Dodatkowe menu
Informacje

mini galeria
Aktualności

 

Dzień Przedszkolaka

W piątek 19 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieciom od samego rana dopisywały dobre humory. Dzień rozpoczęły zabawy, tańce i śpiewy.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem ozdabiały balony i grały na instrumentach muzycznych. Nie zabrakło także konkurencji sportowych. Wiele radości sprawiło maluchom przechodzenie przez tunel oraz wyścigi na kocach. Po wesołej zabawie był też czas na słodki poczęstunek.

Na koniec pobytu w przedszkolu wszystkie dzieci zostały odznaczone medalami: „Super Przedszkolaka”, z czego bardzo się ucieszyły

galeria  tutaj

Zapraszamy na film

 

Wakacje w Radosnej Dolince

Czas wakacji to czas odpoczynku, ale również czas na poznawanie nowych rzeczy oraz beztroskich zabaw.

Mimo upału nasze przedszkolaki są w doskonałej formie. Pełne zapału i chęci aktywnie uczestniczą w grach, zabawach oraz odkrywaniu swoich ukrytych talentów. Bawimy się w teatr. Dzieciom nie brakuje bujnej fantazji, wymyślają własne bajki, które chętnie przedstawiają swoim koleżankom i kolegom. Rozwijamy również zdolności plastyczne wykonując różne kukiełki z kolorowej bibuły, figurki z masy solnej, maski oraz wazoniki malowane farbami witrażowymi itp. W wolnym czasie pomiędzy zajęciami, przedszkolaki bawią się w kącikach z zabawkami, wznosząc wspaniałe konstrukcje z klocków i nie tylko. Nie brakuje także zabaw na świeżym powietrzu. I tak nam mija kolejny tydzień wakacji w naszym przedszkolu.

galeria tutaj

Uroczyste zakończenie

Minął kolejny rok w „ Radosnej Dolince”. 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny: śpiewały piosenki, recytowały wiersze na temat wspólnie spędzonych chwil w przedszkolu oraz zbliżających się wakacji.

 Podziękowały również swoim Paniom za razem spędzone czas. Wszyscy wspaniale się bawili chociaż niejednemu, czy małemu, czy dużemu łezka się w oku zakręciła. Młodsze przedszkolaki pożegnały swoich kolegów i koleżanki, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym w szkole. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom i upominek. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom oraz nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji, pięknej pogody, dużo wypoczynku oraz bezpiecznej zabawy. Do zobaczenia we wrześniu.

galeria tutaj

Powitanie lataa

Było nie tylko gorąco od promieni słonecznych, które wkradały się przez okna do naszego przedszkola, ale także od wielu zabaw, konkursów z okazji nadejścia lata.Utwór A. Vivaldiego pt „ Lato” wprowadził nas w kolejną porę roku - najbardziej oczekiwaną przez dzieci. Lato powitaliśmy wesołą zabawą z żółtymi wstążkami.

Przedszkolaki chętnie opowiadały, jak można spędzić wolne letnie dni, w co się bawić oraz jakie sporty uprawiać. Dzieci zbudowały olbrzymie słońce na środku sali, następnie usiadły wokół niego i śpiewały piosenki. W pracach grupowych stworzyły piękne pejzaże letniej łąki. Nasi „ mali detektywi” z łatwością rozwiązywali letnie zagadki. Wychowawczynie opowiedziały jak bezpiecznie trzeba bawić się podczas wolnch dni. Wszyscy cieszymy się , że lato już zagościło wśród nas.

galeria tutaj

Piknik Rodzinny

 

Jak co roku z końcem maja świętujemy w przedszkolu Dzień Rodziny. Dzieci zaprosiły swoje mamusie i swoich tatusiów na specjalnie przygotowaną uroczystość z okazji ich święta. Na początku przedszkolaki zaprezentowały krótkie, ale wesołe przedstawienie, za które otrzymały gromkie brawa.

