Aktualności

 

 

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!

Na ten wakacyjny czas życzymy Wam dużo słońca, cieplutkiego piasku pod stopami, upragnionego odpoczynku w pięknych miejscach, wielu niezapomnianych wrażeń i ciągłego uśmiechu na twarzy.

Jednocześnie przypominamy, że my ciągle jeszcze w miesiącu lipcu pracujemy i drzwi przedszkola są dla Was otwarte. Z nowym zapałem zapraszamy wszystkie dzieci od września

Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku!

Zakończenie roku

I kolejny rok w przedszkolu minął bezpowrotnie. W środę 26 czerwca uroczyście pożegnaliśmy pięciolatków, którzy od września idą do zerówki. Podczas występu dzieciaki już bez tremy przedstawiły krótki program artystyczny: śpiewały, recytowały wierszyki. Rodzice byli pełni podziwu i zadowolenia z umiejętności wokalnych i recytatorskich swoich pociech. Przedszkolaki dziękowały swoim Paniom za ten wspaniały czas i wspólnie spędzone chwile w Radosnej Dolince. Po zakończonym występie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów, upominków a także wyróżnień. Wszystko zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Pięciolatkom życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i rodzicom spokojnych, pogodnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

galeria tutaj

Pokaz mody

 

21 czerwca przedszkolaki powitały długo wyczekiwane lato. Dla dzieci czas ten zbiega się często z rozpoczęciem wakacji, a także festynami i piknikami rodzinnymi. Ciepłe i słoneczne dni sprzyjają podróżom i aktywnością sportowym, a także obserwacjom przyrody w nowo odwiedzanych miejscach. Na zajęciach dzieci świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek dotyczących pór roku oraz z określeniem charakterystycznych cech lata. Wspólnie ustaliły w co można bawić się latem i jakie zabawy są bezpieczne.

Odbył się pokaz mody letniej w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki wystąpiły w roli projektantów mody, tworząc wspaniałe stroje na papierze. Zabawom i konkursom nie było końca

galeria tutaj

W indiańskiej wiosce

 

Czerwcowa aura nas nie rozpieszcza. Za oknami deszczowe strugi a w przedszkolu pełno uśmiechu i radości. Nasza sala zamieniła się w indiańską osadę. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami i tradycjami Indian. Wcieliły się w indiańskie postacie , nadając sobie imiona pochodzące z ich plemienia. Na środku sali stanął indiański namiot, wokół którego tańczyli: Sokole Oko, Milcząca Chmura, Smukła Sosna, Szybki Wiatr i inni „mali Indianie”. Wyprawa w indiański świat podobała się naszym maluchom

galeria tutaj

Dzień Rodziny

 

Za nami kolejne bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie Dzień Rodziny. Przedszkolaki pod okiem pań przygotowywały się długo, aby jak najlepiej wypaść. Niektórych jednak zjadła trema podczas występu przed tak dużą publicznością. Obecnością swoją zaszczyciły nas władze Gminy i całe rodziny przedszkolaków. Maluchy przedstawiły nie tylko piosenki, wierszyki, tańce, ale również odegrali swe role wcielając się w postacie z trzech różnych bajek. To było dla nich wielkie wyzwanie. Po występach dzieciaki odetchnęły z ulgą podczas rozpakowywania prezentów. Całą uroczystość umilił nam Pan Sylwester Wilk grając znane i lubiane przez wszystkich piosenki. Przy muzyce już po tremie nie było śladu. Bawiły się oczywiście nie tylko maluchy, ale całe rodziny. Dzieci zachęcały Rodziców do wspólnych konkursów i rywalizacji. Zmęczone nieco odpoczywały, ale nie za długo, przy poczęstunku przygotowanym przez Rodziców. Wspólne spotkania dają wiele radości i zadowolenia zarówno dzieciom, rodzicom, jak i nam – wychowawcom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i energię na zorganizowanie i przeprowadzenie tej uroczystości, a każdej Rodzinie życzymy dużo ciepła i wzajemnej miłości.

galeria tutaj

Światowy Dzień Mleka

„... Pij mleko od rana –udana zabawa!
Pij mleko w południe- a będzie ci cudnie!
Pij mleko wieczorkiem- a zaśniesz z humorkiem…”

