Koniec roku 2011/2012

Dnia 29 czerwca 2012 r. odbyło się w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Radosna Dolinka” w Żarnowie uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci pod opieką wychowawczyni p. Barbary Nowakowskiej zaprezentowały swoim rodzicom okolicznościowy program zawierający wiersze i piosenki, układy taneczne oraz podziękowania dla wszystkich pracowników przedszkola. Podczas wystąpienia dzieci z humorem wspominały czas spędzony w przedszkolu. Całość przebiegała w uroczystej i pełnej wzruszeń atmosferze. Łez nie zabrakło zarówno wśród rodziców jak i wychowawców. Po części artystycznej dzieci i udały się na zasłużony poczęstunek i… wypoczynek!

Pożegnaliśmy dzieci, które w nowym roku szkolnym rozpoczną naukę w zerówce. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki w postaci książek.

W związku z nadchodzącymi wakacjami Grono Pedagogiczne wszystkim dzieciom i ich Rodzicom życzy udanego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!

DZIEŃ RODZINY W „ RADOSNEJ DOLINCE”

 

Datę 1 czerwca znają wszyscy – to Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu został on nazwany Dniem Rodziny. Z tej też okazji zostali zaproszeni wszyscy rodzice i przyjaciele dzieci. Na początek dzieci przedstawiły krótki program słowno – muzyczny. Były piosenki, tańce, wierszyki. Niektóre maluchy odważyły się wystąpić pierwszy raz samodzielnie. Otrzymały dlatego największe brawa. W dalszej części były piękne życzenia dla mam i tatusiów, prezenty i mnóstwo niespodzianek dla dzieci. Rodzice nie pozostali obojętni na występ swoich pociech. Zaprosili na wspólny poczęstunek, obdarowali prezentami i życzeniami.

Nie obyło się bez wspólnych konkursów. Przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, na których przygrywali wspaniale: Pan S. Wilk i R. Piekielnik bawiły się dzieci i dorośli. Śmiechu było co niemiara. Wspólne zabawy, radość, śmiech odzwierciedlały nastroje zarówno dzieci, jak i rodziców

Dzień kobiet

8 marca 2012 roku w „Radosnej Dolince” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Kobiet”. Nikt wówczas nie zapomniał o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom, były cukierki, drobne upominki i kwiaty... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i kwiaty…

 

Spotkanie z policjantem

Do wizyty przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Opocznie dzieci przygotowywały się od kilku dni w trakcie zajęć i zabaw w przedszkolu. Dzieci doskonale wiedziały, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym do tego miejscu, znały też niektóre znaki drogowe i zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz numer alarmowy na policję. Wyposażone w taką wiedzę z radością spotkały się z policjantem. Zaproszonym gościem był mieszkaniec Żarnowa, nadkomisarz Przemysław Wilk – tata przedszkolaka Olafa.

Zaproszony oficer policji opowiadał dzieciom o swojej pracy, o bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz ograniczonym zaufaniu do obcych, uczył, jak np. skutecznie obronić się przed psem. Największym zainteresowaniem maluchów cieszyły się upominki, którymi policjant obdarował dzieci, poza słodkościami były to odblaski, odznaki, plakaty, film. Wbrew pozorom maluchy wcale nie przestraszyły się policjanta, przeciwnie – po krótkiej obserwacji, chętnie dzieliły się swoją wiedzą, nie dawały odpocząć gościowi siadając mu na kolana, przytulając się i zadając mnóstwo pytań. Prezentacja działania samochodu policyjnego była dopełnieniem całego spotkania. Dzieciaki wręczyły symboliczny order swojego gościowi, nagrodziły go gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie. Po tej wizycie maluchy jeszcze długo pozostawały pod bardzo dużym wrażeniem. Wszyscy serdecznie dziękują za miłe spotkanie w przyjemnej atmosferze i czekają na kolejne wizyty.