Były piosenki, wierszyki, tańce oraz życzenia i upominki dla rodziców, jak ich pociech. Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i z łezką w oku dziękowali za własnoręcznie zrobione upominki. Gwar, radość, a przede wszystkim uśmiech gościł na twarzach dzieci i ich rodziców. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych (taniec z balonem, puszczanie baniek mydlanych itp.), przygotowanych przez wychowawczynie. Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy z Rady Rodziców. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców. Wszystkim Rodzinom życzymy ciepła, miłości i pociechy ze swoich dzieci.

galeria tutaj

Dzień Flagi

Tuż przed świętem flagi cała Radosna Dolinka w biało – czerwonych barwach. Obchodziliśmy bowiem nie tylko tę uroczystość, ale również 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 Dzieciaki poznawały symbole narodowe oraz legendę powstania państwa polskiego. Z właściwą sobie powagą wysłuchały hymnu państwowego oraz „ Ody do radości”. Nie zabrakło recytowanych przez starsze dzieci wierszy np.: „ Kto Ty jesteś?”, czy „ Barwy ojczyste”.

galeria tutaj

Dzień Strażaka

W dniu 6 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały strażacki strój, który każdy później mógł przymierzyć. Dzieciaki „gasiły pożar” prawdziwym wężem strażackim. Nie zabrakło także zawodów sprawnościowych i konkursów, jak przystało na odważnych strażaków. Przedszkolaki wybrały się też w radosną „podróż na niby”, aby zwiedzić kilka krajów Unii Europejskiej. Po powrocie z wycieczki do naszej ojczyzny, z pomocą pań, dzieciaki wykonały flagę Polski Całą uroczystość zakończyły konkursy sprawdzające zdobytą wiedzę o Polsce i Polakach.

Dzień ten bardzo przypadł przedszkolakom do gustu, szczególnie chłopcom, co widać było po ich uśmiechniętych buziach.

galeria tutaj

Dzień Ziemi

W dniu 24 kwietnia przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci wraz z paniami zastanawiały się co można zrobić, aby nasza planeta była czysta i piękna.

Z tej okazji wychowawczynie przygotowały wiele ciekawych zabawach i konkursów. W ramach rewii mody dzieci prezentowały ekologiczne stroje zrobione z papieru i kolorowej bibuły. Po dotyku rozpoznawały ekologiczne przedmioty, z których wykonały przepiękne prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu oraz zawody w zebraniu „śmieci” z naszej planety Ziemi. Zabawę zakończyły tańce i radosny śpiew dzieci. Ekologiczne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom. To był wspaniały dzień. Chcemy bowiem by za rok w Dniu Ziemi było w Żarnowie i na całym świecie mniej śmieci, niż w tym roku.

galeria tutaj

Przygotowania do świat wielkanocnych

Rozpoczęliśmy wprowadzanie dzieci w nastrój świąt Wielkiej Nocy. Tłumaczymy na czym polegają tradycje świąteczne i co oznacza ich symbolika. Na zajęciach wykonujemy pisanki różnymi technikami, dekoracje, zasialiśmy rzeżuchę.

W związku z nadchodzącą Niedzielą palmową dzieci wykonały wspólnie z paniami przepiękną palmę wielkanocną, która ozdabia korytarz przedszkola i nadaje klimat tych świąt. Przedszkolaki podczas wykonywania prac były bardzo sumienne i pracowite. W swoje wytwory włożyły wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.

galeria tutaj

Wizyta pielęgniarki w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka pracująca w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Żarnowie- pani Grażyna Bucewka. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać.

Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Pani Grażyna zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała termometr, bandaż, ciśnieniomierz, przyrząd do mierzenia poziomu cukru i stetoskop. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca (swojego lub kolegi) wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT.

galeria tutaj

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca do naszego przedszkola zawitała wiosna, a przedszkolaki przyszły wystrojone w zielone stroje. Wspólnie wykonały Marzannę, aby wreszcie na dobre zima nas opuściła. Zabawom nie było końca. Dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, tańczyły przy wesołej muzyce. Razem z Panią Wiosną brały udział w licznych konkursach, a zwycięzcy otrzymywali symboliczne nagrody.

Na znak pierwszego dnia wiosny dzieci wykonały piękne kwiaty. Choć nie było nas wiele w tym dniu w przedszkolu, bo dużo osób choruje, to czas przebiegał wszystkim bardzo wesoło, co widać było po uśmiechach dzieci.

galeria tutaj

„ Supełki – Strachy z szafy”

Naszym przedszkolakom żadne strachy nie są straszne. Pokazały to 14 marca uczestnicząc w spektaklu pt: „Supełki – Strachy z szafy”, który wystawiany był przez Zespół Teatralny „ Grupa T” z Torunia. Celem przedstawienia było oswajanie lęków i strachów oraz radzenie sobie ze stresem wśród dzieci.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek stworzyły niesamowite widowisko, które dzieci oglądały z zapartym tchem, żywo w nim uczestnicząc.