24 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Światowy Dzień Mleka”. Tego dnia nasze przedszkole zmieniło się w „ wielką krainę mlekiem płynącą”. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się skąd bierze się mleko. Poznały również inne produkty produkowane na bazie mleka jak ich wartości odżywcze. Przedszkolaki oprócz ciekawych zabaw związanych z tematyką miały bojowe zadanie. Ułożyć z małych elementów obrazek przedstawiający krowę. Poradziły sobie doskonale. Łaciata krówka była w tym dniu główną bohaterką. Święto Mleka zakończyło rozkoszowanie się ptasim mleczkiem, które jest przysmakiem wszystkich łasuchów.

galeria tutaj

Pani pielęgniarka w przedszkolu

 

Dnia 14 maja zawitała do nas pani Grażyna Bucewka, pielęgniarka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żarnowie. Zapoznała przedszkolaków z tajnikami zawodu pielęgniarki, pokazała swój biały strój, opowiadała o tym, jak ważną rolę odgrywa dbanie o własne zdrowie.

Pani pielęgniarka przybyła do przedszkola z walizką pełną ciekawych przedmiotów, np.: aparatem do mierzenia ciśnienia, strzykawkami, szpatułkami, zestawem do płukania uszu, opatrunkami. Większość rzeczy dzieci mogły sprawdzić na sobie. Największą radość sprawiła im możliwość posłuchania za pomocą stetoskopu swojego serduszka. Nieco mniej chętne były do oglądania strzykawek.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani pielęgniarki upominki, a same wręczyły Jej medal. Serdecznie dziękujemy pani Grażynie za wizytę w naszym przedszkolu

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

 

W dniu 10 maja 2013 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Z tej okazji udaliśmy się z wizytą do sklepu pani Barbary Kmiecik „ Podarek”. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia całego asortymentu towaru umieszczonego na sklepowych półkach. Dowiedziały się na czym polega praca sprzedawcy. Panie ekspedientki umożliwiły dzieciom obejrzenie kasy fiskalnej, co wzbudziło ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Na zakończenie wizyty dzieci dostały słodkie upominki i podziękowały za zaproszenie. W drodze powrotnej do przedszkola z uwagą obserwowały także inne sklepy, a wycieczka sprawiła im wiele radości.

Przedszkolaki pozdrawiają i bardzo dziękują za miłe przyjęcie w sklepie oraz okazaną wyrozumiałość.

Wizyta strażaków w przedszkolu

 

W dniu 07 maja 2013 r do przedszkola przybyli strażacy Rafał Bielecki i Hubert Zelga z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie. Wizyta strażaków w przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, wypadku i innych wydarzeń zagrażających zdrowiu i życiu. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Było to cenne spotkanie dla przedszkolaków, gdyż dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały zaproszonym gościom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Dzień Flagi

 

W dniu 30 kwietnia obchodziliśmy Dzień Flagi. Dzieci zapoznały się najpierw z najważniejszymi symbolami naszego kraju tj. godło, flaga, hymn. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat położenia Polski w Europie i świecie. Z pomocą nauczycieli dzieci wykonały flagi, a następnie odbył się konkurs wiedzy o symbolach narodowych. Dla uczczenia tego święta w skupieniu i ciszy wysłuchały również hymnu naszego kraju.

Dzień Ziemi

 

Dnia 22 kwietnia przedszkolaki z Radosnej Dolinki świętowały Międzynarodowy Dzień Ziemi. Od samego rana przygotowywały ozdoby z symbolami przyrody. Dzieci wykonały model kuli ziemskiej, który służył później do wspólnych zabaw. Mali ekolodzy przygotowali z surowców wtórnych ekokwiaty, które później ozdobiły przedszkolny korytarz. Po zabawach i konkursach w sali przedszkolnej dzieci udały się na spacer, by podziwiać naszą piękną planetę oraz kontynuować zabawy i konkursy sportowe na świeżym powietrzu. Śmiechu i radości nie było końca.

 

Dzień Kobiet

 

W piątek 8 marca wszystkie dziewczynki przyszły pięknie wystrojone do przedszkola. Chłopcy już wiedzieli dlaczego, bo to święto wszystkich pań. Z tej okazji panowie przygotowali dla swoich koleżanek występ artystyczny: piosenki, zabawy, było również tradycyjne „ Sto lat” i piękne upominki samodzielnie wykonane przez chłopców. Dla pań były kwiaty. Przy wspólnym, słodkim poczęstunku przygotowanym przez chłopców wszyscy bardzo dobrze się bawili.