Z życia przedszkola „Radosna Dolinka” w Żarnowie…

Na naszej stronie internetowej zamieszczamy czasem krótkie relacje z życia żarnowskich placówek oświatowych. Z wielką radością publikujemy zwłaszcza informacje dotyczące najmłodszej placówki oświatowej w gminie – przedszkola „Radosna Dolinka”. Publikowane fotografie z przedszkola budzą zawsze uśmiech na twarzy internautów. Zapewne tak będzie i tym razem…

Uczniowie klas fryzjerskich ZSZ w Żarnowie z wizytą w przedszkolu.

Na początku marca uczniowie klas o profilu fryzjerskim z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie zrobili niespodziankę przedszkolakom z „Radosnej Dolinki”. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w salon fryzjerski. Nauczycielka zajęć praktycznych Zofia Otwinowska opowiedziała maluchom o tym zawodzie i pokazała im różne akcesoria fryzjerskie. Uczniowie fryzjerstwa wykonali przedszkolakom modne fryzury, m.in. ciekawe upięcia, fantazyjne loki, warkocze i plecionki, a dla chłopców „irokezy”. Podopieczni z „Radosnej Dolinki” otrzymali także imienne dyplomy „Klawego Klienta”, za odwagę podczas pracy adeptów fryzjerstwa. Na koniec spotkania przedszkolaki oraz uczniowie szkoły zrobili sobie pamiątkową fotografię. Uczennice przyznały, że wizyta u przedszkolaków była dla nich formą praktyki, ale też spojrzenia na świat oczami małego dziecka. Wizyta fryzjerów w „Radosnej Dolince” w Żarnowie została zorganizowana w ramach akcji „Przedszkolaki poznają zawody”.

Bal karnawałowy w „Radosnej Dolince”

Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 27 stycznia 2012 roku nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemieniło się w iście bajkową krainę, a wszystko to za sprawą zorganizowanego w tym dniu balu karnawałowego. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz personelem przedszkola, dzięki pomysłowym przebraniom wcielili się w rolę postaci z: bajek, baśni, legend i filmów animowanych. Dziewczynki zostały przebrane w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek, czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Spidermana czy Pirata. Dzieci dały popis występując z krótkim programem artystycznym.

Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu. Wszyscy chętnie tańczyli przy znanych piosenkach. Nie zabrakło takich utworów jak: „Makarena” czy „Kaczuszki”. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę i świetnie się przy tym bawiły. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie trwania balu pojawili się również rodzice naszych milusińskich, którzy bardzo chętnie tańczyli z przedszkolakami. W przerwie balu podano słodki poczęstunek. Była też okazja do wykonania wspólnego zdjęcia w karnawałowych przebraniach. Również wystrój sali zachwycał swoją oryginalnością i pomysłowością. A kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Przedszkolaki mile wspominały czas spędzony na wspólnej zabawie. Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę i zapraszamy za rok.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu „Radosna Dolinka” w Żarnowie

Są takie dwa dni w roku, kiedy pomimo zimowej aury każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych babć i dziadków. 19 stycznia 2012 roku w przedszkolu „Radosna dolinka” w Żarnowie odbyła się z tej okazji wielka uroczystość, na którą zaproszono wszystkie babcie i dziadków dzieci. Przedszkolaki już od samego rana niecierpliwie czekały na tę wizytę. Dziewczynki ubierały strojne suknie, a chłopcy białe koszule i krawaty.