Przedszkolaki kolejny raz odwiedziły Szkołę Podstawową w Żarnowie, powoli przyzwyczajając się do faktu, iż większość z nich już od września rozpocznie naukę w murach tejże placówki.

galeria tutaj

 

Dzień Kobiet

W naszym przedszkolu, tak jak w większości innych, również obchodziliśmy w piątek 7 marca Dzień Kobiet. Nasi chłopcy dali super koncert: recytowali wiersze, zaśpiewali piosenki, grając przy tym „na gitarach”. Nie obyło się również bez tradycyjnego 100 lat. Po przedstawieniu wszystkie dziewczynki, łącznie z paniami zostały „ Miss Dnia”. Każda z nich otrzymała też piękny upominek w postaci tulipana. Po zabawach przy muzyce przedszkolaki zasiadły przy stolikach ze słodkimi niespodziankami.

W tak pięknym dniu życzymy wszystkim paniom, małym i dużym spełnienia wszelkich marzeń, uśmiechu na twarzach oraz święta kobiet przez wszystkie dni w roku.

galeria tutaj

Nowatorski Teatr „ FOTO FANTAZJA”

27 lutego przedszkolaki wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Żarnowie brały udział w przedstawieniu "Akademia Fotografii Pana Kleksa"

Przedstawienie składało się z trzech części: nauka fotografii, zabawy przy muzyce oraz bajkowej opowieści o niezwykłej przygodzie szpaka Mateusza, który był kiedyś księciem. W spektaklu brało udział dwóch aktorów, którzy wcielili się w rolę Pana Kleksa – profesora fotografii i Adasia jego ucznia. Dzieci dowiedziały się również jak zrobić aparat z pudełka po butach. Po przedstawieniu razem z aktorami dzieci bawiły się świetnie w rytm „Kaczki Dziwaczki” i innych piosenek dziecięcych. Przedszkolaki miały świetną okazję udziału w bajce na żywo. Dzięki Nowatorskiemu Teatrowi „ FOTO FANTAZJA” przedszkolaki mogły kolejny raz przenieś się w świat bajek.

galeria tutaj

Światowy Dzień Kota

17 lutego przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczestniczyły w licznych „ kocich zabawach” między innymi: naśladowania kota, kolorowania kotków i śpiewania kocich piosenek. Maluchy prezentowały także pluszowe koty, które przyniosły do przedszkola. Dzieci oglądały książki i różne ilustracje o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki, jakiej wymagają. Dużo radości sprawiła praca zespołowa, która polegała na ułożeniu z kółek o różnej wielkości portretu kotka. Nie zbrakło krótkiej inscenizacji utworu pt. „ Chory kotek” w wykonaniu przedszkolaków. I tak oto Dzień Kota minął nam wesoło i radośnie.

galeria tutaj

 

Walentynki

Wszyscy już doskonale wiedzą, że 14 luty to Dzień Zakochanych. Wiedzą o tym również przedszkolaki, dlatego w ich strojach dzisiejszego dnia nie zabrakło koloru czerwonego. Zaraz po przyjściu do przedszkola dzieciaki przywitały się walentynkową piosenką i wierszykiem „ Mała Walentynka”. Chętnie potem opowiadały kogo i dlaczego kochają najbardziej.

Przedszkolaki zbudowały piękny symbol miłości – duże gazetowe serce, wokół którego tańczyły w rytm piosenek np.: „ Serduszko puka...”, „ Biedroneczki” itp. Maluchy utworzyły też serce z własnych ciał i brały udział w wielu walentynkowych konkursach. Pod koniec pobytu w przedszkolu wykonały piękne upominki dla swoich najbliższych.

