jako bibliotekarki. Dzieci miały okazję przejść się między regałami wypełnionymi po same brzegi książkami. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz poznały zasady zachowania w tym szczególnym miejscu. Wszystkim przedszkolakom niezwykle spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Dziękujemy za interesującą „ wyprawę” po świecie książki..

galeria tutaj

Opłatek

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości i życzliwości. Ze świętami związane są liczne tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem.

W naszym przedszkolu łamanie opłatkiem stało się już tradycją. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami śpiewały ulubione kolędy. Nie zabrakło także szczerych i z serca płynących życzeń. Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie dla Państwa czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

galeria tutaj

 

Dzień pełen niespodzianek

Chociaż pogoda wcale na to nie wskazuje, 22 grudnia, we wtorek zawitała do nas zima. Nie był to jednak jedyny gość, który tego dnia odwiedził przedszkolaki w Radosnej Dolince.

 Przybył do nas też niezwykły posłaniec. Choć w drzwiach ukazała się dobrze znana wszystkim dzieciom postać naszego zaprzyjaźnionego pana listonosza, to sama przesyłka była niezwykła. To list od samego świętego Mikołaja, który dotarł do nas aż z Laponii. Nie był to koniec niespodzianek. Kiedy dzieci siedziały przy stolikach skupione na wykonywaniu portretu pani zimy, w przedszkolu rozległo się głośne pukanie. To „ kolędnicy” ze szkoły podstawowej przybyli do nas z jasełkami. Po pięknym występie dzieciaki wraz z gośćmi zaśpiewały kolędy i zaprosiły na wspólne zdjęcie przy choince. Gościom dziękujemy za wprowadzenie nas w świąteczny nastrój. Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowych, pełnych ciepła, szczęścia i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

galeria tutaj

 

Mikołaj

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszyscy przygotowywaliśmy się bardzo starannie, ucząc się wierszyków i piosenek, aby powitać i ugościć Mikołaja. Emocje towarzyszyły przedszkolakom od samego rana. Tuż po śniadaniu na dzieci w ich salach czekały prezenty, którymi będą bawić się w przedszkolu. Nadeszła ta długo oczekiwana chwila.

Do drzwi w przedszkolu zapukał Mikołaj. Nasz gość swoją wizytę rozpoczął od najmłodszych. Na twarzach dzieci zauważyć było można nie tylko radość , ale także obawę i lęk. Mikołaj ciepłym słowem i swoją osobowością szybko zjednał sobie najmłodszych przedszkolaków. Z niecierpliwością na gościa czekały również starszaki. Jednak rozmowa z tak niecodziennym gościem zrekompensowała ten długi czas oczekiwania. Wszystkie dzieci spotkały się na korytarzu przy choince, gdzie Mikołaj obdarował każde dziecko upominkiem. A prezenty były wspaniałe. W ramach podziękowania dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany upominek. Nie zabrakło również zdjęć z Mikołajem. Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek pełen prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

galeria tutaj

galeria cd

 

Barbórka

Czwartego grudnia swoje święto mają wszyscy górnicy . Przedszkolaki z Radosnej Dolinki również postanowiły uczcić ten dzień. Wszystkie dzieci dokładniej niż zwykle przyjrzały się bryłce węgla , dowiedziały się jakie ma właściwości, do czego jest wykorzystywany i jak powstał.

Obejrzały również na ilustracjach strój górnika ten do codziennej pracy i ten odświętny. Niezwykłe wrażenie zrobiła na dzieciach czapka górnika, która bardzo się im spodobała. Postanowiły z pomocą pań zrobić podobne czapki. Przedszkolaki naśladowały górników w drodze do pracy i ich ciężką pracę pod ziemią. Mogły tez doskonalić swoje umiejętności liczenia układając odpowiednią ilość węgielków w wagonikach. Wszyscy wiemy, że praca górnika jest niezwykle ciężka ale bardzo potrzebna.

galeria tutaj

Dzień wolontariusza

Od jakiegoś czasu gośćmi w naszym przedszkolu młodzież z gimnazjum w Żarnowie, która w ramach wolontariatu spędza wolne popołudnia z przedszkolakami. Z racji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariusza maluchy postanowiły przygotować dla starszych kolegów i koleżanek kilka niespodzianek.