Po przybyciu zaproszonych gości i zwiedzeniu przedszkola, zostali oni ciepło przywitani przez wychowawczynie, które złożyły życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie w pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo ciekawy program artystyczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Głośne brawa rozbrzmiewały po całym przedszkolu. Frekwencja dopisała prawie w 100%. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi własnoręcznie upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne bukieciki kwiatów

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości na poczęstunek. Śmiechom, opowiadaniom i zabawom nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły pokazać, jak bardzo kochają swoje babcie i swoich dziadków

Andrzejki i Mikołajki w „Radosnej Dolince” w Żarnowie

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała wyjątkową magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Tradycyjne „Andrzejki” były również świętowane nie tylko w naszych żarnowskich szkołach, ale i w Przedszkolu „Radosna Dolinka” – nowej placówce edukacyjnej w Żarnowie. Nieomal od progu przedszkola witała rodziców i przedszkolaków wróżka przepowiadająca przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku itp. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadań o tradycjach andrzejkowych i bardzo chętnie uczestniczyły w magicznych wróżbach.

Dnia 6 grudnia 2011 roku – pomimo braku zimowej aury – do żarnowskich przedszkolaków z „Radosnej Dolinki” zawitał św. Mikołaj. Przywiózł ze sobą pełen worek prezentów. Maluchy były bardzo podekscytowane tą niecodzienną wizytą. Grzecznie odpowiadały na wszystkie pytania, które zadawał wyjątkowy gość. W podziękowaniu za podarunki śpiewały Mu piosenki i recytowały wierszyki, których nauczyły się w przedszkolu specjalnie na tę okazję. Obiecały, że przez kolejny rok też będą grzeczne. Spotkanie z Mikołajem na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla przedszkolaków. Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!

 

 

Uroczyste otwarcie Przedszkola „Radosna Dolinka” w Żarnowie

    Z wielką radością informujemy, iż od 1 września 2011 roku funkcjonuje nowe przedszkole w Żarnowie. Jest to niepubliczna placówka o nazwie „Radosna Dolinka”. Pracujący rodzice mogą odetchnąć z ulgą i cieszą się z nowego przedszkola. W budynku Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie powstała niepubliczna placówka (dotowana przez gminę) dla trzy- i czterolatków. Co najważniejsze, oferuje całodzienną, nawet 8-godzinną opiekę nad dzieckiem. Profesjonalna kadra zapewnia nie tylko kształcenie na poziomie przedszkolnym, ale i całkowite bezpieczeństwo. W przedszkolu realizowany jest urozmaicony i atrakcyjny program nauczania, m.in. z nauką języka angielskiego, zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi i umuzykalniającymi. Organizowane są także cieszące się dużym zainteresowaniem maluchów zajęcia manualno-plastyczne. Dla dzieci zapewnione są trzy pełnowartościowe posiłki.Przedszkolaki przebywają w znakomicie przygotowanej części szkolnego gmachu, całkowicie oddzielonej od uczniów szkoły podstawowej. Do placówki prowadzą dwa wejścia – z zewnątrz budynku oraz ze szkolnego korytarza.

10 listopada 2011 roku w przedszkolu miała miejsce wielka uroczystość – oficjalne otwarcie placówki połączone z Dniem Przedszkolaka. Przybyli na nią przedstawiciele władz gminy Żarnów. Święto zaszczycili swą obecnością również zaproszeni goście z zewnątrz oraz rodzice. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie na przedszkolaka i odbył się pierwszy publiczny pokaz artystycznych umiejętności dzieci. Mimo, iż były one nieco zestresowane dużą ilością obcych osób, to jednak dały prawdziwy popis recytatorsko-wokalny i taneczny. Brawom nie było końca. Każdy przedszkolak od swoich nauczycielek otrzymał pamiątkowy dyplom, a wszyscy, którzy przyczynili się do powstania tej placówki, dostali podziękowania. Niestety, do przedszkola uczęszcza obecnie tylko 25 dzieci, jest dużo wolnych miejsc. Każde zgłoszone dziecko będzie natychmiast przyjęte. Miejsc w naszym przedszkolu nie brakuje, w przeciwieństwie do innych miejscowości. Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich pociech do tej nowej placówki oświatowej w gminie Żarnow. Naprawdę warto…

 

Copyright by admin.jano Wszystkie prawa zastrzeżone.