Życzymy wszystkim dużo miłości, nie tyko w dzisiejszym dniu.

galeria tutaj

Bajka „ Królowa Śniegu”

Na zaproszenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie Marii Grzybowskiej w dniu 10 lutego mogliśmy obejrzeć bajkę pt „Królowa Śniegu”. Bajkę przedstawili uczniowie tejże szkoły pod czujnym okiem pani Emilii Zelgi. Dzieci na chwilę przeniosły się w krainę baśni i bajki. Spotkanie upłynęło w miłej i bajkowej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

galeria tutaj

BAL KARNAWAŁOWY

To nie żart, to karnawałowy bal. W piątek 7 lutego nasze przedszkole zamieniło się w baśniową krainę. Zawitały księżniczki, wróżki, marynarze, batman, Indianin, gościły również kotki, motylki, biedronki i pszczółki. Od samego rana w przedszkolu panowała karnawałowa atmosfera. Wszystkie dzieci przywitały się serdecznie, a następnie utworzyły wesoły pociąg, którym dojechały do sali zabaw. Tańcom, konkursom nie było końca. Z radością i uśmiechem na twarzy rozwiązywały zagadki karnawałowe, ochoczo tańczyły z balonami, piłkami i serpentynami. Nie zabrakło również „szalonych zabaw”, jak na karnawał przystało z chustą animacyjną. Energii i ochoty dzieciom dodawały nie tylko zabawy, gry ale także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przedszkolaki już teraz z niecierpliwością czekają na kolejny bal.

galeria tutaj

Ferie na wesoło

Za oknami mróz, wiatr, śnieg, a w przedszkolu gorąca atmosfera przedkarnawałowa. Przedszkolaki odpoczywały od codziennych zajęć, ale nie nudziły się zupełnie. Wspólnie z paniami urządziły „ karnawałowe przebieranki”. Dzieciaki pomagały sobie wzajemnie strojąc się w piękne korony, wstążki, szale, czapki, korale, bransoletki. Każdy chciał wyglądać wspaniale.

Obowiązkowym elementem stroju karnawałowego jest także maska, którą przedszkolaki zdobiły ciekawymi ozdobami, a potem zabrały do swoich domów. Każdy miał dużo pracy i nikt z pewnością w przedszkolu się nie nudził.

galeriatutaj

Dzień Babci i Dziadka

Jest taki dzień raz w roku to Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie przedszkolaki z „Radosnej Dolinki” z niecierpliwością czekały na spotkanie z ukochanymi Dziadkami.

Z wypiekami na twarzy przedstawiły swój program artystyczny: wierszyki, piosenki oraz tańce. Wszyscy dziadkowie byli bardzo wzruszeni. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane wnuki. Po części oficjalnej można było w końcu uściskać swoją Babcię i Dziadka wręczając im laurki w kształcie serc. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z zachwytem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Nie zabrakło również licznych konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Dzieci zaprosiły swoich gości na wspólny poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

galeria tutaj

Powitanie zimy

Dnia 20 grudnia 2013r dzieci z „ Radosnej Dolinki” uroczyście powitały Panią Zimę. Mimo to, że za oknem świeci słońce i nie widać śniegu w naszym przedszkolu pojawił się nietypowy gość. W zimowy nastrój wprowadziły nas dekoracje i Pani Zima w przepięknym stroju. Powitała przedszkolaków zimową piosenką i śniegowymi gwiazdeczkami. Podczas wizyty nie zabrakło zabaw przy muzyce. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych jak i w rozwiązywaniu zagadek, które przygotował dla nich specjalny gość. Podczas wizyty dzieci wykonały dla Pani Zimy pejzaże namalowane białą farbą przy pomocy waty i swoich malutkich rączek. Przedszkolaki z Żarnowa z niecierpliwością czekają na prawdziwy biały puch, aby rozpocząć zimowe szaleństwa.

galeria tutaj

Opłatek

Święta tuż, tuż. Z tej właśnie okazji 19 grudnia uroczyście dzieliliśmy się opłatkiem. Wcześniej jednak wszystkie dzieci wykonywały samodzielnie ozdoby choinkowe, które potem same wieszały na choince. Było wspólne śpiewanie znanych kolęd. Na koniec zaś dzieci składały sobie życzenia i łamały się przyniesionym opłatkiem. Wszystkie dzieciaki wraz z paniami życzą raz jeszcze zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

galeria tutaj

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 6 grudnia przedszkolaków w Żarnowie odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem i wielkim workiem prezentów. Dzieci z uśmiechem na twarzy oraz z wielką radością przywitały Świętego Mikołaja śpiewając piosenki i recytując wiersze. Chętnie odpowiadały na pytania, które kierował do nich niecodzienny gość. Miło spędzony czas uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i rozdaniem upominków. Przedszkolaki zaprosiły Mikołaja za rok, składając obietnicę, że będą grzeczne.