Zaprosiły do wspólnej zabawy, aby uczcić ich święto. Wolontariusze jak zwykle przybyli z pełnym wachlarzem pomysłów. Na początek wszyscy rozmarzyli się słuchając bajki o Kopciuszku czytanej przez jednego z wolontariuszy. Kilka chwil później niczym kopciuszek na balu ruszyli w tany. Po wspólnej zabawie i tańcach zasiedli do stolików aby przygotować kilka ozdób choinkowych. Bo święta zbliżają się wielkimi krokami. Na koniec przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki.

Naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

galeria tutaj

 

Andrzejki

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. 27.11.2015r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Każdą z grup odwiedziły wróżki, które wprowadziły tajemniczą atmosferę.

Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną albo jak na imię będzie miała druga połówka ). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Dzień wróżb przebiegł w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość. Czy wróżby te się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom. . Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. „Andrzejki” są także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

galeria tutaj

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wiadomo to nie od dziś: przyjacielem każdego dziecka jest pluszowy miś. 25 listopada obchodziliśmy właśnie święto misia pluszowego.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubioną maskotkę, aby zaprezentować ją swoim kolegom i koleżankom. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, wspólnie rozwiązywały zagadki o bohaterach różnych bajek, w grupach wykonywały też ciekawe prace plastyczne z misiem w roli głównej. W tym dniu w przedszkolu dzieciaki całą swoją uwagę poświęcały zabawom z ulubionym misiem, bo przecież nie zawsze mogą zabrać go ze sobą z domu.

galeria tutaj

 

Światowy Dzień Piernika

W poniedziałek 23 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. Tego dnia po całym przedszkolu roznosiły się zapachy korzennych przypraw. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą pierniki i od czego wzięła się ich nazwa.

 Poznawały również przepis na wspaniałe ciasto piernikowe, zaś same zabawiły się w cukierników ozdabiając piernikowe ciasteczka. Przedszkolaki bardzo sprytnie odnalazły też pierniki w znanych bajkach pt: „ Jaś i Małgosia” oraz „ Piernikowy ludzik”. Wychodząc do domu wszystkie dzieciaki zabrały ze sobą słodkie niespodzianki, aby podzielić się z bliskimi. Życzymy smacznego.

galeria tutaj

 

Pasowanie

Dla naszych przedszkolaków z Radosnej Dolinki dzień 9 listopada był bardzo uroczysty. Wszystkie dzieci pięknie wystrojone i przejęte dołączyły bowiem do grona prawdziwych przedszkolaków.

Pasowanie rozpoczął od dawna już przygotowywany występ dzieci, podczas którego zaprezentowały one opanowane dotychczas wierszyki i piosenki. Po występie wszyscy otrzymali odpowiednie dyplomy, a rodzice nagrodzili dzieci niespodziankami i słodkim poczęstunkiem, po którym wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Pomimo smutnej pogody, wesoły nastrój udzielił się wszystkim. Gratulujemy dzieciakom wspaniałego występu.

galeria tutaj

Halloween w przedszkolu

W piątek – 30 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Halloween”. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją obchodzenia tego święta. Natomiast dobra zabawa rozpoczęła się tuż po śniadaniu. Przygotowane zostały konkursy,

w których brały udział najdzielniejsze przedszkolaki. Chętnych nie brakowało, nawet wśród najmłodszych. Maluchy bawiły się razem z paniami przy muzyce. Kulminacyjnym punktem programu były różne gry i zabawy, które wywołały dużo emocji. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych dla nich konkurencjach: zabawy z miotłą, walka na miny, konkurs na mumię, balony z zadaniami, złap swój ulubiony smakołyk. Na koniec zostały obdarowane przez swoje wychowawczynie słodkościami. Dzień ten był pełen śmiechu, radości i humoru a także „małego dreszczyku”

 

galeria tutaj

 

POZNAJEMY ZMYSŁY

Za oknem październikowa słota a w przedszkolu gorąca atmosfera, bo i tematyka zajęć ciekawa. W tym tygodniu poznawaliśmy bowiem wszystkie zmysły. Jako pierwszy doskonaliliśmy zmysł dotyku. Przedszkolaki miały możliwość poznania tego zmysłu za pomocą materiałów o różnych fakturach. Ciepło i zimno doświadczyły za pomocą wody i suszarki. Bardzo ważnym zmysłem jest także smak.