 

„ Co kucharka wyjmuje z garnka?”

 

Dzień 15 marca przebiegał pod znakiem gotowania. W jadalni wszystkie dzieci siedząc w kręgu poznawały tajniki kuchni. Rozpoznawały zapachy, smaki, kształty warzyw i owoców. Opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z gotowaniem. Na koniec konsumowali zdrowe owoce i warzywa obiecując, że będą zdrowo się odżywiać.

 

Logopeda w przedszkolu

Zajęcia logopedyczne prowadzone w przedszkolu wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej. 14 marca 2013 r. w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „ Radosna Dolinka” w Żarnowie odbyło się spotkanie z logopedą panią Anną Dziurzyńską. Zajęcia logopedyczne przeprowadzone zostały w formie indywidualnej i grupowej. Dzieci aktywnie w nich uczestniczyły. Grupa maluchów podziękowała pani wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę.

 

BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu „Radosna Dolinka” w Żarnowie

01 lutego 2013 r. odbył się Bal Karnawałowy w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „ Radosna Dolinka” w Żarnowie. Przedszkolaki oraz ich Panie bawiły się w kolorowej scenerii w sali pełnej balonów i karnawałowych dekoracji. Na balu nie zabrakło: biedronek, motyli, , księżniczek, spidermenów piratów i innych przebierańców, którzy pląsali do skocznej, rytmicznej, muzyki. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Emocji było mnóstwo! Wszystkie dzieci bardzo długo czekały na ten dzień, a kiedy w końcu nastał fantastycznie się bawiły. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. W trakcie zabawy dzieciaki zajadały się ciasteczkami i popijały je smacznym soczkiem.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w „Radosnej Dolince” w Żarnowie…

Z okazji święta” Dnia Babci i Dziadka” na zaproszenie swoich wnucząt do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Radosna Dolinka” licznie przybyli zaproszeni goście. Dzieci przedstawiły programy artystyczne dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Z przejęciem śpiewały piosenki, recytowały wiersze i pięknie tańczyły. Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Po programie artystycznym wszyscy zostali zaproszeni do wspólnych tańców i zabaw, a następnie na słodki poczęstunek. Zachwyceni występem Babcie i Dziadkowie nie szczędzili wnukom w tym dniu uścisków i buziaków. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć

 

Mikołajki w „Radosnej Dolince” w Żarnowie

06 grudnia 2012r. Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „ Radosna Dolinka’ w Żarnowie. 06 grudnia 2012r. do NPP RD zawitało dwóch Mikołajów, jeden z nich przybył w asyście policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Niecodzienny Gość wraz z policjantami obdarował dzieci drobnymi upominkami. Przybycie drugiego Mikołaja oznajmił dźwięk dzwonka. Zanim Mikołaj rozdał kilka worków prezentów, dzieci chętnie opowiadały mu czego nauczyły się w przedszkolu. Za prezenty odwdzięczyły się zaś pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Sporo radości sprawiło maluchom wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Po rozdaniu paczek dzieci zaprosiły Mikołaja na poczęstunek. Wizyta nie trwała zbyt długo ponieważ Mikołaj spieszył się do innych dzieci, ale obiecał że odwiedzi je w przyszłym roku.

 

Andrzejki w „Radosnej Dolince”

Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze. Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb. Najważniejsze z nich to lanie wosku przez klucz, zabawy sercowe, wyścig butów, wrzucanie monety do wody czy czarodziejskie talerze z ukrytymi przedmiotami – dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło obecnym wielu przeżyć i emocji. Spotkanie było również okazją do rozbudzenie u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji, służyło również wzmacnianiu więzi emocjonalnej całej przedszkolnej społeczności poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    I w tym roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęto od powitania przybyłych gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci. Były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie. Dzieci uroczyście przyrzekały:

1. zgodnie bawić się w przedszkolu,

2. przychodzić każdego dnia z uśmiechem,

3. słuchać panie i pomagać kolegom,

4. po prostu być dzielnym przedszkolakiem.

Ważnym elementem uroczystości było pasowanie każdego dziecka na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć - jestem przedszkolakiem!

 

Copyright by admin.jano Wszystkie prawa zastrzeżone.