galeria tutaj

Barbórka

 

Wszystkie dzieciaki w przedszkolu już doskonale wiedzą, co to takiego Barbórka. 4 grudnia obchodziliśmy święto wszystkich pań o takim imieniu, jak również święto wszystkich górników. Z tej okazji uczyliśmy się, w jaki sposób i gdzie wydobywa się węgiel, zrobiliśmy ćwiczenie z tym „czarnym kamykiem”, czytaliśmy legendę o tym, jak powstawał węgiel. Dzieciaki oglądały ilustracje przedstawiające strój i ciężką pracę górników w kopalni, bawiły się w „szukanie węgla”, tańczyły w rytm muzyki. Na podstawie wysłuchanego wierszyka wykonały wspólnie czapkę górnika, którą z dumą nosili do końca pobytu w przedszkolu

galeria tutaj

Wszystkim paniom o imieniu Basia, jak również wszystkim górnikom składamy serdeczne życzenia

Andrzejki

 

29 listopada przedszkolaki z „Radosnej Dolinki” przeniosły się w świat magii i wróżb. W tej niezwykłej wyprawie dzieciom towarzyszyły wróżki. Przy pomocy wielu rekwizytów wróżki Agnieszka i Kasia przepowiedziały dzieciom przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać , gdzie udadzą się w ciekawą podróż, czy na jaki prezent mogą liczyć od Świętego Mikołaja. Było wiele tradycyjnych wróżb jak ustawianie bucików i lanie wosku. Nie zabrakło magicznego pudełka z podwójnym dnem. Na dzieci czekała również niespodzianka. Karteczki z ich imionami zamieniły się w cukierki. Przedszkolaki wykonały magiczny rysunek. Po pomalowaniu białej kartki farbami ukazał się piękny malunek. Czas pomiędzy wróżbami wypełniły tańce. Andrzejkowa zabawa dostarczyła maluchom wielu wrażeń.

galeria tutaj

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W poniedziałek 25 listopada w „ Radosnej Dolince” obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Od samego rana na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii powstania „Święta Pluszowego Misia oraz wiersza„ Naprawiamy misia” Cz. Janczarskiego. Maluchy bawiły się ochoczo ze swoimi misiami przy muzyce. Wspólnie recytowały wiersz „Miś”. Rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów bajek, aktywnie brały udział w konkurencjach przygotowanych na ten dzień. Z entuzjazmem opowiadały o swoich misiach, a także wykonały pracę plastyczną „ Mój ukochany miś”. Największą radość oraz iskierkę rywalizacji sprawiła praca zespołowa. Rysowanie „ Misia dziwaczka” na dużym arkuszu papieru. Był to wyjątkowy dzień. Na zakończenie wszystkie dzieci pozowały do grupowego zdjęcia ze swoimi ulubieńcami. Zapraszamy za rok wszystkie misie, misiaczki, miśki, małe i te duże, białe i brązowe.

galeria tutaj

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNIKA

 

Z okazji Światowego Dnia Piernika przypadającego na 23 listopada w czwartek( 21.11) przedszkole w Radosnej Dolince zamieniło się w małą cukiernię. Maluchy wraz z paniami sporządzały i dekorowały pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały. Wysłuchały informacji na temat ciasta piernikowego. Poznały składniki, sposób wykonania i potrzebne przybory kuchenne oraz obowiązujące zasady bezpieczeństwa podczas sporządzania smakołyków. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrały się do dekorowania i upiększania pierniczków lukrem i kolorowymi posypkami. Przygotowanie i dekorowanie pierników sprawiło dzieciom wiele radości, a w przedszkolu zapanował przedświąteczny nastrój.

galeria tutaj

 

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

 

 

18 listopada przedszkolaki z „ Radosnej Dolinki” wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na przedszkolaków czekała pani bibliotekarka, która zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, jej bogatym zbiorem oraz zasadami korzystania i wypożyczania książek. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez panią Emilię Zelgę i zapoznały się z magicznym miejscem pełnym bajek i baśni jakim jest biblioteka. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką. Było miło.

galeria tutaj

 

PRÓBNA EWAKUACJA

 

W czwartek 7 listopada 2013r. w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym jak i w Szkole Podstawowej w Żarnowie odbyła się próbna ewakuacja, którą kierowała pani dyrektor szkoły Maria Grzybowska., a kontrolę nad jej prawidłowością sprawował przedstawiciel Urzędu Gminy pan Adrian Macierzyński.