Dzieci rozpoznawały również smaki i konsystencje potraw. Wspólnie wyróżniliśmy cztery podstawowe smaki : słodki, słony , kwaśny i gorzki. Ulubionym smakiem dzieci jest smak słodki. Nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym w codziennym życiu wzroku. Przedszkolaki miały możliwość oglądania świata przez lornetkę i przymierzenia okularów. Dowiedziały się jak bardzo ważne jest dbanie o oczy. Wiedzą, że zbyt długie oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera niszczy wzrok. Kolejny zmysł to słuch, który pozwala na rozróżnianie i rozpoznawanie dźwięków. Stworzyły wspaniałą orkiestrę z przedmiotów znalezionych w kuchni i przedszkolnych salach. Po wysłuchaniu opowiadania G. Kasdepki „Uszy na sprzedaż” wszystkie przedszkolaki obiecały, że zawsze będą słuchać swoich pań i rodziców. Jako ostatni zagościł w naszym przedszkolu zmysł węchu. Wszystkie nosy pobudzone zostały rozmaitymi zapachami np.: perfum, kawy, olejków do ciasta, cytryny i pomarańczy. Były też mniej przyjemne wonie octu, zmywacza do paznokci czy czosnku. Noski naszych przedszkolaków w rozróżnianiu zapachów świetnie się spisały. Dla utrwalenia wszystkich zmysłów zaśpiewaliśmy piosenkę „Nasze zmysły”. Przedszkolaki już wiedzą doskonale do czego służą: ręce, oczy, uszy, nos i usta i jak trzeba o nie dbać.

galeria tutaj

 

Próbna ewakuacja

Dnia 23 października przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz personel.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Przede wszystkim zachowanie spokoju, szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Ćwiczenie ewakuacji ma na celu uczenie dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia. Nad sprawnym przebiegiem całej akcji czuwała pani wicedyrektor szkoły podstawowej Barbara Kalinowska.

galeria tutaj

 

Wizyta listonosza

14 października do przedszkola zawitał pan listonosz Tomasz Gierczyna. Nie była to zwykła wizyta z listem czy też paczką. Pan listonosz na zaproszenie przedszkolaków przybył, aby zdradzić nam kilka tajników swojej codziennej pracy.

Dzieci zainteresowaniem słuchały o tym jak należy zaadresować poprawnie list, gdzie przykleić znaczek, jak wysłać paczkę. Poznały logo Poczty Polskiej, które umieszczone jest na torbie i czapce listonosza. Dużą ciekawość wzbudziła torba listonosza, którą dzieci chętnie przymierzały. Jak się okazało praca listonosza wcale nie jest łatwa i lekka. Przedszkolaki w podzięce przygotowały własnoręcznie zrobiony medal dla niezwykłego gościa pana Tomasza Gierczyny. Dziękujemy.

galeriatutaj

 

Dary jesieni

Nie tylko w kalendarzu króluje jesień, zawitała ona w pełni i do naszego przedszkola z koszami pełnymi przeróżnych darów. W przedszkolnych salach nie brakuje kasztanów, żołędzi , jarzębiny czy szyszek, które przedszkolaki przyniosły ze spacerów.

W kącikach przyrody są też jesienne warzywa, które okazały się doskonałym materiałem do wielu zabaw. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci świetnie bawiły się urządzonym w sali trzylatków sklepie – warzywniaku. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały o hodowli i przeznaczeniu roślin oraz sposobach ich przetwarzania. Same dzieliły się doświadczeniami wyniesionymi z domowej kuchni. Jak się okazało warzywa to nie tylko doskonały składnik różnego rodzaju surówek i sałatek ale także materiał do sporządzenia między innymi pieczątek, którymi dzieci ozdobiły wykonane wcześniej „papierowe słoje z przetworami na zimę”. Do kącika przyrody dołączyły również warzywa i owoce z masy solnej. Będą one codziennie przypominać przedszkolakom jak ważne dla naszych organizmów są witaminy.

galeria tutaj

 

Owocowy dzień w przedszkolu

Pierwszy październik minął nam w przedszkolu pod hasłem „ Dzień owoców”. Przedszkolaki miały okazję poznać nie tylko owoce krajowe ale również południowe.