Personelowi wraz z dziećmi udało się opuścić budynek w zaledwie3 minuty i kilka sekund od usłyszenia alarmowego dzwonka!!! Celem akcji było ćwiczenie szybkiego opuszczania budynku w razie zagrażającego niebezpieczeństwa. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Próba ewakuacyjna została poprzedzona zajęciami na temat ewentualnych zagrożeń. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

galeria tutaj

 

HALLOWEEN

Dzisiaj w przedszkolu w Żarnowie dzieciaki świętowały Halloween. „Strrrach” było wejść do Radosnej Dolinki. Panie Agnieszka i Kasia zorganizowały obchody Święta Halloween, po to, by zapoznać przedszkolaków ze zwyczajami innych krajów. Zabawie towarzyszyła duża dawka humoru i śmiechu. Nie zabrakło także nutki strachu. Podczas przedszkolnych obchodów Halloween odbyły się liczne konkursy i zabawy. Przedszkolaki robiły straszne miny strasząc się wzajemnie. Z pomocą pań przygotowały plakat nawiązując do tematyki, malowały samodzielnie czarne koty. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przygotowanie lampionów z dyni oraz masek. Nie zabrakło też rywalizacji sportowych: turlanie dyni, wyścigi z dynią. Maluchy obejrzały także bajkę o tematyce związanej z Halloween.

W ten sposób zapoznajemy dzieci ze zwyczajami, jakie panują w innych krajach, jednak szczególny nacisk kładziemy na podtrzymywaniu tradycji i obyczajów panujących w naszym kraju.

galeria tutaj

Pasowanie na przedszkolaka

 

Przedszkolaki przejęte, rodzice zdenerwowani, ale wzruszeni… Gwar, ruch i naprawdę podniosła atmosfera. Po pierwszych tygodniach pobytu w przedszkolu, zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł tak oczekiwany dla wszystkich dzień .

24 października maluchy i starszaki zostały uroczyście przyjęte w poczet przedszkolaków. Było to pierwsze w tym roku szkolnym, publiczne wystąpienie dzieciaków w obecności rodziców i zaproszonych gości: wójta Gminy Żarnów Krzysztofa Nawrockiego, sekretarza Gminy Bogdana Kubiszewskiego, kierownika referatu Elżbietę Przybył, przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Gawrysia. Przedszkolaki zaprezentowały swój krótki lecz bogaty program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pań. Dzielnie pokonały tremę związaną z występem. Każde dziecko w tym dniu było ubrane w przepiękny galowy strój. Zaproszeni goście i rodzice oklaskiwali popisy dzieci.

Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie na dzielnego przedszkolaka. Pani Agnieszka za pomocą „czarodziejskiego ołówka” pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy, ołówki oraz książki. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że rodzice też poczuli się dumnie, jak ich „pociechy", a my najmłodszym dzieciom życzymy samych sukcesów na nowej ścieżce edukacyjnej.

galeria tutaj

POLICJA W PRZEDSZKOLU

 

16 października w Radosnej Dolince kolejny raz gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Opocznie nadkomisarza Przemysława Wilka. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać ze stróżem prawa na temat codziennej pracy policjanta. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pan policjant przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się , gdy „zaczepi” nas ktoś obcy. Przedszkolaki poznały również o korzyści wynikające z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci miały wiele pytań do Pana policjanta. O strachu przed mundurem służbowym nie było mowy.

Największą atrakcją dla przedszkolaków jednak była obserwacja policyjnego samochodu w pełnej okazałości z sygnałem świetlnym i dźwiękowym.

Spotkanie Pana policjanta z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie wizyty nadkomisarz Przemysław Wilk rozdał dzieciom odblaski oraz lizaki. Serdecznie dziękujemy tacie Olafa za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

foto relacja tutaj

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

 

Aby uczcić Światowy Dzień Poczty (9 października) oraz Dzień Poczty Polskiej, Dzień Łącznościowca i Dzień Listonosza( 18 października) przedszkolaki z Radosnej Dolinki odwiedziły pobliską pocztę. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik dzieci mogły dowiedzieć się i zobaczyć jak wygląda praca listonosza i pozostałych pracowników.

Pani Maria Tomasik pokazała dzieciom przedmioty związane z pocztą między innymi torbę na listy a także odświętny strój. Przedszkolaki same kupiły kartkę i znaczek a następnie wrzuciły do czerwonej skrzynki. Na ręce Pani Naczelnik dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonany medal. Nie zabrakło słodkiego upominku, którym obdarowała wszystkie dzieci pani Maria Tomasik. Wycieczka okazała się bardzo interesująca.

galeria tutaj

Radosna Dolinka na facebook'u

 

Jesteśmy już na facebook'u Dołącz do nas!

Jak to działa?

Nie musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, żeby przeglądać naszą stronę. Wystarczy kliknąć w link:

 https://www.facebook.com/pages/Niepubliczny-Punkt-Przedszkolny-Radosna-Dolinka/211320915705521 i już możesz śledzić nasze informacje, czytać najciekawsze historie, przeglądać zdjęcia.

Jeśli zaś aktywnie korzystasz z serwisu i masz tu swoje konto, możesz dołączyć do naszych fanów i stać się aktywnym członkiem „portalowej” społeczności. Dzięki temu będziesz miał szansę włączyć się do dyskusji, komentować artykuły i polecać je swoim znajomym. Nie ominie Cię też informacja o najważniejszych wydarzeniach z udziałem Radosnej Dolinki – za każdym razem, kiedy będzie działo się coś ciekawego, dowiesz się o tym pierwszy.

Mamy nadzieję, że dzięki mediom społecznościowym uda nam się dotrzeć do jak największej liczby Rodziców dzieci uczęszczających do Radosnej Dolinki

Pozdrawiam

Administrator

Smaki jesieni

 

Za oknami jesień, a w przedszkolu pyszne smaki. Drugiego października przedszkolaki poznawały rozmaite dary jesieni. Wśród nich znalazły się zarówno owoce, jak i warzywa, były też zrobione z nich przetwory. Wiele śmiechu i radości sprawiło maluchom odgadywanie – z zamkniętymi oczami – smaków dżemów, kompotów i soków. Wszystkie dzieciaki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem i z pewnością zapamiętają wygląd, kolor i smak poznawanych owoców i warzyw. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy również smacznego!

 

Dzień chłopaka

 

W dniu 30 września w Radosnej Dolince odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. W tym dniu pani Agnieszka i Kasia zorganizowały wiele gier, zabaw i konkursów przy których wszyscy świetnie się bawili. Chłopcy aktywnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Dziewczynki odśpiewały „ Sto lat” i podarowały swoim kolegom mały upominek w postaci laurki, które przygotowały na zajęciach pod czujnym okiem pań. Jak na każdej uroczystości nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Było super !!!

galeria tutaj

Dzień Jesieni

 

23 września ,tak jak co roku, zawitała do nas jesień. Przybyła również do Radosnej Dolinki z koszem pełnym owoców, warzyw, ziół i kolorowych liści

Dzieci z szeroko otwartymi oczkami powitały jesień wierszykami i piosenką. Wspólnie z Panią Jesień odtańczyły taniec „ darów jesieni”

Przedszkolaki mogły pochwalić się swoimi wiadomościami na temat jesieni w teleturnieju wiedzy. Dzieciaki stworzyły też niezwykłą, jesienną orkiestrę z: drewnianych klocków, kolorowych gazet i foliowych torebek. Bez większego trudu pokonywały również przygotowane specjalnie dla nich jesienne tory przeszkód. Podczas wspaniałej zabawy Pani Jesień na dobre zagościła w przedszkolu.

galeria tutaj

Dzień Przedszkolaka

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w tym roku 20 września. Wszystkie dzieci w ten dzień ubrane były w kolorowe, inne niż na co dzień, stroje i cały czas pobytu w przedszkolu przebiegał im też inaczej niż zwykle. Były rozmaite konkursy i zabawy. Przedszkolaki tańczyły przy wesołej muzyce, śpiewały ulubione piosenki. Nie obyło się również od sportowej rywalizacji polegającej np.: na najciekawszym ozdobieniu nadmuchanego balonika.

Na zakończenie zajęć pojawił się też słodki poczęstunek. W naszym przedszkolu święto przedszkolaków dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń i przeżyć.

galeria tutaj

 

Copyright by admin.www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.