Za pomocą zmysłów mogły je dotknąć, powąchać, obejrzeć z każdej strony oraz posegregować. Dzieci dowiedziały się jak należy pielęgnować drzewa, krzewy na których rosną „ smaczne witaminki” lubiane przez dzieci jak i dorosłych. Przedszkolaki sporządziły przepyszną sałatkę owocową. Na koniec zajęć dzieci ze smakiem skosztowały swoje kulinarne dzieło. Cieszymy się, że dzieci wiedzą jak ważne dla zdrowia są owoce. Warto je jeść.

galeria tutaj

 

Dzień Chłopaka

Jak co roku 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Na tę uroczystość dziewczynki przygotowały dla kolegów upominki w postaci własnoręcznie wykonanych laurek. Nie zbrakło gier, zabaw i konkursów, w których chłopcy chętnie brali udział. Podjęli również próbę jedzenia jabłka wiszącego na sznurku.

 Dużym wyzwaniem był dla nich taniec w parach z balonem na gazecie. Wiele radości zarówno chłopcom jak i dziewczynkom sprawił pokaz mody. Dziewczynki wybrały mistera: uśmiechu, zabawy, tańca, humoru, sportu oraz eleganta. Wszyscy bawili się wspólnie przy wesołej muzyce. Dzień minął szybko i przyjemnie. Było super!!!

galeria tutaj

 

Jesień

23 września powitaliśmy Panie Jesień, które w pięknych, kolorowych strojach z koszami jesiennych darów przybyły do przedszkolaków. Dzieci w dwóch grupach podziwiały owoce i warzywa, nazywały je, określały kolory i kształty oraz odpowiednio segregowały.

. Jak zawsze najwięcej radości sprawiały dzieciom zabawy i konkursy m.in.: rzucanie kasztanami do celu, taniec liści, zabawa ruchowa „pingwiny”, jesienna orkiestra oraz zgadywanki o tematyce jesiennej. Przedszkolaki wykonywały również prace plastyczne w kolorach jesieni. Podczas spaceru natomiast wszyscy szukaliśmy oznak jesieni w przyrodzie. Mimo wesołych zabaw i konkursów trochę szkoda nam wszystkim cieplutkiego lata.

galeria tutaj

 

Dzień przedszkolaka

 

21 września po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Taki dzień dla nas to okazja do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego rana na buziach maluchów gościł uśmiech. Przedszkolaki nie mogły doczekać się niespodzianek, jakie przygotowały dla nich panie w grupach.

Dzieci chętnie brały udział w konkursach i konkurencjach sportowych. Po poczęstunku trzy i czterolatki wyruszyły w pochodzie do sali, gdzie odbyły się wspólne zabawy taneczne przy ulubionych dziecięcych piosenkach. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent. Maluchy zostały odznaczone orderem „Super Przedszkolak”. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wielu radości i spełnienia marzeń.

Galeria tutaj

Informacja

Rok 2014 / 2015 przeniesiony do archiwum

Wakacje

Na wakacyjny czas życzymy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom dużo słońca, radości, uśmiechu na twarzach, wspaniałych przeżyć i niezapomnianych przygód oraz bezpiecznych powrotów do domu. Wszystkie przedszkolaki zapraszamy znów pierwszego września. Do zobaczenia.

 

Koniec roku

W czwartek 25 czerwca obchodziliśmy zakończenie roku w przedszkolu. Dzieci jak zwykle przed taką uroczystością z przejęciem wyczekiwały przybycia gości. W odświętnych strojach pokazały przygotowany występ. Były wierszyki, piosenki, zabawy i upominki. Najważniejszym punktem było pożegnanie starszaków, które od września idą do zerówki. Ich właśnie w sposób szczególny pożegnały trzylatki. Dzieciaki otrzymały na koniec dyplomy ukończenia przedszkola oraz dyplomy uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego prowadzonego przez panią Martę Lasotę. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za przybycie na tę uroczystość. Przedszkolaki zapraszamy do przedszkola od września.

Galeria tutaj

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.